Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kötelezik a rajztanárok...

Miért kötelezik a rajztanárok a diákokat, hogy rajzoljanak?

Figyelt kérdés
Egy normál 21. századi gyerek képtelen rajzolni. Az én osztályomban SENKI sem tud rendesen rajzolni, vonalzóval egy hatszög is olyan elcseszett lesz, hogy rossz ránézni. De akkor is kell rajzolni. Művtörit is tanulunk, nem értem miért nem elhet csak azt venni. Miért kell mindenki önértékelését lerombolni? MInden órán MINDENKI kéri, hogy ne rajzoljunk, mert vannak gyerekek, akiknek szintén nicns érzékük rajzolni, de még sírnak is, ha nem jól sikerül.Mert van ilyen! 9-es vagyok, nulladikos voltam, vannak 8. ból feljövők is. Főleg lányok a sírósak..
2020. jan. 29. 19:12
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
60%
Felülről lehet a legnagyobbat pofára esni, csak mondom.
2020. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

Úristen te gyerek. Légyszi, menj majd inkább külföldre, ott oszd a nézeteid😂

Egy magáncég meg egy egyetem két teljesen különböző dolog :D Szólhatsz te a dékánnal, hogy vegyenek fel, de még ő sem tudja kijátszani ennyire a rendszert. Maximum a nyelvvizsga központtal lehetne elsunnyogni azt, hogy adjanak neked egy komplex nyelvvizsgát a semmire, de egyetemen nem így megy. Max 15 éves lehetsz, ha 9-es vagy. Mégis honnan tudod te ennyi idősen hogyan zajlik a rendszer? 😅

2020. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
Dékánnak*
2020. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
De csak azért is megkérdezem, mégis melyik egyetemre szeretnél menni? Azért pénzügyiből is van választék. És milyen képzés lenne? Foszk (ami ismertebb fokszként) vagy alapképzés lenne?
2020. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
42. Életkor feltételezéseddel eléggé mellé lőttél. Max 15? aha. Érdekes. 17 mit mond neked? évvesztes vagyokés nulladikos is volta. ja, és két hete volt a szülinapom :) Már hogy ne tudnám hogyan működik a rendszer? Gimiben ha nekem nem kényelmes a lépcső, anyám másnapra átéppítteti lifttel amit csak én használhatok. De erre nem esz szükség..
2020. jan. 30. 16:44
 46/54 anonim ***** válasza:
58%
De büszke arra valaki hogy anyuci hisztis fiacskája :D
2020. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
Képzeld, én is voltam évvesztes, nulladik évfolyamos is :D mégis mikor a kilencediket kezdtem (2014) 15 éves voltam :D 2006-ban 7 évesen kezdtem az iskolát, egyszer sem buktam, 2019 júniusában lettem hivatalosan is "érett", rá egy hónappal töltöttem a 20-at. Elég érdekes, ha kilencedikes vagy és most vagy 17 akkor ott nem csak 2 évet "pocsékoltál" el.
2020. jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
És ahogy látom nem válaszoltál a kérdésemre, csak a korodra akadtál ki: MELYIK egyetemre szeretnél menni érettségi után?
2020. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim válasza:

Aha, anyuci egy szót szól és liftet építenek neked, de azt nem tudod elintezni, hogy ne kelljen rajzolgatnod. Nagyon valós...

De ne aggódj, egyszer majd te is felnőssz és meglátod, hogy milyen is az élet

2020. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
87%

Gyermekkorban a rajz a fejlődés fontos indikátora. Ha egy gyerek nem rajzol szívesen, akkor az a tanulási zavarok előjele.

Az iskola első osztályaiban a rajz segít a kézmozgások fejlesztésében, ami megmutatkozik az írásképen. Segít a kommunikációban is, mert lehet, hogy valamit nem tudsz kimondani, leírni, de le tudod rajzolni.

Kedves kérdező, annak oka van, hogy ennyire nem szerettek rajzolni, és a képeiteket megmutatni a tanárnak.

2020. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!