Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A régi munkásvonatokon más...

A régi munkásvonatokon más emberek is utaztak a dolgozókon kívül, vagy tudták mivel jár és elkerülték?

Figyelt kérdés
hogy ment ez régen, ilyen túlzsúfolt vonatokra is feldobálták még az utazni vágyó idegeneket? vagy elviselte az utazni vágyó hogyha ezzel a vonattal akar menni akkor lehet nem lesz ülőhelye, és tele lesz cigánnyal, és lehet a közbiztonsággal sem lesz minden rendeben?
2019. júl. 17. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkásvonatok is ugyanolyan menetrend szerint közlekedő járatok voltak, mint a többi, bárki utazhatott rajta, akinek volt érvényes menetjegye.

Akkoriban a vasút amúgy is valóban tömegek közlekedésére szolgált, nagyon kevés volt az autó, hosszú távokra a vonat volt az első számú alternatíva, második a busz, de az inkább rövidebb távokra.

A péntek délután, illetve a vasárnap délután az ingázók miatt valóban heringes dobozhoz hasonlítottak a vonatok, de nem csak munkások utaztak rajta.

Munkások, katonák, tanulók olyankor utaztak haza, vagy vissza, és rajtuk kívül is volt, aki bevállalta az utazást azokon a járatokon - egy teljesen más világ volt, nem a mai szokásokat figyelembe véve kell értékelni.

Az is teljesen megszokott volt, hogy a vonatokon utazva isznak az emberek... munkások, katonák...

Voltak balhék, de azt nem úgy kell elképzelni, hogy minden naposak voltak, és minden átmenet nélkül történtek.

A tömeg lehet védelmet is jelentett egy kisebb balhézó csoporttal szemben, az meg teljesen megszokott volt, hogy az utasok kiértékelték, hogy milyen utasok vannak egy adott kocsiban, ha úgy gondolta, hogy jobb másik kocsiban utazni, egyszerűen tovább sétáltak.

Nem volt ritka az sem, hogy rendőrök, katonai rendészek is felszálltak a vonatkora, de valóban előfordult, hogy kellemetlen útitársak közé keveredett az utas - másik korszak volt, ma is megtörténhet olyan.



[link]

2019. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Öreg vagyok, de nem szenilis, és nem szépítem, de nem is mocskolom azt a kort.

Nem tudom, egyesek miért terjesztenek hülyeséget, mivel tömik tele a fiatalok fejét. Nem értem.

Első válasz a valóságot tükrözi. Nem volt rosszabb és nem volt jobb az a kor sem, hanem más volt.

Írod a cigányokat. Akkor is volt baj velük, meg régebben és a jövőben is lesz.

De Kádár alatt legalább munkahelye volt a legtöbbnek.

Persze nem hidakat terveztek, de kubikoltak azon a hídon, amit mások megalkottak.

A cigánysággal az a legnagyobb baj, hogy kicsúszott alóluk a talaj. Amihez értettek, már nem kell. A vándorélet sem működik abban a világban, ahol mindent aktákban kell rögzíteni.

Volt KMK és ÜTK. Ezek: közveszélyes munkakarülés. Ha a gyárban nem is csinált az ember semmi hasznosat, de legalább be kellett mennie. ÜTK az üzletszerű tiltott kéjelgés, az a prostitúció. Büntetendő volt, és az is ha csaj egyedül dolgozott, nem volt stricije.

Bűnözők sokkal könnyebben kaptak akkor kötelet, mint ma életfogytot.

A tömeghez nem kellett fekete vonat. Még húsz éve is utaztam Pesten úgy a buszon, hogy a legalsó lépcsőn utaztam, a fél pofám nekifeszült az üvegnek.

2019. júl. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Őszintén szólva: egyáltalán hogyan lehetett volna elkerülni egy fekete vonatot, ha egyszer épp az ment a megfelelő időbeli fekvésben? Régebben nem volt ütemes menetrend: bár nyilván próbáltak igazodni az igényekhez, simán benne volt a pakliban, hogy egy, max két vonat jöhetett szóba az adott utazáshoz.


Ezen kívül mások voltak a társadalmi viszonyok is, az emberek jobban odafigyeltek a másikra és sokkal hajlamosabbak voltak akár idegeneket is helyre tenni, ha netán átléptek volna valamilyen határt. És erre nyilván oda-vissza lehetett számítani.

2019. júl. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mximálisan 1-et értek az előttem szolokkal!Én a 7-ik X-met kezdtem...A mai fiatalokat sajnos nem lehet "meggyőzni". Történetet mesélek az unokámnak, és a válasz, az akkor volt. Más élet, más felfogás??? Örülök a mai fejlett tudománynak, csak valami nagyon nem jó...
2019. júl. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!