Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közel 25 évesen egyetem/kollég...

Közel 25 évesen egyetem/kollégium? Nem ciki elgondolás?

Figyelt kérdés

Mivel kapcsolódik a család témához, ide írom ki. Kifejtve.


Hát igazából érettségi óta pár évet leszámítva eléggé szánalomraméltó pályát futottam be. Ami fáj is, és szégyellem.


Mindig akartam továbbtanulni, de pontosan mit, azt nem tudtam,így elmentem "kicsit" dolgozni.

Ment is a dolog, a koromhoz, életszakaszomhoz képest relatív "jó" volt a melóm. Raktam is félre pénzt, sokat!

De a bibi ott jött, hogy jelentkeztem tanfolyamra, és felmondtam, de átvertek, és lényegében azóta munkanélküli vagyok.

A helyzetet úgy ahogy van nem bírom. Katasztrófa, otthon megpusztul az ember. Főleg úgy, hogy előtte "jól" mentek a dolgok, hihetetlen sokk egy fiatal "felnőttnek" ha egyik napról a másikra becsődöl az élete. Tönkre is mentem lelkileg, amiből kifolyólag lett egy balesetem, és kórház.

De amint kijöttem végre elmentem dolgozni...persze protekcióval... Igazából alig bírtam, de jól mentek a dolgok, főnök is dicsért, mégis az első leépítésnél kirúgtak. Mert ez (is) olAn hely, h addig veszik fel az embert, még van mire, utána csá. Jó nagy sokk volt ez is, aztán újra meló másik helyen, ott meg lényegében vendégmunkások miatt rúgtak ki, mert olcsóbban dolgoztak. Kész cirkusz.Onnantól lényegében nem próbálkozok. Meg hát tudom senki nem hiszi el, de sehonnan se jeleztek kb vissza, akárhány melóhelyre jelentkeztem. Nem látom értelmét időt fecsérelni,ha valahova fel is vennének, az valami multi, gyár és megint repülök az elsők közöt. Erre meg nem lehet életet alapozni.


Szóval most itt vagyok semmi nélkül, nulla. Zsé stb.

Gondolkozok h lehetne megoldani ezt a helyzetet, jobb nem jut eszembe, minthogy kollégium.

De ez ennyi idősen, főleg ilyenek után nem ciki? Beülni 18-20 évesek közé?

Nekik is több élettapaztalatuk van, mint nekem!


Mit gondoltok?


2020. ápr. 11. 11:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egy másodéves ismerősöm idén lesz 28, a mostani szakot 27 évesen kezdte, úgy, hogy korábban volt más szako(ko)n, de azokat nem fejezte be végül. Most remélhetőleg ezt befejezi. Egyáltalán nem ciki 25 évesen beülni, hisz ismerek olyat, aki 35 évesen is még egyetemista, folyamatosan váltogatja a szakokat.

Ha tanár lennél SZÍVESEN, akkor tanuld azt, igaz, csak 40-50 éves korodra tudnál belőle megélni, de ha csak azért kell, mert legyen egy diplomád, aztán "ha lesz meló, ezzel lesz" alapon akarod és nem csinálnád szívesen akkor inkább keress más szakot, olyat amit eddig is csináltál. Az is lehet azért küldtek el, mert nem diplomád volt, hanem érettségid.

2020. ápr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33%
Én most vagyok első éves egyetemen 29 évesen. Nem érzem cikinek, tőlem idősebbek is vannak bőven. De miért akarsz tanár lenni ha nem akarsz tanítani? Ennek így nem látom értelmét.
2020. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki 25 évesen egyetemre járni vagy kollégiumban lakni. Viszont tanári szakot választani azzal a mentalitással, hogy 'a világ elqrvult' ultragáz.... Szerintem ezt most felejtsd el gyorsan. Nyilván nem kötelező tanárként elhelyezkedni a közoktatásban a végzést követően sem, és azért vannak olyan munkakörök is, amik egy bármilyen diploma ellenében jobb körülményeket kínálnak, mint pl. egy érettségivel. Viszont szerintem te nem gondolsz bele, hogy ez egy hivatás, 5 évig pedagógusnak készülsz az egyetemen, van szakmai gyakorlat stb... szerintem ez nem az "elvégzem és lesz egy diplomám" kategória, és így is rengeteg csapnivaló tanár van, akinek kaktuszt nem adnék a kezébe nemhogy gyerekeket. Szerintem jobban jársz, ha keresel egy olyan képzést, ami valóban érdekel és amiben el tudod képzelni magad, mert annak ténylegesen lenne értelme. Ennek, így, nincsen.
2020. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tanári szakok elég húzósak, még úgy is, hogy ha évek óta erre készült az ember. Én már mindjárt végzek, tudom, hogy ez az életem, de így is voltak nehezebb időszakok, mikor majdnem otthagytam.
dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!