Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha 24 évesen...

Mi a megoldás, ha 24 évesen sem tanultam még meg tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg pénzügy és számvitel bsc-met csinálom, immáron 5. éve.

Nagyon nem szeretem a szakomat, szóval ez nyilván közrejátszik, de gimiben sem voltam kifejezetten jó tanuló. Nem tudok most 24 évesen sem tanulni. Nem azzal van a baj, hogy nem teszem le a fenekemet, de hiába ülök 2 hetet egy anyag felett, akkor is megbukok, és inkább szerencsének és puskáknak tudható be, ha átmegyek valamiből. Egyszerűen nagyon kevés marad meg a tanulási folyamatból.

A belefektetett 2 hetem, másnak szerintem 1 nap alatt lenne meg.


Egyszerűen nem vagyok képes tanulni, sose tudtam. Mindent kijegyzetelek, próbálom megérteni, de semmi sem marad meg egyszerűen.


Ti mit tanácsoltok? Van valaki ilyen helyzetben?


Annyira szeretnék tanulni, akár bármi mást, annyi minden érdekel, de így nem akarok belekezdeni semmibe, ha erre sem vagyok képes. Nagyon el vagyok keseredve.



2020. jan. 6. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

"bármi mást, annyi minden érdekel"

Itt a probléma kulcsa. Azért nem megy, mert nem érdekel.

"de így nem akarok belekezdeni semmibe, ha erre sem vagyok képes. Nagyon el vagyok keseredve."

Képes vagy, abban, amiben motivált vagy.

Motiváljon itt: hogy befejezd! Akkor m,ár találsz vele egy állást. És utána kezdj el azzal foglalkozni, ami érdekel. Mi érdekel?

2020. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

A tanulásnak természetesen vannak fortélyai, de erre a tanulók zöme magától rájön. Aki nem, az vagy korábban megutálta valamiért, vagy valójában nem érdekli, ezért nem koncentrál, elkalandozik, tehát igazból el sem jut a tudatáig, amit elolvas.

A tanulási hatékonyság kulcsa a megértés. Enélkül minden tanulás csak töredéknyi eredményt tud produkálni, azt is nagyon rövid távra. A megértés lényege a sokféle korábbi ismerethez kötés, ezért a felidézés asszociáció útján történik (és az agy ebben igazán nagy, még önkéntelenül is). Valójában az emlékezés is ezen alapul, ha tehát egy megtanult dolog semmihez nem kötődik, igen rövid idő után már nem is nagyon lehet felidézni.

A megértéshez koncentrálás kell, ahhoz meg motiváció. A megértés azt jelenti, hogy a dolgot saját szavainkkal is el tudjuk mondani, a készség pedig azt jelenti, egy problémában felismerjük, hogy milyen megtanult dolgokat és milyen sorrendben kell alkalmazni. Egy idő után, a gyakorláson keresztül ez szokássá válik, és akkortól ösztönösen megy. De a megfelelő munkát mindig bele kell fektetni.

2020. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 namargo válasza:

Szia!

Sokkal gyakoribb ez a gond, mint gondolnád. Nagyon sokan küzdenek ezzel a problémával. Egyre többet kell tanulnunk, és, igen, nem mindig adatik meg, hogy azt, ami igazán érdekel bennünket.

Mivel nálunk nem tanítanak tanulni a suliban, ezért rengetegen leblokkolnak ilyen helyzetben, és -sajnos- sokan feladják. Pedig nem kellene, mert van megoldás.

Az előző válaszíróknak igaza is van, meg nem is.

Tény: ha szerencsés vagy, s érdekel amit tanulsz, akkor motivált vagy, és könnyebben megy a tanulás -de ekkor sem biztos, hogy könnyű és sikeres leszel a tanulásban.

A sikeres tanuláshoz a motiváción kívül még sok egyébre is szükség van, és nem csak a jó módszerekre gondolok.

Ma már tudjuk, hogy a sikeres tanulás legfontosabb feltételei az, hogy ismerjük erősségeinket, gyengeségeinket, s ezekhez igazítva olyan módszereket használjunk, melyek igazodnak agyunk jellemzőihez.

EZÉRT IS fontos (lenne) mindenkinek a tanulás tanulása - mint ahogy a kiváló szintű oktatással rendelkező országokban ez természetes is, hogy tanítják.

Tapasztalatom szerint, még azoknak is jelentősen nő a teljesítménye ezeknek az ismereteknek a birtokában, akik saját bevallásuk szerint sem küzdöttek soha a tanulás nehézségeivel.

Szívesen segítek Neked, hogy Te is sikeres tanulóvá válj! :)

Hívj, vagy írj! (Jelenleg a honlap jelentős része szerkesztés alatt áll, de telefonszámot, emailt megtalálod)


Nagy Margó tanulás-tréner

delfintanulás.hu

2020. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is pont nagyon hasonló cipőben vagyok, pénzügy mesteren. Sajnos engem sem túlzottan érdekel az egész szakom, és én is hiába ülök a tárgyak felett napokat van, hogy simán bukás a vége. Én ezt mondjuk azon kívül hogy eléggé közepesen érdekel, annak is betudom, hogy azért eléggé sok dologgal (fb, insta stb) a figyelmem, és igy nehezebb koncentrálni. Plusz gyakran nem jutok ez anyag végéig, mert nem jól osztom be az időm. Úgyhogy én most akarok már ezzel kezdeni valamit, hogy megpróbálok koncentráltabban tanulni, és úgy, hogy azzal motiválom magam, hogy ez után már csak olyat leszek hajlandó tanulni ami érdekel, és amivel tudok azonosulni, illetve, hogy hamarosan szerencsére vége a képzésnek.
2020. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!