Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulásmódszertan, tanulási...

Tanulásmódszertan, tanulási nehézségek kivizsgálása?

Figyelt kérdés

Szóval kérdésem az lenne, hogy mivel már nagyon régóta túl lassan tanulok és dolgozom, problémáim adódtak belőle. Habár idén múltam 23, még soha nem voltam kivizsgálva és tudom, hogy ezt már jóval előbb ki kellett volna szűrni, ha pl diszkalkúliám van, mégsem történt meg. Azért szeretném most sem annyiban hagyni ezt az egészet, mert egyetemre járok és még van egy jó pár év előttem, sokszor múlt az időn a jobb jegy, vagy a kettes, ezen szeretnék változtatni! Budapesten élek, egyáltalán merre kéne elindulnom, ha ilyesmi problémát szeretnék felderíteni? Mik a lépései és kihez kellene fordulnom? Körülbelül mennyi idő, amíg fény derül például diszgráfiára, diszlexiára? Segítő pedagógus még ennyi idősen is fog állni a rendelkezésemre (igénybe venném)?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. júl. 14. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy ilyen problémáid vannak?
2020. júl. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Amit a kérdés tárgyában is leírtam, túl lassan dolgozom, ebből már sokszor adódott problémám. Például érettséginél emelten egy teljes fogalmazást hagytam üresen időhiány miatt, mikor mindenki más be tudta fejezni. Rengeteg időt emészt fel nálam a tanulás, sokkal többet, mint kellene. Nem tudok hatékonyan tanulni. És még sok más dolog...


De engem az érdekelne, hogy mik a lépései annak, hogy ki legyek teljesen vizsgálva?

2020. júl. 15. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!