Ez most komoly?!

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy Általános ápolói és egészségügyi asszisztens okj felnőtt képzésre iskolarendszeren kívül.

A gyakorlat 240 óra kórházi gyakorlat 4 osztályon eltöltve és 440 óra dokumentálás,asszisztálás.A gyakorlatot önállóan kell elintézni.Rendben.

Ráírtam néhány közeli kórházra,egészségházra és egy visszaválaszolt,írták vállalják együttműködési megállapodással.Oké.Írok vissza,kérdezem,hogy ebben az esetben a gyakorlati órák kifizetésre kerülnek e majd és,hogy az útiköltséget állják-e.Visszaírtak,hogy együttműködési megállapodás alapján sem az útiköltség, sem a gyakorlati órák nem kerülnek kifizetésre....

Azért úgy rendesen pislogtam mint hal a szatyorban.Az útiköltséget hagyjuk végül is nagy részt ismerem az ilyen "szakmai" gyakorlatok menetét.Na de, hogy majdnem 5 hónapot dolgoztatnának csont ingyen...Arról nem is beszélve,hogy azt olvastam egy csomó helyen,hogy az ilyen gyakorlatokon többnyire a hallgatókat arra használják,hogy elvégezzék a "piszkos munkát" az ápolók helyett.Hát nem lepődök meg,egyébként ez a kórház se a jó véleményekről híres.Nem is a "piszkos munkáról" van szó hiszen ez beletartozik az egészségügybe és az ember elhivatottságába.De azért marha jó,hogy azt gondolják,hogy felnőttképzésben majdnem 5 hónapot valaki ráér csak úgy ingyen dolgozgatni...Az ilyen tanfolyamok is érdekesek.250 ezret fizess ki,intézd a gyakorlatot ahogy akarod,kapsz távoktatást és a 13 hónap alatt csak 7-szer kell bemenni.Kiváncsi lennék arra is,hogy ezért a 250 ezer forintért távoktatásban meg a több hónapos ingyen munkáért mennyire azon kívül,hogy feltakarítok meg tisztába teszem az embereket (amit szakképesítés nélkül is meg lehet tanulni) mennyire tanítanának meg mondjuk rendesen vért venni vagy ellátni normálisan egy sérülést vagy ujjáéleszteni,stb stb stb.Értem én,hogy nem a kórház problémája,hogy te fizeted a tanfolyamot de azért durva,hogy tök ingyen a saját útiköltségedre mész oda valószínűleg nem csak bámészkodni hanem 8 órát dolgozni hétfőtől péntekig.Ki tudja ezt egyáltalán teljesíteni?Kiváncsi volnék hányan ücsörögnek a szüleik nyakán huszonévesen a mai világban,hogy csak úgy ingyen dolgozzanak majdnem 5 hónapig....



#kórház #ápolás #egészségügy #gyakorlat #egészségügy szakmai gyakorlat #általános ápolói és egészségügyi asszisztens #általános ápolás
2019. nov. 22. 18:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20%

Hülyeség volt ez a pálya. Én mérnökin vagyok egyetemen és semmi hasonló probléma nincs. 6 hetes gyakért is fizettek normális bért.

Értem én, hogy valaki ezt akarja, valaki azt akarja tanulni, de akarni egy dolog, csinálni meg másik. Végignézem az egyetemen, ahogy egyes szakokon, főleg humánokon más se megy társalgókba, mint a sírás h így nem lesz munkája, úgy nem lesz elég fizetése. Szomorú meg minden, de miért kell egy olyan szakot elvégezni, amiről előre tudja, hogy kín szenvedés lesz vele a következő 50 éve.

2019. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11-es

Nem ezt szeretném tanulni egyáltalán de valamit szerettem volna a felső oktatás előtt,mert nem vesznek fel sehova és addig dolgoznom is kell valamit.Na most a másik az,hogy én valami olyat szerettem volna ami megbecsülendő munka és amiben hasznos is lehetek.Persze kinek mi a hasznosság....Mindegy,mert annyiban hagyom és azt hiszem pénzügyet fogok tanulni egy 10 hónapos tanfolyamon,hogy legyen egy egyszerű adminisztratív állás legalább amíg tanulnék a felső oktatásra...

2019. nov. 22. 21:21
 13/14 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy 6 hét egybefüggő gyakorlat esetén már kell hogy kapj fizut
2019. nov. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én is így tudom,de úgy néz ki mégsem.
2019. nov. 23. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!