Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gyakorolom az angol kiejtést,...

Gyakorolom az angol kiejtést, hogy szebben beszéljek. Nekem a brit tetszik, hiába az amerikait hallani többet filmekben. Nem lesz gondom belőle, ha inkább így beszélek?

Figyelt kérdés
Számít a kiejtés ilyen szinten munkahelyen vagy bárhol? Vagy a fontos az, hogy folyékony és érthető, nincs benne sok nyelvtani hiba, stb. a kiejtés apróságai meg nem számítanak?

2019. aug. 8. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Hatalmas problémáid lesznek belőle. Nyilván nem a nyelvtan és a folyékony beszéd számít hanem csak és kizárólag a kiejtés.


Egyébként ha neked olyan illúzióid vannak, hogy te majd akcentus nélkül fogsz angolul beszélni, akkor nem tudom milyen munkahelyre fognak felvenni, általában ugyanis az értelmesebbeket keresik. Ha meg akcentussal beszéled akkor tökmindegy.

2019. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértik a brit angolok az amerikai angolt, es forditva is!

Ugyhogy nem problema!

Sot, kisrbb nyelvtani hibakat is siman megertenek.

2019. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
// Nehéz napod lehet neked is. Örülök, hogy ennyivel is könnyebbé tehettem. //
2019. aug. 8. 13:28
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Hát az ennyire ostoba kérdések valóban felzaklatnak egy kicsit, de már dolgozom rajta.
2019. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még abból sem lesz gond, ha nagyon erős Hunglis alcentussal beszélsz.

Hidd el, még egyetemen is találkoztam olyan előadóval Angliában, akinek nagyon-nagyon erős indiai akcentusa volt. De senkit sem érdekelt.

Ha mondjuk call centre-ben akarsz elhelyezkedni, akkor egy kis előnyt jelenthet például brit akcentus, azon belül is posh vagy a Yorkshire mondjuk. A cockney meg negatívum :D

De ebből sem csinálnak gondot, csak fél fokkal szívesebben vesznek fel a puccosabb helyeken. Ennyi.

2019. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj, hogy nyelvtanároktól kezdve kb mindenki annyira akarja erőltetni a brit akcentust, de ez nem így megy. Oda kell születni, vagy sokáig ott élni, hogy brit akcentusod legyen. Azon belül is sokan sokféleképpen beszélnek. Szerintem először is törekedj a nyelvtan helyességére, folyékonyan beszélj, érthetően, az akcentus másodlagos. Sajnos sokan próbálják utánozni a brit akcentust, de ez a magyar “hunglissal” egy kicsit nevetségesen szokott hangzani. Az én véleményem szerint a magyar anyanyelvűeknek sokkal könnyebb “amerikaiul” beszélni és természetesebben is hangzik.
2019. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kiejtésem most szr. Ezen igyekszem javítani. De az nem megy ha egyik videóban "kánt", a másikban "kent", a harmadikban a jó ég tudja mi van. Igyekszem kiválasztani egy "vonalat" és ahhoz tartani magam, hogy ne legyek nagyon zagyva. Nen akarok én brit lenni, es nagyzolási mániám sincs. Csak szeretnék egy kellemes, hallgatható, nem borzalmas kiejtést. Tudom, hogy ez nem dívik, néha tanároktól is olyan kiejtést hallok, hogy én szégyenlem magam miatta, de én akkor is törekednék valami jóra.
2019. aug. 8. 19:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kiejtes csak annyira fontos hogy megertsek hogy mit mondasz, tudj kommunikalni.

Az indiaiak nagyon hulye akcentussal beszelnek, sokszor nehez oket megerten de azert megertik oket az emberek es eleg zsiros allasokat kapnak.

Nem a kiejtesen mulik.

2019. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annyi a lényeg hogy érthetően és artikuláltan beszélj.
2019. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!