Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon rossz érzés ez, vagy...

Nagyon rossz érzés ez, vagy csak én túlzom el?

Figyelt kérdés

Szeretnék menni tovább tanulni, de túl kevés a pontom ahhoz hogy felvegyenek államira. Fizetni nem tudnánk, mert nem engedhetjük meg magunknak és nem várnám el a szüleimtől a mi esetünkben, hogy fizessék nekem. Szinte mindegyik ismerősömet felvették egyetemre, még a legrosszabb tanuló is tovább ment fizetősön és ez nekem nagyon rossz érzés, hogy nem tudok magammal mit kezdeni :(

Van egy ötödéves szakmám már egyébként. Csúnya dolog, de irigy vagyok nagyon, hogy mindenki az egyetemi éveiről fog beszélni nekem, meg mesélni, engem meg nem tudnak megérteni :(

Csak normális válaszokat kérek légyszíves :$

20/L


2010. júl. 23. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Figyelj.. Már 270 ponttól vannak alapszakok :) Keresgélj közöttük, biztos találsz valami neked valót. Esetleg, ha úgy érzed, hogy több pontra vágysz, érettségizz újra :)
2010. júl. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha annyira zavar, akkor itt van előtted egy év: tanulj, ismételd meg az érettségit, szintemelőzz, nyelvvizsgázz. lesz mindjárt egy csomó plusz pontod, és nagyobb eséllyel vesznek fel jövő szeptembertől valahova.


Csak zárójelesen: Általában aki alig üti meg a felvételi mércét, az nem szokta bírni az egyetemet. Persze, lehet örülni, hogy bekerült valaki, de végig is kellene csinálni.

2010. júl. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
68%

Figyelj...én most jelentkeztem másodjára, idén sem vettek fel. Tavaly szeptemberben nekiálltam egy OKJ-s képzésnek, ami nagyon nem tetszett, februárban ott is hagytam. Újraérettségiztem, van nyelvvizsgám is, de a ponthatárok az egekbe szöktek(ahová jelentkeztem). Én sem tudom még mihez kezdek, valószínű elmegyek dolgozni, és jövőre megpróbálom harmadjára is.

Kicsit el vagyok kenődve, de még van bennem egy kis elszántság. Ne aggódj, egyszer minden probléma megoldódik valahogy...

2010. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Olyan képzést kell választani, ami megfelel a képességeidnek. Lehet, hogy ez nagyon brutálisan hangzik, de ez az igazság. Nem kell mindenkinek topegyetem topszakjára menni. Mert ugye tudjuk, nem elég bekerülni, benn is kell maradni.
2010. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztos vannak olyan szakok, amihez lenne elég pontod, azok között kell keresgélni. Ha túl magasra rakod a mércét, csak csalódás lesz. Persze az álomszakjaidat is beírhatod a felvételi lapra, mert ki tudja hogy másodszorra sikerül-e (ebben az évben mehetsz újra érettségizni, nyelvvizsgázni a több pontért!) , de ha megint nem jönne össze, írj be olyan szakokat is, ahova biztosan felvesznek.


Ha meg nincsenek ilyen szakok, mert annyira kevés pontod van... akkor bocsi, de azt kell mondanom, hogy nem is való neked az egyetem/főiskola...

2010. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Dolgozni kell!

Én is nagyon el vagyok kenődve, most jelentkeztem először a fősuliba, mert eddig kerestem a nekem valót, és meg is találtam a szoc munkát, már dolgozgattam is a szakmában és azt találom sértőnek, hogy pont engem nem vesznek föl, mikor én tudom miről van szó, és a sok kis stréber akit meg fölvettek tuti kibuknak, mert ez egy érzelmileg megterhelő szakma. (Én most csak szoc. asszisztensként működök.)

Azért meg bocsásson meg az ég, hogy anno nem nyaltam fényesre az összes tanár fenekét érettségikor, és ezért vannak szar pontjaim.

2010. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el. Kezdj el nézelődni, hogy hol voltak idén nagyon alacsonyak a pontok. Volt pár ilyen. Aztán nézd meg, hogy melyik érdekel a legjobban, és érettségizz újra. De megteheted azt is, hogy beiratkozol egy OKJ-s képzésre, lehetőleg olyanra, amit beszámítanak majd felvételikor oda, ahová menni szeretnél. Nincs még veszve semmi.
2010. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szia!

Engem sem vettek fel, 2 ponttal csúsztam le. Picit megértelek, de nem így kell felfogni. Keres valami munkát, mellette feltudsz készülni egy nyelvvizsgára, amire a későbbiekben úgyis szükséged lesz, és még ott van az újra érettségizés lehetősége is. Sok ember van akinek nem sikerül elsőre, mégis boldog ember lesz az életben. :)

2010. júl. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért tanácsoljátok neki azt, hogy a pontjaihoz keressen megfelelő szakot? Elég durva lenne, ha mondjuk 250 pontom lenne, és azokat a szakokat jelölgetném - minden mástól függetlenül - ahol kb. ennyi volt a ponthatár. Ezek fognak kibukni a leghamarabb.
2010. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de leírom én hogy jártam 18-20 évesen.

Érettségi szóbeli írásbeli között anyám kirúgott otthonról, aztán el lehet képzelni, hogy jól el is toltam az érettségim, pedig 4,2 voltam, de mindig 4 egész felett és csak 3-ra érettségiztem. Így fősulira sem vettek fel (tanár akartam lenni) Aztán 2 évig meló...stb és 2 év múlva felvettek, de ekkor már jogra jelentkeztem, mert rájöttem a tanári pálya nem nekem való. Ez idő alatt egy cégnél forgalomtechnikával foglalkoztam és tapasztalatot gyűjtöttem, majd 6 év tapasztalat után bejutottam egy állami céghez, ami elég jó fizetést jelent. Most babázok itthon, de a főnökeim visszavárnak magasabb posztra, ha minden jól megy. Akiket akkor felvettek semmi tapasztalattal meg nyitogatják anyuék nekik a vállalkozást több kevesebb sikerrel és ha szülők nem lennének szerintem nem sokra vihetnék.

Én önerőből + később a (mostmár) férjem is bekapcsolódott elértem ugyan azt.

Akkor ugyan ilyen sz@rul éreztem magam mint te, de sikerült jól kijönni belőle. Ebbe beletartozik persze, hogy meló mellett suli meg diákhitek :S, de valamit valamiért.

Hosszú lenne az élettörténetem leírni, de biztatásnak szántam így röviden és nem szabad irigynek lenni, mert nem tudhatod, hogy mi vár rájuk.

Ez elég sz@r duma, de majd nézd meg ezeket az embereket 10 év múlva.

Én akiket akkor irigyeltem, hátam közepére nem kívánnám az életüket...


29/N

2010. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!