Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kötelezik a rajztanárok...

Miért kötelezik a rajztanárok a diákokat, hogy rajzoljanak?

Figyelt kérdés
Egy normál 21. századi gyerek képtelen rajzolni. Az én osztályomban SENKI sem tud rendesen rajzolni, vonalzóval egy hatszög is olyan elcseszett lesz, hogy rossz ránézni. De akkor is kell rajzolni. Művtörit is tanulunk, nem értem miért nem elhet csak azt venni. Miért kell mindenki önértékelését lerombolni? MInden órán MINDENKI kéri, hogy ne rajzoljunk, mert vannak gyerekek, akiknek szintén nicns érzékük rajzolni, de még sírnak is, ha nem jól sikerül.Mert van ilyen! 9-es vagyok, nulladikos voltam, vannak 8. ból feljövők is. Főleg lányok a sírósak..
2020. jan. 29. 19:12
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:

Ja, és én 20 éves lány vagyok, az egyetemen még nincs rajzunk, de kelleni fog, és az nem olyan lesz sajnos, mint egy gimis rajzóra. Cserélhetünk nyugodtan.

#10-es voltam.

2020. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim válasza:
55%
Örülj neki hogy azon az órán csak firkálgatni kel
2020. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim válasza:
100%

Sokan mondják, hogy elfuserált a generációtok(általában nem értek velük egyet), de te és az osztályod tökéletes példa vagytok, hogy miért gondolják ezt sokan. Én sem vagyok olyan öreg(25 éves), de egy rajz miatt hisztit csapni már általános harmadik osztályban sem volt divat, ti meg úgy bömböltök rajta, mint a csecsemők. Ne haragudj, de ez röhejes. A másik meg a hozzáállásotok. Nem tudtok valamit? Meg sem fordul a fejetekben, hogy lehetnd azt gyakorlással javítani, fejlődni benne. Nem, ti az első pár kudarc után feladjátok és követelőztök, hogy tiltsak be a rajzolást. Szánalmas ez a viselkedés.

Ja és rajztudással nagyon kevesen születnek. Amit te született tehetségnek gondolsz, amögött általában több évnyi kemény munka van. Csak ugye könnyebb elfogadni a saját kudarcod, ha mások sikerét valami feljebbvaló erőnek tulajdonítod

2020. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
86%
A testnevelés tanárok miért kötelezik a gyerekeket, hogy tesizzenek? Miért nem csak videókat néznek a gyerekek olimpiákról? Egy csomó gyerek utál szekrényt ugrani és nem tud kötelet mászni. Miért kell mindenki önértékelését lerombolni? És mi van a matekkal? Számolni meg ilyenek, nem elég, hogy nem tudnak hatszöget rajzolni de ki foglalkozik azokkal, akiknek a számolás se megy és sírnak? Elképszető ez a mai oktatás. Minek tanítanak olyan dolgokat, amiket nem tudnak a gyerekek? Az iskola mondjon le!!44Négynégy!
2020. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim válasza:
89%

#13 Teljes mértékben veled értek egyet, bár én még 18 vagyok, de röhejes, hogy pár kudarc után feladják, követelőznek és sírnak. Panaszkodni könnyebb, mint belefektetni egy kis energiát ugye, de legalább ezek hamar kiszóródnak és könnyebb munkát találni vagy a munkában érvényesülni, ha ez a korosztály lesz porondon, mert ahelyett, hogy újra megpróbálnák vagy valami ott is inkább felmondanak/hőzöngenek, hamar leszelektálódnak.


Kérdező: én el nem tudtam volna képzelni, hogy ilyeneken problémázzak, mikor nekem voltak rajzóráim. Nem kötelező rajzolni meg nem kötelező Picassonak lenni, hisz a rajztanárok a belefektetett munkát értékelik, s nem azt, hogy milyen mesterművet rittyentettél oda. Én minden rajzórán elvoltam a haverokkal, aztán az utolsó 5-10 percben összedobtunk valamit, meg is volt a kettes, hármas mindig, pedig a rajzhoz meg a kézügyességi dolgokhoz fikarcnyi érzékem sincs :D Az a baj, hogy belekényelmesedtetek abba, hogy nektek bármit lehet, mert sehol nincs rendes szigor, ezért mindent feladtok, mindenért problémáztok, gyönyörű élet lehet.

