Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Villamoson tujázásért mi jár?

Villamoson tujázásért mi jár?

Figyelt kérdés
2019. jún. 24. 06:24
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Egy öntözőkanna, meg egy zsák virágföld.
2019. jún. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Én legutóbb egy sziklakertet kaptam
2019. jún. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tujázás = villamos ütközőjén utazás. Valószínűleg a “hàtulja” szóból eredő kifejezésünk és a bliccelés egyik nyaktörő módja (volt).


Egyébként közérdekű üzem megzavarása lehet, Btk. tényàllás.

2019. jún. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
A böriben a cigók ütközőjén utazhatsz pár hónapig.
2019. jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

keress rá a jutubon van egy videó, ahogy két kislány a négyes combinón vidáman tujázik...igazgatói megrovásban részesítették őket.


amúgy előttem már írták, ha rendőr levesz, akkor aznap biztos fogakosztot eszel.

2019. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tujázás... Mekkora egy láma dolog. Az én időmben még a sárga szöcske volt a menő.
2019. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Tujázás még azokból az időkből ered, amikor még favázas villamosok robogtak Budapest utcáin, s amiken csak egy vaskorlát volt még ott, ahol le és fel kellett szállni ajtó helyett.

Viszont volt a korlát előtt még egy lépcsőfok, na aki arra felugrott és úgy utazott (igen, többnyire gyerekek csinálták jegy nélkül), azt hívták tujázásnak. Aztán mikor már megjelentek az újabb döcögények, azoknak már csak az ütközőjén lehetett ezt csinálni, de mivel ezek már gyorsabban is mentek, az úgy már nem volt egy életbiztosítás. A mai viliken meg már nem is lehet látni az ütközőt, mert zárt térben van, hogy a Combino-n hogy oldotta meg az a két luvnya, az jó kérdés.

2019. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így:


[link]

2019. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!