Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ennyire nagy a baj a bkv-nál?...

Ennyire nagy a baj a bkv-nál? Utaztam nem rég Budapesten és indulás előtt a sofőr végigment a buszon hogy ki tudja merre kell menni mert ő még sosem járt azon a vonalon? Már már nem tudtam sírjak vagy nevessen hogy szegény ilyen helyzetbe került.

Figyelt kérdés
2019. márc. 30. 23:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell kipróbálnom, mert nekem nem ez a munkám. A buszsofőrnek ez a munkája, ezt kéne felfogni. Tudnia kell az útvonalat, tudnia kell sávot váltani és a többi. Erre mondtam, hogy ha nem megy, akkor pályát kell módosítani.


Az utasnak, vagyis az ügyfélnek meg semmi köze hozzá, hogy szabadnapról hívták-e be a sofőrt, vagy tegnap kezdett vagy akármi. És simán lehet, hogy nem csak a sofőr a hibás adott esetben, hanem például a beosztás készítője, de ez utas oldalról megint teljesen lényegtelen. Ha netán rossz helyre megy a busz vagy elakad, akkor az utas a cégnek fog panaszt tenni, onnantól kezdve meg cégen belül kell kivizsgálni, hogy ki a felelős. Nyilván le van írva a munkaszerződésben vagy a munkaköri leírásban, hogy egy sofőrnek mely útvonalakat kell észbentartania. Ha olyan útvonalra osztják be, amit nem kell ismernie, akkor persze nem ő a hibás, csak akkor meg nem értem, hogy miért nem jelzi a beosztást készítőnek, hogy bocs én erre a vonalra nem vagyok kvalifikált. Ha ennek ellenére azt mondja, hogy oké, megcsinálom, akkor viszont már magára vette a felelősséget. Ha viszont az van a munkaköri leírásban, hogy akármilyen vonalra beoszthatják, akkor kutyakötelessége ismerni a cég összes járatát, mert ez a munkája.

2019. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
36%
Hallod, ha ennyire megy a dolog, akkor ne is sofőrnek állj, hanem inkább kapd rendbe a BKV-t. :D A magyar valóság viszont olyan, amilyen. Hiába ekézel itt bárkit, attól semmi nem fog változni. És kb örülj, hogy a körülmények ellenére még egész elfogadható a bp-i tömegközlekedés.
2019. ápr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
"Modernebb" sofőrök rendelkeznek a szélvédőre vagy egyéb helyre cuppantható telefontartóval, amin meg van nyitva a FUTÁR és frankón lehet figyelni, hogy merre kell menni és hol kell megállni. De persze ezt is el lehet nézni, velem is megtörtént már párszor. Miért baj az, ha az utastól kér a sofőr segítséget?
2019. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem az a baj, hogy az utastól kér segítséget (bár mindenképp szabálytalan dolog, hiszen a sofőrrel útközben tilos beszélgetni), hanem az, hogy egyáltalán segítséget kell kérnie, mert nem tudja elvégezni a munkáját. És arra még nem reagált senki, hogy mi van akkor, ha nincs olyan utas, aki tudna navigálni?
2019. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!