Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanárok! Ti hogyan kezelitek...

Tanárok! Ti hogyan kezelitek a legproblémàsabb diákokat?

Figyelt kérdés
Tanárként mit ajánlanátok egy fiatal pályakezdő kollégànak, hogy kezelje a legproblémàsabb tanulókat, mire figyeljen oda? Tudtok-e esetleg jó könyveket mondani amelyek segíthetnek vagy van esetleg olyan módszer nálatok, ami bevált vagy most is azt alkalmazzàtok? Problémás alatt azt értem, hogy szemtelen, vissza beszél és nehéz fegyelmezni, és akinek még a szüleivel is gond lehet akár. Várom a segítő válaszokat! Előre is köszönöm!

2019. okt. 17. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs erre jó recept vagy könyv. Menj olyan iskolába tanítani ahol csak normális diákok vannak. Ha meg ez nem megoldható, vannak szankciók, osztályfőnöki figyelmeztetés, igazgatói.
2019. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tanár vagyok, hanem egy 12.es diák,viszont bármikor az osztályom ellen fordulnék,a legproblémásabb a suliban. Én a kiküldést javasolnám,mivel a szaktanári nem igen hatja meg őket. Nalunk az egyik tanár (többnek is) adott 1 szaktanárit majd csinált valamit megint a diák es akkor már kiküldte és vele nem volt probléma aznap. Se dolgozat,se felelés nem segít. Egyébként a legbiztosabb ami segítene az a kamera felszerelése,ez nyilván nem lehet kellemes érzés egy tanárnak sem,viszont csak akkor kéne vizsgálni a felvételt,ha már megkapta a beírást/ki lett küldve és megy be anyuci,hogy a drága gyermeke miért kapott beírást,mert azt mondta otthon,hogy semmit nem tett. Na ilyenkor meg lehetne mutatni,látná az igazgató is,ott lenne az indok és kész. (Hozzátéve,ki lenne az a hülye aki a kamera előtt szórakozna.) Szerintem egy tanárnak nem kell tűrnie,,,bármit" megtehetne,nem kell feleslegesen elcseszni a 45 percből 10et fegyelmezéssel,mert akkor ennyi erővel nincs értelme megcsinálni a diplomát.


(Én ebben az évben vagyok teljesen lenyugodva az órákon,én sem voltam az az áldott gyerek lány létemre,röhögtem,beszélgettem,de ha rám szóltak,az órán többet nem szólaltam meg emellett jó tanuló is vagyok,de ilyen problémás gyerekek miatt akik nem csak beszéltek,sok diák tud szívni,a mi osztályunkat a tanárok is utálják és le is van nézve amit mellesleg nem csodálok. Csak remélem,te nem úgy fogod kezelni,hogy mindenkit szivatsz 1-2 ember miatt,mert azt lehet látni,hol van szó osztályról és hol klikkesedésről- ahol nem mindenki érdemli meg,másrészt utálják az osztálytársaikat.)

2019. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!