Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Reális a csökkenés az egyetmi...

Reális a csökkenés az egyetmi felvételi pontszámoknál?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy mivel nem lesznek megtartva a szóbeli vizsgák, ezért az azzal járó plusz százalékok "elvesztése" miatt, csökkeni fognak a ponthatárok. A tanárok is sokkal engedékenyebbek szóbelin, gyakran előfordul a max pont megadása, ami egy pl. 85%-os irásbelit 88%-ra javítana, egy 75%-os írásbelit pedig 80%-ra. Bár ennek ellenére a többség könnyebbnek ítélte meg a mostani érettségiket, ami meg a ponthatárok növekedését okozhatja.

Mi a véleményetek erről?



2020. máj. 20. 15:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Egyetértek ezzel a részével #9-es. Én speciel, ha lett volna szóbeli, biztos a pontok növekedésére számítottam volna ilyen érettségik után. De így hogy nem lesz szóbeli, ami szinte kivétel nélkül javított volna a százalékokon, úgy érzem hogy a tavalyihoz képest minimális csökkenés lesz. Igazából remélem is:D
2020. máj. 20. 18:18
 12/18 A kérdező kommentje:
BCE-n jelöltem a gazdálkodási és menedzsment szakot államin. 440-450 pont között várom a saját pontomat.
2020. máj. 20. 18:20
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 90%-os matek érettségit rontottam le 75%-ra a szóbelivel, így szerintem ez még felfele nyomja a ponthatárokat a könnyű írásbeli mellett.
2020. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen az is benne van a pakliban, de alapvetően úgy gondolom, hogy az emberek 80-90 százalékának javítást jelent a szóbeli.
2020. máj. 22. 17:52
 15/18 anonim ***** válasza:
A matekot hogy rontottad le szóbelivel?Emelteztél?(Mert középszinten csak akkor van szóbeli matekból,ha írásbelin megbuktál.)
2020. máj. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
No shit Sherlock :D Persze, hogy emelteztem.
2020. máj. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
8%

Úgy már más,nekem mateknál a középszintű vizsga menete van a fejemben és hirtelen elgondolkoztam,hogy lett 75% ha szóbeiztél😂😂

Egyébként véleményem szerint a középszintű vizsgákat nagyban felhúzza a szóbeli(esetleg még nyelveknél nem),az emelt szintűeket pedig lerontja,kivéve,ha valaki tényleg nagyon jó szóban,de úgy általánosságban.

2020. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nyelvnél a legegyszerűbb a szóbeli. Tök triviális témákról kell beszélj azon a nyelven, nem pedig bemagolni, hogy melyik köcsög költő mikor mit gondolt :D
2020. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!