Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem, vizsgával kapcsolatba...

Egyetem, vizsgával kapcsolatban ez tényleg pofátlanság? Igaza van az ismerősömnek?

Figyelt kérdés
Lassan vége a vizsgaidőszaknak, egyik tantárgyból utolsó alkalomra jelentkeztem vizsgára ami meg van adva, de valószínűleg nem fogok tudni felkészülni rá addig. Jövő kedden lenne. És írnék egy e-mailt a tanárnak hogy kérjek egy későbbi időpontot, jövőhét utánra, akkor még vizsgaidőszak van most mert meg lett hosszabbítva két héttel. De egy ismerősöm szerint pofátlanság erre kérni a tanárt így, hogy el se mentem egyszer se, pedig meg volt hirdetve egy csomó időpont a vizsgaidőszak során. Csak hát akkor más vizsgákra készültem. Tényleg ne kérjek új időpontot, mert pofátlanság?
2020. jún. 26. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Az utolsó hét UV hét. Tudomásom szerint UV hétre kötelező vizsgaalkalmat biztosítani, viszont meg kell bukni egyszer "normális" vizsgaidőszakban, hogy mehess UV-zni. Legalábbis pár éve nálunk még így volt.
2020. jún. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Bocsi, most értelmeztem újra, tehát te vizsgaidőszak utáni héten akarnál menni? Nem lehetséges. A tanárnak le kell zárnia a vizsgaidőszak végeztével, ez nem rajta múlik. Nem tud leosztályozni lejárat után. Maximum a rektort tudod utána kérvényekkel bombázni, de a tanárnak nincs jogköre erre szerintem.
2020. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem próbálj rá, mert nekem is volt már ilyen és rendes volt a tanar.

Egyéb úgy értelmezem, hogy vizsgaidőszakról van szó.

2020. jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is az, de te tudod. Adott volt 6 hét, azt úgy kellett mindenkinek beosztania, hogy meg tudja minden vizsgáját csinálni, én tanárként nem kivételeznék veled az biztos, más is megoldotta.
2020. jún. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vizsgaidőszak utolsó hetében
2020. jún. 26. 08:56
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
4-5 nap az meg nem is kevés :D Egy kettes nem tudsz összehozni ennyi idő alatt az elég érdekes.
2020. jún. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 akkor én inkább indirekt módon azt kérdezném meg udvariasan, hogy tervez-e UV héten vizsgát kiírni és ha igen, akkor mikor. Addig azért tanulj keddre, nehogy meglepetés érjen, ne engedd még teljesen el. És akkor szépen megbuksz(nem adod le és nem mész el) a most felvett vizsgádon, majd mész UV-ra. Ebben nincs semmi illegális, vagy könyörögni való a tanár felé, ezt sokan csinálták már.
2020. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó héten a lehető legritkább esetben lehet első alkalommal elmenni. De azt simán megteheted, hogy erről az alkalomról nem iratkozol le, aztán elmész, közlöd, hogy nem tudtál felkészülni, beiratod az 1-est (vagy el sem mész, de egyes helyeken ilyenkor nem írják be az egyest, csak azt, hogy nem jelentél meg, és az nem jogosít UV-ra), udvariasabb formában előre megíros a tanárnak, hogy nem fogsz tudni akkorra felkészülni és csak az UV miatt vetted fel azt a vizsgát, majd utolsó héten UV-val levizsgázol.
2020. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Azért az nem indok, hogy más vizsgákra készültél, mivel mások is és még is el tudtak menni.
2020. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%
Próbálkozni lehet, nem hinném, hogy egy ilyen kérdést feltenni pofátlanság lenne, legfeljebb visszaír, hogy sajnálja, de ez nem lehetséges.
2020. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!