Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kötelezik a rajztanárok...

Miért kötelezik a rajztanárok a diákokat, hogy rajzoljanak?

Figyelt kérdés
Egy normál 21. századi gyerek képtelen rajzolni. Az én osztályomban SENKI sem tud rendesen rajzolni, vonalzóval egy hatszög is olyan elcseszett lesz, hogy rossz ránézni. De akkor is kell rajzolni. Művtörit is tanulunk, nem értem miért nem elhet csak azt venni. Miért kell mindenki önértékelését lerombolni? MInden órán MINDENKI kéri, hogy ne rajzoljunk, mert vannak gyerekek, akiknek szintén nicns érzékük rajzolni, de még sírnak is, ha nem jól sikerül.Mert van ilyen! 9-es vagyok, nulladikos voltam, vannak 8. ból feljövők is. Főleg lányok a sírósak..
2020. jan. 29. 19:12
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%
Tananyag. Sok egyebet meg kell a rajz mellett tanulni, - lázadhatnál mindegyikért külön- külön is. A rajz egy kicsit lazább tantárgy és azzal együtt, hogy lazább, olyan területeit mozgatja meg az agynak, amelyet nem sok tantárgy mozgat meg, ugyanakkor a figyelemnek egy különleges szegmensét hivatott fejleszteni. Szemléletet alkot, - többek között olyan apróságokkal, hogy bármit is nézünk a világban - ami kézzel fogható, - nem a semmi közepén lebeg, hanem körül veszi valami. Problémamegoldó képességet csiszol. Hacsak nem valami művészeti szakiskolában tanulsz, nincs az a rajztanár, aki elvár komolyabb művészi teljesítményt, - ugyanakkor díjazzák, ha suta valaki, mégis észreveszik a törekvéseit a probléma megoldására, leleményes a témát kifejező pillanatkép megválasztásában. Pont lehet az i-re, ha azt is észreveszi egy rajztanár, hogy a tanítvány bár suta, de nem veszi fél vállról a tantárgyat.
2020. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim válasza:
59%
Miert kell foldrajzot tanulni, ott van a google map?
2020. jan. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:

Hááh "kiscsillag" nagyon vicces. Ok, 9.es vagyok. "Nem legyél biztos abban a pénzügyi egyetemben" muháhá mégviccesebb. Általánosban évente, ha kettőnél több négyest kaptam kiakadtam. Jelenleg rajzból állok 4-esre.


Úgy tanulok tovább, ahogy épp kedvem tartja. Azoknak, akik eddigi tanulmányaik során MINDENévben kitűnők voltak (mindenből ötös) az igazgatók mindent megengedtek. Még meg se keleltt kenni egyiket se.


És ha már ezen múlik.. Ha szépen kérem higgyétek el fel fognak venni. :)


Sokszor van, hogy nincs kedvem valamihez.. Vagy netán az egész osztálynak sincs. És kiálok az osztályért.. 99%-át egy kéréssel elintézem az igazgatónál...

2020. jan. 29. 22:42
 24/54 A kérdező kommentje:
És nem az egyetem fogja eldönteni, hogy felvesznek-e vagy sem. Remélem világos :)
2020. jan. 29. 22:42
 25/54 anonim válasza:
64%

De cuki, hogy azt hiszed, hogy a való életben is úgy mennek majd a dolgok, mint a gimiben. Egyetemen kérheted te bármilyen szépen a vizsgáztatót, meg mosolyoghatsz angyalian, ha nem tudod az anyagot, akkor úgy meghúz, hogy köpni-nyelni nem tudsz majd.

Meg ugye a munkahelyeden sem fognak csak azért fizetést adni, mert egy jópofa srác vagy.

De mindenképp aranyos az a naivitás ahogy az élteről gondolkodsz

2020. jan. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
21%

Nem csodálkoznék, ha kiderülne, te valami pénzes ember gyereke vagy, különben nem lennél abban olyan biztos, hogy felvesznek egyetemre. Bár ha neked a foksz is megfelel, akkor igen, arra felvesznek, ha van egy cseppnyi logikád😃

Kiállsz az osztályért, gondolom addig nem meg tovább az óra amíg a tanárt ki nem akasztod, de teee, te vagy a hős! Majd a főnököd is nagyon lelkes lesz attól, hogy kiállsz valaki másért, vagy azért, mert úgy érzed nincs igazad. Lelkesen tovább küld melegebb éghajlatra.

Kicsikém. Az élet nem olyan, hogy én elhatározok valamit és az úgy lesz. Oké, lehet felvesznek pénzügyire, mert lehet lesznek olyan jó eredményeid, vagy be tudnak fizetni, de sajnos el kell fogadni, hogy vannak olyan tanórák/feladatok, amiket el kell végezni, ha tetszik, ha nem. Az egyetemen is lesznek olyan kurzusok amiket fel kell venned, nem tartozik a pénzügyhöz, de KÖTELEZŐ. Ha nem teljesíted, nem lesz diplomád. Egy rajzórán meg nem kell annyit siránkozni, tegyétek össze a kezeteket, hogy legalább itt ki tudtok valamilyen szinten kapcsolni. Ha a tanár normális akkor vessétek fel neki, hogy megcsináljátok amit kér, de szeretnétek fülhallgatóval zenét hallgatni. Ha szépen kéritek, lehet megengedi.

Neked is fognak ellentmondásos, akkor mit fogsz az illetővel csinálni?

2020. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
72%
A kézügyességet, a képzelőerőt fejleszti többek közt.
2020. jan. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:

Megy*

Ellentmondani*

26-os voltam

2020. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
91%

Gyakorlat teszi a mestert.


"Egy normál 21. századi gyerek képtelen rajzolni."


Ez nem igaz. Egyszerűen csak lusták vagytok, és bármi, amiért kicsit is tenni kéne, nem érdekel titeket, mert a nagy kényelemben eltunyultatok. Ha zavar, hogy szarok a rajzaid, akkor gyakorolj otthon is ahelyett, hogy nyomkodod a butafonod.

2020. jan. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
13%

Már 32 vagyok, de ha valami fel tud cseszni a mai napig teljesen zen állapotból, az a sok értelmetlen készség tantárgy. Mi könyörögtünk a matektanárnak, hogy beszélje már meg a rajztanárral, hogy adja át az óráit, matekból fogunk érettségizni, nem rajzizásból.


Nálunk is az volt, hogy nézd, Mona Lisa, másold le. Valahol el kellett volna kezdeni, de nem. Úgyhogy rajzórán matekoztam sunyiban. A művészettörténet engem is érdekelt volna, de nem. Másold le mesterek műveit, ha nem sikerül, 2-es.


Úgy lettem mégis ötös, hogy a húgomat kértem meg, hogy rajzolja meg ezeket. A poén ebben az, hogy míg én egy pálcikaembert sem tudok rajzolni, ő már akkor is jól rajzolt. Egy ideig grafikus volt, most tetoválóként dolgozik, úgyhogy elég életszerűek voltak a másolatai. A rajztanár meg nézett rám, "ezt te rajzoltad?" Persze tanárnő, persze.

2020. jan. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!