Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ma Magyarországon megéri...

Ma Magyarországon megéri mozdonyvezetőnek menni?

Figyelt kérdés

MÁV vagy magáncégek? (ha magáncég akkor melyik/melyek a legjobbak?)

Fizetések melyiknél mennyi, és hogy van a munkaidő?

Van-e bármi jelentőssége hogy van egy B2-es angol nyelvvizsgám, illetve egy ECDL vizsgám?


Biztonság? (ez alatt azt értem, hogy munkája során mennyi emberrel konfrontálódik, ugye sok a vidám vidám a legtöbb vasútállomáson és környékén. Viselhetek-e magamnál gázpisztolyt vagy tarthatok-e a vezetőfülkében gumilövedékes fegyvert elcsomagolt állapotban?)


Tanfolyam nehézsége? (sokan mondják, hogy protekció nélkül lehetetlen, valóban így van?)

Tanfolyam menete? (Csak a MÁV által indított tanfolyamokon lehet szerezni jogosítványt? Vagy bizonyos magáncégek is indíthatnak tanfolyamot és náluk is meg lehet csinálni?, egyszerűbb vagy jobb-e vmelyik a másiktól? Vagy mindenhol ugyanolyan a képzés és a követelmény is?)


Mennyi műszaki dolgot kell megtanulni a tanfolyamon? (nem vagyok túl nagy műszaki zseni mert teljesen türelmetlen vagyok hozzá ez kizáró ok lehet? 19,5/F vagyok viszont és 17 éves korom óta van B kategóriás jogosítványom. És nem egy helyzetbe volt már nagyon jó a reflexem, szval ismerőseim szerint nagyon kiegyensúlyozottan, figyelmesen vezetek. És amúgy imádok is vezetni. Tudom a vonat teljesen más meg minden stb.)


Kérem lehetőleg olyan kommentelők írjanak a kérdéseimre akik benne vannak a témában. És nem hurrognak le mert vmit mondjuk nagyon rosszul tudok. Gimnáziumot végzek jelenleg és egyáltalán nem érzem magam motiváltnak egyetemre menni már. És ez viszont érdekelne.


Nagyon örülnék ha a kommentek segítenének pályaválasztásomban.


Köszönöm előre is!


2019. máj. 28. 22:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha a klasszikus mozdonyvezetői hivatást akarod élvezni, menj a mávhoz. Igaz vannak nehézségek, egész ramaty gépek. De azért mégis sokfelé, sokféle feladatot végezhetsz.
2019. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!