2020. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb rajztanár már azt is értékeli, ha valamit összefirkálsz és a fantázia leghalványabb jelét is felfedezi benne, nem kell élethű portrékat festeni. Amíg a tanár nem teszi ki egyesével a rajzokat és fosozza, ad rá egyest vagy kettest, addig mit rombol az önértékeléseteken? A matektanár talán azzal tipor a törékeny kis önbizalmatakba, hogy számon kéri az anyagot, amit nem tudsz? Mert mi az, hogy olyat kérdez, amit nem tudsz? Az önbecsülésem oááá....

9.-ben nálunk is sok volt a sírás órán, mert nem sikerült valami, bár az francián és magyaron, nem rajzon, de kinőttük. Ezt is meg kell tanulni, hogy nem sírjuk el magunkat a legkisebb csalódás után. Nem kell pátyolgatni őket, csak azért mert sírnak.

A rajzoláshoz is annyi tehetség és készség kell, mint a matematikához. Ha akarjátok, gyakoroljátok és megtanuljátok. Mint mondtam nem kell hú-de-szuper-gyönyörű rajzokat csinálni, egy rajztanár se vár el ilyet. Ha nem akarjátok, nem tanuljátok meg és ennyi.Mi a legrosszabb, ami történik? Lesz pár béna rajzotok, meg négyesetek rajzból. Hú. Borzasztó.

Amúgy tudtad, hogy a tanárnak...KÖTELEZŐ leadni az anyagot?

Tl;dr: ne legyetek már csecsemők, akik bőgnek ha valami nem pont úgy megy, ahogy akarják, rendben? És az isten szerelmére ne legyetek ennyire puhap*csök hogy az önbecsülésetek összetörik ha valaki az irányotokba fúj.

2020. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

És közben se én, se senki akinek nincsen érzéke a rajzoláshoz nem tehet róla. Nekem nem olyan munkám lesz, hogy ott rajzolgatunk, meg csavarozgatunk. Pénzügyi egyetemre fogok menni, nem hiszem, hogy elsődlegesen a rajzot nézik...


Nem azzal van a baj, hogy sokan kiakadnak, ha roszul sikerül valami, amihez nem is értenek, hanem az, hogy a rajztanár miért nem engedi el?

2020. jan. 29. 20:34
 18/54 anonim ***** válasza:
74%
Mert az élet nem úgy működik hogyha eleget hisztizel akkor nem kell megcsinálnod valamit.
2020. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
78%
9.-es vagy.. Azért ebben a pénzügyben még ne legyél biztos. Meg ott sokat kell tanulni olyan dolgokat, amik nem biztos, hogy menni fognak. Megbírkózol vele? Az egyetemen sajnos nem érdekli a tanárokat ha valaki sír. Na jó, egyszer elsírtam magam és érdekelte a professzort. Ugyanúgy megbuktatott, de adott egy zsebkendőt és azt mondta: "na ne sírjon, majd legközelebb".
2020. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim válasza:
76%

"Nekem nem olyan munkám lesz, hogy ott rajzolgatunk, meg csavarozgatunk. Pénzügyi egyetemre fogok menni"


Kiscsillag, az élet nem csak a suliból, aztán a munkából áll. Egy csavar becsavarásához, meg alapvető javításokhoz azért illik érteni. Eleve, ahogy most állunk, pár év múlva már nem fogja tudni megfizetni az ember, hogy egy polc felfúrásához szakit hívjon. Nemrég voltam öcsémnél, neki elégett a wc-ben a villanykörte foglalata. Felhívott egy szerelőt, azazt mondta neki, hogy 50 ezerért megcsinálja, de csak másfél hónap múlva ér rá. Ez kb egy fél órás meló és szinte nulla szaktudás kell hozzá, ezért valószínűleg én fogom neki megcsinálni. Szerinted ha így halad ez tovább akkor lesz pénzed minden sz_rra szakit hívni?


Meg azért az is ciki lesz, amikor majd a kisgyereked mellet vágod be a hisztit, mert odavitte a zsírkrétáit, hogy rajzoljatok együtt...

2020. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!