Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kötelezik a rajztanárok...

Miért kötelezik a rajztanárok a diákokat, hogy rajzoljanak?

Figyelt kérdés
Egy normál 21. századi gyerek képtelen rajzolni. Az én osztályomban SENKI sem tud rendesen rajzolni, vonalzóval egy hatszög is olyan elcseszett lesz, hogy rossz ránézni. De akkor is kell rajzolni. Művtörit is tanulunk, nem értem miért nem elhet csak azt venni. Miért kell mindenki önértékelését lerombolni? MInden órán MINDENKI kéri, hogy ne rajzoljunk, mert vannak gyerekek, akiknek szintén nicns érzékük rajzolni, de még sírnak is, ha nem jól sikerül.Mert van ilyen! 9-es vagyok, nulladikos voltam, vannak 8. ból feljövők is. Főleg lányok a sírósak..
2020. jan. 29. 19:12
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
98%
Az a dolga a ranztanárnak is, hogy tanítson.
2020. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
44%

De nyomorékok vagytok. :D Mi sosem rajzoltunk, pedig az ofőnk volt a rajztanár, és mindig csak művtöri volt, hiába kértük, hogy rajzoljunk már, pedig az én osztálytársaim se voltak nagy rajzosok.

Vagy ennyire szigorú a tanár és terrorizál titeket a rajzolással? xd

2020. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
90%

Pont azért kell, mert nem tudtok.

Ha már az oviban meg anyu otthon nem tanította meg, akkor sajnos ilyenkor kell. Fejleszti a térlátást, meg mindent.

2020. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

egész eddigi óvodás és általános iskolát "végigrajzoltuk"


De nem olyannal, hogy másolj le egy csendéletet. És ennyi


Hát tudjátok hogy sikerült? Nem úgy, hogy jajj kicsit ferde lett a gúla, nem jól viszonyítottam.. Hanem egy

elcseszettül ronda firkálmány lett belőle..

2020. jan. 29. 19:31
 5/54 A kérdező kommentje:

és nem fog változni. A rajzhoz tehetség és készség kell. Az utóbbit lehet fejleszteni annyival, hogy olyanokat tanítana mint pl: ha egy irányba satírozol ne satírozz keresztbe.


De a szabadkészi rajzolást, a valóságos formák lemásolását nem elhet. És senkinek nincsen érzéke hozzá.


Ezt a tanár is mondta. A teljes világon a 21. századtól anynira lecsökkent a rajzórákon az elvárható szint, hogy még azt sem tudják nagyon betartani. 1800as években egy DaVinci festményt kelett rajzolni, most meg kitűnő vagy, ha egy szívecskét rajzolsz...

2020. jan. 29. 19:34
 6/54 anonim ***** válasza:
94%
Édesem, vissza fogod még sirni, hogy ez volt a legnagyobb problémád :D
2020. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 Silurus ***** válasza:
92%
Na ezért, mert egy hatszöget sem tudnak lerajzolni, vonalzóval! De nem számít, úgysem bukik meg! Olyan végzős ipari tanulókat pesztrálok, akiknek egy nyomult csavar becsavarása is gyakran problémát okoz!
2020. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim válasza:
80%
Én azt nem értem minek kell ezt nagy dobra verni? Az én osztálytársaim legalább nem voltak olyan szánalmasak, hogy ezen sírva fakadtak.. Mindenki tudja mire képes és ami nem megy azt nem kötelező eröltetni. Mellesleg én fiú létemre tudok rajzolni, ha már azt mondtad nem tud egy normál gyerek. 19f
2020. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
92%
Mi rettentően jól szórakoztunk az elfuserált rajzainkon.. :D
2020. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
86%
Nem baj, hogy nem tudsz egy egyenes vonalzóval lemérni, ha valamit otthon javítani kell majd úgyis hívsz szerelőt, vagy lenézed az internetről. Hidd el, legjobb órák az ilyen rajzolgatós, semmit tevős óra. Én rettenetesen imádtam, mert addig se a fárasztó tananyaggal traktáltak. A művtörit én szerettem, a tanár is próbálta érdekesen oktatni, kicsit odafigyeltél órán akkor a dogád se lett 1. Hidd el, ameddig nem lesz egy nap 2 matekod, 1 fizikád meg 1 kémiád egymás után (akkor utána menjél futni a pályára) akkor vissza fogod sírnk azt a rajzórát.
2020. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!