Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről (angol nyelvű)? Tetszik, nem tetszik, jó, nem jó, miért?

Figyelt kérdés
[link]
2020. ápr. 17. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Használd a technology szót technologies helyett. Külföldön ezt nem igazán használják amikor a technológiáról beszélnek. Sőt magyarul is ha azt akarod mondani hogy a technológia egyik legnagyobb előnye, nem azt mondod hogy a technológiák egyik legnagyobb előnye. Meg amikor elkezdesz beszélni a sütésről nekem nem illik abba a bekezdése hanem inkább a következőbe. Utána a következő bekezdésben amikor azt írod hogy Putting energy in food and the sweet you will enjoy yourself with others is a feeling to keep your stomach full and stay safe from those extra kilos. Ennek nem sok értelme van. Én ezen a két bekezdésen dolgoznék még. A be well egy elég régies kifejezés egy gondolom inkább fiataloknak írt cikk befejezésére. Viszont azt hozzá tenném hogy én nagyon sokat olvasok angol cikkeket meg könyveket úgyhogy kritikusabban látom mint az átlag.
2020. ápr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok kritikát írtam de egyébként egész jó ahhoz képest hogy az angol a második nyelved és gondolom nem voltál huzamosabb ideig angol nyelv területen.
2020. ápr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem én írtam, hanem egy szaktársam. Neki sem az angol az anyanyelve (arab), de angolul szokott írni mindenfélét (ő költőnek és írónak vallja magát) és anglisztikások is vagyunk, tehát mondjuk elég sokat használja az angolt (főleg mivel itt tanul és nem beszél magyarul). A verseit én is olvastam már, azok között van olyan, ami kimondottan tetszett. Viszont ezek a cikkek vagy bejegyzések megmondom őszintén nekem annyira nem tetszenek. Nem is feltétlenül a tartalom miatt és nem is a hibáira gondolok elsősorban, hanem nekem valahogyan nem esik jól olvasni, nem érzem természetesnek és őszintének. Az egyik szaktársammal is beszélgettünk róla és ő például azt mondta, hogy szerinte hasonlít azokra a fogalmazásokra, amiket érettségire kellett gyakorolni pl. a sulis magazin egyik szerkesztője vagy és válaszolj a beérkezett levelekre és adj tanácsot Davidnek, hogy hogyan küzdjön meg a barátai féltékenységével vagy hogyan győzze meg Kate a szüleit arról, hogy elmehessen a házibuliba... Nem tudom. Tudom, hogy ez “csak” egy egyetemi magazin, amit diákok írnak és nem is azt várom, hogy megváltsa a világot. Csak azok után, hogy ez mindig ki volt hangsúlyozva, hogy ő ír... nemt tudom, én valahogyan jobbra számítottam. Eddig ugye nem láttuk az órai írásait, de most kb. minden nyilvános a távoktatás miatt és rátaláltunk ezekre a cikkekre is, amiket ír. Nekem ez megmondom őszintén, hogy valahol csalódás volt ahhoz képest, amit mondtak róla és, amit ő saját maga állított.

Szóval ezért voltam rá kíváncsi, hogy mások szerint is annyira nagyon jól ír és nagyon tehetséges vagy sem.

2020. ápr. 19. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!