Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az itt...

Mi a véleményetek az itt uralkodó nézetekről, melyek szerint pár kivételtől eltekintve minden büfészak?

Figyelt kérdés
Amint találnék valamit, ami érdekelne és utánaolvasok, rögtön látom a lehurrogó kommenteket, miszerint az adott diplomával mehet a mekibe, vagy gyárba robotolni. Bölcsész, társadalomtudományi, egészségtudományi képzéseket mind lenézik, de az agrár területeken és a természettudományoknál sem sokkal jobb a helyzet. Sőt, már az agyonsztárolt mérnöki képzéseknél is csak kb 5 szak a nyerő, a többit kinézik. Ha ehhez még hozzávesszük az IT-t és pár nagyobb presztizzsel bíró gazdasági szakot, lesz kb 10, ami "értelmes".

2019. dec. 13. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Sz@r0k rá, hogy ki mit gondol, meg írogat ezen az oldalon.

Ez egy viccoldal kb. Az adminok is meg az egész közösség.

Én is szinte csak trollkodni járok ide, néha egy-két kérdésre, amiről látom ,hogy értelmes, arra megpróbálok válaszolni rendesen, de amúgy igyekszek szétoffolni minden idétlen témát, mert ez az oldal mást nem nagyon érdemel.

Ha komoly választ akarsz kapni egy komolyabb kérdésre, akkor a témában jártas személyeket kell keresni.

Mi a garancia rá, hogyha itt felteszel egy bölcsész kérdést, nem egy szalagmunkás fog rá válaszolni neked nagyképűen, mintha egy hatdiplomás mérnök doktor lenne?

Itt mindenki olyan nagyokos, így úgy szidja a rendszert, hogy minek kellett eltörölni a kötelező nyelvvizsgát a jelentkezéshez, még nagyobb követelmények kellenének, aki nem ezt és azt csinálja az nem is egyetemre való, ha ne beszéled a világ összes nyelvét és nem vagy egyszerre orvos, mérnök, jogász, akkor csak és kizárólag egy gyökér lehetsz stb.

Aztán élőben meg lehet, hogy szánalmas nyomorult az összes. Csak össze vissza lepontozni, meg trollkodni, nagyképűsködni tud a felhasználók jelentős része.

Én is emiatt már csak trollkodni és mindenkit lepontozni járok ide, kivéve, ha feltesznek egy olyan kérdést, amiről látom, hogy tényleg érdemes megválaszolni. Például erre egész normálisan válaszoltam.

Szerintem ne foglalkozz a büfészakozósok véleményével. Mindenki nem lehet mérnök, és nem is kell, hogy mindenki az legyen. Kellenek emberek, akik kultúrával, humán területtel, pszichológiával stb-vel foglalkoznak. Aki akar, és komolyan veszi ezeket a szakokat, nem csak papírért megy, az talál vele állást, de ehhez tényleg komolyan kell venni.

2019. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, az esetek nagy részében kb igaz amit írnak.


De egy gyengébb diplomával is van esélyed, ha minimum beszél 2 nyelvet. Sok olyan állás van ami felsőfokú végzettséget kér csak és nyelvtudást.


Egyébként én mérnök vagyok, és sajnos építőmérnök.

Szóval amit a mérnökökre írtak az reális.


Öt év meló után most csinálom levelezőn a gépész képzést.

Szóval pálya elhagyó leszek.

Alacsonyabb fizetések volt az építőiparban mérnökként mint más iparágakban, tombol az uram-bátyám viszony, és a cégek 90%-a trükközik a bejelentéssel és még feketén is fizet.


Szóval én részemről a mérnöki dolgot aláírom. Kb 4-5 képzés az ami nyerő ezen a területen.

2019. dec. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként lemaradt:


Minden szak esetében a felvi.hun a szakleírásokban a végzés utáni kilátásokban nézhetsz statisztikai fizetést! valamint elhelyezkedési adatokat. Kb reális.


Valamint a mennyitkereselponthu oldalon is vannak különböző szakmákban dolgozó emberektől beszámolók.



Az igaz, hogy hatalmas a szórás.

2019. dec. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Sok ember azért nézi le a bölcsészeket, mert ő ismer egyet, és hogy ő nem tanul, de mégis jó jegyei vannak. Még pár hónapja kerültem itt szóváltásba egy kérdés alatt egy BME-s diákkal, aki azért szidta a bölcsészeket, mert hogy az ő szobatársa is az, alig jár be órára, mindig bulizik, nem is tanul, és 4-5-ös tanuló. Én egyébként nem szeretek itt kötekedni, de azért felvilágosítottam, hogy egy ember alapján nem vonhat le következtetéseket egy ország kb. 1000 diákjáról. Én is bölcsész vagyok, ezért néha rosszul esik, mert én tényleg tanulok, és nem csak a két szép szememért kapom meg az ötöst, hanem mert egész félévben dolgoztam érte. De ezen túl kell lendülni, és ha téged tényleg ez érdekel, akkor ne figyelj arra, mit mondanak mások!
2019. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!