Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nem megy a matek. Mit...

Nagyon nem megy a matek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Semmit nem ertek, a korrepetalo tanarom is megmondta hogy remenytelen eset vagyok. Most kereken kettesre állok. Viszont lesz még azt hiszem egy dolgozat. És a tanár minden óra elején hangosan felolvassa hogy ki hanysra áll és nagyon rossz érzés amikor nekem mondja a kettest:( Kiszamoltam, de ha írok egy hármast akkor is kettes maradok. Mit tegyek?

2019. dec. 30. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

"a korrepetalo tanarom is megmondta hogy remenytelen eset vagyok"


Nincs reménytelen eset, csak rossz tanár van!


Válts, keress új korrepetitort, de ne "hivatásos" tanárt, hanem egy jófej diákot, aki a te szinteden tud magyarázni és mentes a sallangoktól.


Anno én bukásra álltam matekból és engem is egy diák hozott fel ötösre úgy, hogy előtte a tanárokkal csak a baj volt, szóval tapasztalatból írtam.


Amit nem értesz, azt addig kérdezd, amíg meg nem érted, nem vagy hlye és utána már csak gyakorolnod kell a hasonló feladatokat, ha egyszer megérted. Ne add fel !

2019. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és még olcsóbb is egy diák, mint egy tanár, szóval több órát vehetsz így! Hajrá!
2019. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
(Adj fel hirdetést!)
2019. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Meg kell fontolnod a diszkalkulia vizsgálatot. Bár most már nem biztos, hogy felmentenek az osztályozás alól, mert az enyhe eseteknél ezt eltörölték. Ne törődj a kettessel! Törődj valami mással, amiben jó vagy! Ha majd terápiára jársz, akkor majd azt figyeld, hogy hogy javulsz, de a matek jegyeddel ne foglalkozz! Az nem neked szól.
2019. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Diszkalkuliàd biztos, hogy nincs?

Egyébként nekem is mindig rossz volt a matekjegyem gimiben, mert borzasztó tanárom volt aki minden órán mindennel foglalkozott, csak a tananyaggal nem. Mindig vagy 1,75-re kaptam kettest, vagy 2,0-ra. Pedig nagybàtyjàmhoz jártam minden héten matekozni, aki mérnökkènt végzett, de valamikor még így is egyest írtam, még olyan is volt, hogy nulla pontos lett a dolgozatom, pedig tanultam rá.

Engedd el! Törekedj arra, hogy a tőled telhető legjobbat kihozd az egészből, vizsgán menj át és ennyi. Egyetemre gondolom úgysem olyan szakra mèsz ahol a matekot fogják nézni. Ha a tanárod pedig olyat mer mondani, hogy reménytelen vagy, és téged nem lehet megtanítani xy dologra akkor ideje, hogy másik tanárt keress, mert a baj nem veled, hanem vele van. Őt az egyetemen megtanítjàk arra is, hogy a gyengébb képességű gyerekeknek is megtanítsa az anyagot, ha ez nem sikerül neki, akkor ez az ő kudarca, nem a tied.

Biztos jó vagy másból, biztos van olyan tárgy amit szeretsz, koncentràlj azokra! :)

2019. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a kedves szavakat :)
2019. dec. 30. 15:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Én se vagyok jó kerek hármas vagyok...

Szerintem gyakorold azt a témát ami nagyon nem megy,minden nap 2-3 órát,többet ne,mert felesleges.

Ha egy hét után se érzel javulást akkor vagy keress fel egy szakembert,vagy lehet hogy rossz a tanítási módszered.


Ha nem szeretnél külön tanárt,akkor szólj a matek tanároknak,hogy szeretnél jobb lenni mint kettes,látni fogja majd az igyekezetet.

Most leïrok egy rövid sztorit:

Hetedikes voltam,és én fizikából gyakorlatilag 1,50 re álltam,nem azért volt ennyi az átlagon,mert lusta Sz*R voltam,hanem egyszerűen nem az én tárgyal ez a fizika.

Mondjuk a tanár se jó,mert kérdeztem tőle tavaly,hogy lehetne e felelni,vagy javítani,erre azt mondja ,hogy nincs ideje rám,tanulják és akkor tudok javítnai....

Kösz b#zmeg gondoltam magamban :D

A lényeg hogy idén most volt lehetőségem csinálni külön munkát,ültem otthon és mondom ezeket a számításokat megcsinálom a füzetbe,másnap megmutattam a "nincs idő" tanárnak,végül adott egy ötöst.

Csak annyit akartam mondani,hogyha kizárnak az ajtón,mássz vissza az ablakon.

Próbálkozni kell,és ha látja az igyekezetet akkor jobb lesznek a jegyeid.

Lehet,hogy azt hiszi a tanárok hogy egy lusta diák vagy,na azokat szívből gyűlöli minden tanár,bár nem értem miért de mindegy is.

Éreztesd vele,hogy igen is érdekel a téma (nem baj ha nem,kell a jobb jegy nem ? :D)

Én irodalomból így tudtam felhúzni tavaly a hármasomat egy négyesre!

A korrepetáló tanárod meg egy bunkó!

Fel a fejjel,meglesz!


Sok sikert!

2020. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Koszonom a biztatást:)
2020. jan. 1. 17:31
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Először is kezdj el leásni az ismeretekben addig, amíg meg nem találod, hogy hol kezdted el nem érteni. Onnantól kezdj építkezni. A tanárt meg meg kellene kérni, hogy NE ismertesse a matekjegyeket. Egyrészt rajtad és rajta kívül semmi köze hozzá, másrészt láthatóan stresszel téged (meg gondolom másokat is). És nincs kizárva, hogy ez a stressz is ront rajtad.
2020. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!