Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek ezek közül, melyik...

Nektek ezek közül, melyik nyelv tetszik és miért?

Figyelt kérdés
Német, Angol, Spanyol, Francia, Olasz, Holland, Lengyel, Portugál, Svéd, Török. Melyik nyelvhez kötődtök, és miért? Én pl Angolos és Spanyolos vagyok, előbbi azért mert mindenhol megértik, utóbbi a Latin zenék miatt.

2019. okt. 10. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En Finnorszagban elek, itt angolul es svedul tanulok, otthon nemetul es latinul tanultam, szerintem mind szep. Leginkabb a finnhez kotodom es a magyarhoz, finn es magyar allampolgar vagyok.
2019. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek, ezért ez az elsö. Az angol meg alap manapság, ezt mindenkitöl el lehet várni, ezért ez van a második helyen. Emellett az orosz mindig is érdekelt, ezért ez a következö, amit elkezdtem.
2019. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég mainstream lesz, de nekem az angol-német-francia hármas tetszik, talán azért mert ezeket tanultam egy kicsit, párnak a listáról a hangzása nem tetszik, a többinek lenne esélye.

Más oldaról nem is tudom megfogni a kérdést, max annyi hogy az angollal foglalkozom a legtöbbet a sok elérhető info miatt, a németnél meg tetszenek a nyelvtani esetek,és a sok szó aminek kb tükörfordított magyar verziója van.Na meg Rammstein:D


A franciának még ennyi oka sincs, az csak úgy jött, inkább kizárásos alapon, de nem mondanám hogy nem tetszik.

2019. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az angol, spanyol.
2019. okt. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezek közül én a lengyel és a svéd nyelvet szeretem. Nem tudom pontosan miért, egyszerűen tetszik a hangzásuk. Illetve (bár nincs a listán) a többi szláv, illetve északi germán nyelvet is szeretem.


Ha az összes nyelvet nézzük akkor az oroszhoz kötődök legjobban, ha csak a listán levőket, akkor a svéd.


Orosz népzenéket imádom, talán innen jön az. Illetve imádom az orosz szépirodalmat és az az álmom, hogy egy nap majd eredetibe is el tudjam olvasni Dosztojevszkij regényeit. (Elkalandoztam, bocsánat 😅)

A svéd meg egyszer, olyan éjjel kettőkor megtetszett, szintén egy népzenénél. 😂

2019. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Hacsak a szépséget vesszük alapul akkor részemről a felsoroltak közül: olasz, francia, spanyol, lengyel, török. A német, holland, svéd szerintem csúnya


Egyébként angol olasz párosítás van nálam. Előbbi a "szükséges" rossz, a másik mert ott élek.

2019. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Német, angol (főleg brit angol), holland. Mindegyiket imádom, de amióta Hollandiában élek, a holland az első (egyetemen is az egyik szakom holland). Igen, van pár dialektus, ami nagyon kemény, de a standard holland nagyon szép. Haarlemben beszélik legtöbben. DE a brabanti dialektus is nagyon szép (az kifejezetten lágy és dallamos, a flamandról nem is beszélve!). A németnél is hasonló a helyzet egyébként. Az olasz zene miatt tetszik még az olasz, de annak is hallottam dialektusát, ami nem tetszett. A spanyol sem rossz, csak ne lenne róla rossz emlékem! A svéd is tetszik, én nyelvészeti elemzés közben ismerkedtem meg vele, utána meg ráakadtam valahogy egy svéd népmesére youtube-on :D . A francia is tetszik, Céline Dion dalai jutnak eszembe róla. Az orosz... nem mondom, hogy csúnya, de nekem nem tetszik a hangzása, de lehet, hogy ha belemélyednék, vagy megtetszene egy orosz dal, az is megtetszene. A török még, ami nem jön be, de lehet, megint azért, mert nem ismerem eléggé.
2020. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Angolul és lengyelül tanulok. Angolul azért, mert a mi sulinkban kötelező tantárgy, lengyelül azért, mert egyszer el akarok oda menni úgy, hogy tudok lengyelül.
2022. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Németül és olaszul beszélek, a németet jobban szeretem. Nagyon tetszik a spanyol, a barátom nagyon jól beszél, engem is tanít.

N

2022. aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!