Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egyesek miért nyomkodják a...

Egyesek miért nyomkodják a budapesti metrókon a fel- és leszállásjelző gombokat? Központi vezérléssel működtetik az ajtókat jelenleg mindegyiken, nem csinál a gomb semmit.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 1. 08:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
"Van egy ajtó, mellette egy gomb "ajtónyitó" felirattal." - Nincs felirat.
2019. ápr. 1. 16:23
 12/20 anonim ***** válasza:
34%

A kérdező kommentje:


"Van egy ajtó, mellette egy gomb "ajtónyitó" felirattal." - Nincs felirat.


És ha nincs felirat, akkor azt gondolják az emberek, hogy ha megnyomják, akkor karácsonyi dalokat fog játszani?

Mire másra lenne jó egy ajtónyitónak látszó gomb egy ajtón, mint a kinyitására?

2019. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Mellesleg van felirat

[link]


ajtónyitó

Push to open

2019. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
"Az M2-ön pár hónapig használatban is volt. A régi szerelvényeken nem volt ajtónyitó. Egy ideig nem értették, miért nem nyílik az ajtó előtte, máshol meg igen." - Na, én pont ezzel jártam úgy, hogy valamiért az én kezemet nem érzékelte, pont azon az útvonalon, és nem én voltam az egyetlen, hiába tapiztuk néhányan, egyszerűen nem csinált semmit, másnak meg egyből. Ez így elég bosszantó volt, főleg, amikor el kellett érni egy másik járatot.
2019. ápr. 1. 16:27
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
2019. ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Oké, korrigálva, akkor van valami felirat, bár nem jellemző, hogy olvasgatják, a gombra fókuszálnak az emberek, hogy az ott van, csak éppen nem funkcionál úgy, ahogy gondolják. És amikor funkcionált, akkor sem jól. A villamosokon, buszokon működik úgy, ahogy kell (általában), a metrón nem ezt tapasztaltam.
2019. ápr. 1. 16:32
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
A metrón nekem nem az volt a bajom, hogy érzékeli-e a jelzést, vagy sem, hanem nem lehet menet közben nyomni, mint a villamoson, vonaton.
2019. ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen, úgy ésszerűbb lenne, ahogy volt, úgy nem volt értelme. Ha menet közben lehet jelezni, akkor látható is, hogy fogta-e a jelet, vagy sem. Buszon, villamoson jelzel, és világít az ajtó fölött a kis lámpa. Ez meg egyszerűen vagy nyílt, vagy nem nyílt. Engem nem zavarna, ha működne, csak ne úgy, ahogy volt.
2019. ápr. 1. 16:39
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, ha már ennyire nem szeretsz gombokat nyomogatni, akkor itt is szállj le a piros gombról és inkább érvelj helyette a konkrét válaszra reagálva! Köszi.


Odáig tehát eljutottunk, hogy az utasok az ajtónyitót azért nyomogatják, mert rá vsn írva, hogy ajtónyitó. Ráadásul a modern szerelvènyeken a nyitás engedélyezéséhez vissza kell jönnie minden kocsiról a jelnek, hogy a kocsi megállt, ez azért már érzékelhető késedelmet okoz, amire a reakció az ajtónyitó nyomogatása.


Az valóban egy jó felvetés, hogy a jelzés legyen tárolva, ez tényleg komoly hiányosság volt és tényleg nem mindig voltak elég érzékenyek a gombok, ebben abszolút igazad van.


De ez nem ok a szelektív nyitás teljes elvetésére: egy hideg téli estén 6-7 percet üldögélni az Örsön tárva-nyitva hagyott ajtók mellett nem nagy élmény. De nyáron is sokat ront a klíma hatékonyságán az az 5 perc, amit a vonat a végállomáson tölt.

2019. ápr. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
69%
Gratulálok, lepontozol mindenkit, merthogy nincs is felirat, aztán amikor kiderül, hogy mégis van, akkor meg azzal jössz, úgyse olvassa senki. Egyébként mit zavar téged, hogy valaki megnyomja a gombot? Az ajtó mindenképp kinyílik.
2019. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!