Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg nagy...

Hogyan tanuljak meg nagy mennyiséget a záróvizsgára, ha nem fog az agyam?

Figyelt kérdés

6 nap múlva záróvizsgázom és a tételek fele megy csak, az is úgy ahogy. Úgy érzem nem fog sikerülni.


Azt sem tudom, hogy jutottam el idáig.

A tételek átlagosan 5-8 oldalasak.


Nagyon nehezen tanulok, minden elvonja a figyelmem.

Milyen tippeket tudtok?

Előre is köszi.



2020. jún. 3. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Ilyenkor mindenki ezt érzi. Nekünk 30 tételünk volt, átlag 5-8 oldalasak. Én 3 napot tanultam rá, végül a diplomám értékelése 4-es lett, de nem a feleletem miatt. Kerdeztek kettőt azon kívül amit elmondtam, és viszontlátásra. Egy tételből egy csaj egy technologiat tudott elmondani a 8-bol, és kettes felelettel még így is átengedtek, a diploma értékelése 4-es lett neki is. Ezt a jegyet ugyis leginkább az átlagod határozza meg, amit elértél. Ha a diplomadolgozatomra és a feleletemre is ötöst kaptam (bár már nem emlekszem) akkor sem kaphattam volna ötöst az átlagom miatt.

Szerintem ne parázz. Ha csak nem olyan szakra jársz ahol tuti tudjatok hogy a felet kiszorjak a vizsgán. Én úgy tanultam hogy benyomtam egy 10 órás remixet youtubeon es arra olvastam el őket. Utana kiültem egyedül tanulni ahol hangosan is elmondhattam magamnak. Utana mar csak lapozgattam ide oda, a nehezebbeket neztem át. És úgy ennyi. A nagy része könnyű volt, mert már tanultuk.

2020. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Szia, ahogy fentebb írták is, teljesen természetes az, hogy azt érzed nem tudod azokat a tételeidet,amit már megtanultál. Vizsgahelyzetben elő fog jönni.

Ami nekem segít a tanulásban:

Nagyon rövid (max. 1db A4 papíron) vázlatok készítése.

Ismétlés,ismétlés, ismétlés. Tényleg sokszor kell ismételni, hogy a rövid távú memóriádból átkerüljön az anyag a hosszú távú memóriádba. Erre ne sajnáld az időd! Minden nap,amikor elkezdesz tanulni, nézd át az előző napi 'adagodat' alaposan. Miután végeztél elkezdheted az aznapi tanulást. Miután átolvastad a tételt, írd meg az 1 oldalas vázlatot, olvasd át, és mehetsz a következőre.

Nap végén olvasd át csak az aznap készített vázlataidat. Következő nap szintén e forgatókönyv alapján,

Gondolj arra,hogy nem színész vagy,akinek szó szerint tudni kell a szerepét. Arra lesznek vizsgán kíváncsiak,hogy érted-e az összefüggéseket, folyamatokat.

Gondold végig,hogy megcsináltál 50+ vizsgát, túl vagy a gyakorlati részen, és megírtad a szakdolgozatod is már. Ezt mind TE csináltad meg. Ez is sikerülni fog.

A tanulás az egyéni idegrenszer teljesítménye, így ha nagyon elfog a félelem,akkor állj meg, nyugtasd meg magad azzal, hogy már mennyi mindenen túl vagy a teljesítményednek köszönhetően! Ez már csak az utolsó erőpróba egy hosszú pálya végén, és ugyanúgy meg fogod tudni csinálni,mint az előzőeket. Fontos,hogy megnyugodj, mert stresszhelyzetben nem fogsz tudni hatékonyan, értelmezve tanulni.Drukkolok,hogy sikerüljön!

Én is 6 nap múlva záróvizsgázom,így hidd el tudom miről beszélek.Nálam külön megfűszerezi a dolgot, hogy 3 gyerek teszi szinesebbé a napomat.

Hajrá!

2020. jún. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanezt érzem, a legnehezebb vizsgám jön, 1 hónapom van rá és van 75 tétel. Erre rájön még, hogy az esetek 90%-ában egy rosszindulatú, mindenkit megbuktató tanár vizsgáztat, nem is említve a csodás online vizsgáztatást tételkidolgozási idő nélkül. Borzasztó nagy pánikban vsgy már most, pedig tényleg minden nap tanulok, egész nap szinte, de olyan felfoghatatlan mennyiség van előttem, hogy teljesen lehetetlennek érzem.
2020. jún. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Miert erzed lehetetlennek utolsó? Egy honap 75 tétellel számolva az napi 3 tétel, ami még kb semmi. :D
2020. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

75 tétel semmi?? napi 3 tétel semmi?? Főleg,ha a tételek egyenként 10-15 oldalasak... azért 30 oldalt benyalni naponta nekem ne mondd hogy juj de könnyű.

Nekem 60 tétel van 15 oldalas kb mindegyik és nem ám szépirodalom,hanem iszonyatos nehéz jog és törvények.

Én kb napi 3 oldalt vagyok képes normális benyalni.

2020. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#5 Így van, nekem úgy jön össze az a napi 3 tétel, hogy egész nap azzal foglalkozom. Mire végigérekbaz egészen már semmi nem marad meg az elejéből, és akkor még az ismétlésről nem is beszéltünk mert ahhoz, hogy ténykeg megmaradjon többször át kell futni. Az eddigi zv-ken ezt csináltam, csak azoknál nem volt ekkora anyagmennyiség.
2020. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

"75 tétel semmi?? napi 3 tétel semmi?? Főleg,ha a tételek egyenként 10-15 oldalasak... azért 30 oldalt benyalni naponta nekem ne mondd hogy juj de könnyű."

Hát, én egy nap alatt simán megtanulok annyit, sőt, sokkal többet. Persze ha nem full ismeretlen a téma. De záróvizsgán már nem kellene hogy hű de új dolgokkal találkozz. :D Nem mondom hogy én szóról szóra benyaltam, de úgy hogy tudjak róla beszélni, igen. Mondjuk én nem jogra jártam, ha már azzal menőzöl, így biztos gáz vagyok számodra.

2020. jún. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

5-8 oldalas tételek? Basszus, nagyon irigykedek, ezt komolyan mondom, nálunk 40-50 oldal simán egy tétel, és 20 tételünk van. Ez a 40-50 oldal az én saját, nagyon rövid vázlatos jegyzetem, amúgy még mindegyikhez tartozik néhány könyv kötelező irodalomként plusz a bővebb órai anyag.

Jövő héten záróvizsgázok, immáron harmadszorra. Én már nem is hiszek benne hogy sikerülne, csak addig piszkáltak a családtagjaim hogy jelentkeztem rá, meg végülis miért ne. ¯\_(ツ)_/¯

A munkahelyemen elégedettek a tudásommal és a teljesítményemmel, én már agyon nem fogom stresszelni magam azon, hogy fel tudok-e mondani 1000 oldalnyi definíciót fejből. Ha nem, hát nem. Inkább csak borzasztónak tartom, hogy az egyetemek ezt komolyan gondolják a mai napig...

2020. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült a záróvizsgám!!! A 60 tételes vagyok! :D

igaz kettest kaptam csak :'( De ahh kit érdekel? :D soha nem hittem volna,hogy sikerülni fog.

2020. jún. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: hány napot tanultál rá?
2020. jún. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!