Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most megyek középiskolába,...

Most megyek középiskolába, valamit tudnátok tanácsolni?

Figyelt kérdés

Most megyek középiskolába, és őszintén szólván rettegek.

Mivel egy kis városban élek, máshova kell majd járnom busszal. Utálok utazni, mindig rosszul vagyok akár autóban, akár buszon, és nyilván nem fogok 30 percre daedalon-t bevenni, vagy valami hasonlót. De nem csak ezzel van a baj. Hanem az egész, hogy új a rendszer. Félek, hogy mit fognak gondolni rólam az új osztálytársak, a többi diák. A tanároktól félek a legkevésbé, mivel voltam ott nyíltnapon és nyíltórákon, akkor a legtöbb szimpatikus volt.

Tényleg, a fogadtatás az, amitől rettegek.

Na, és attól, hogy az idősebb diákok sz●patni fognak minket.

Mindenki mondja, hogy nem kell félni, mert ez a félelem az összes diákban ott van, de ez nekem miért adna okot arra, hogy ne féljek?

Én alapvetőleg is introvertált vagyok, és nem esne jól, ha ez ilyen "bulis bagázs" lenne, és kiközösítenének, mert nem vennék részt ezekben a bandázásokban (jobb dolgom sem lenne, miután egy nap több, mint 1 órát kell utaznom oda és haza).

A másik, hogy ott tanít egy tanár, aki általánosban is tanított engem pár évig, és nemigen kedveltük egymást, ezért félek, hogy itt szivatni fog, és megaláz a többiek előtt.

Mégegy: alacsony vagyok, és testesebb, félek, ezért is b@sztatnának (tudom, szerinted az a megoldás, hogy fogyjak le).

Fiú vagyok, oda vettek fel, ahova szerettem volna, de mégis rettegek ezek miatt.



2020. aug. 11. 21:56
 1/8 anonim válasza:
100%

Ez természetes ha félsz én ugyan ezen estem át, de saját tapasztalatból mondom, hogy minden rendben lesz és megtalálod a hozzád illő társaságot. Nem hinném, hogy csak olyan emberek lesznek az osztálytársaid akik sokat szeretnek bulizni vagy ehhez hasonlók. Illetve nem hinném, hogy te vagy az egyetlen aki fél sokan ugyan ebben a cipőben járnak/ jártak. Annyit még tudok mondani, hogy légy önmagad és ne hagyd, hogy elnyomjanak. És azt sajnos nem ígérhetem, hogy nem lesz egy olyan ember sem aki piszkálna hiszen mindig van ilyen, de azokat az embereket le kell sz@rni. Remélem, hogy minden rendben lesz és találsz hozzád hasonló, szimpatikus embereket akik nem ítélnek el. Sok sikert!

Minden rendben lesz!:))

2020. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy ez nem sok segítség, de elhiheted, hogy minden rendben lesz:)
2020. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Tényleg nem sok segítség, de elhiszem.

Köszönöm a válaszokat

2020. aug. 11. 22:13
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Az a baj, hogy már most lealacsonyítod magad. Ők is emberek és nyilván félsz az újtól, de meg fogod találni a helyed, minden osztályban van visszahúzódóbb ember nincs baj. Ha a tanár basztat, menjen be a szülő.
2020. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia.Hidd el MINDEN osztályban vannak olyan emberek, akik nem bulizósak, és vannak köztük jófejek is! intelligensnek tűnsz az írásod alapján! Az idősebbek nem hiszem, hogy basztatnának, remélem jobb dolguk is van ennél. Nem kell hogy mindenki szeressen az osztályból!De mindig legyen 3-4 ember akire számíthatsz. Legyél bátor, szólj hozzá a témához, ha tudsz. utazáshoz nem tudok mit tanácsolni, talán azt hogy hallgass zenét és csukd be a szemed (?tényleg nem értek hozzá) kicsit jobb lesz mint az általános, az emberek elfoglaltak ahoz hogy szekáljanak a kinézeted miatt( persze ez nem garantálja azt hogy nem fognak).hajrá nagyon drukkolok:( de írhatsz privit ha szeretnél
2020. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Add be első napon már hogy te menő vagy! Tiszta lappal indulsz, nagy előny lehet ha a többi ember nem ismer. Legyél laza, nyugodt, de ha valaki szopat téged akkor ne hagyd magad! Olyankor keménynek kell lenni! A buszos részhez nem tudok tanácsot adni. Amúgy ha szabad kérdeznem melyik suliba mész?
2020. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
ne legyél ennyire komplexusos. viszont egy dolog amit mondani tudok,hogyha bárki is basztatni próbál,MINDIG állj ki magadért. addig kötözködnek általában az emberrel,amíg fel nem áll,meg le nem durrant nekik egyet,viszont ha látják hogy nyuszi vagy hamar kinéznek maguknak,és ha hagyod magad,akkor annál jobban fogják csinálni...én ennyit szűrtem le a középsulis éveimről,volt 1 pár brazil aki mindig kötözködött,remélem te azért normálisabb helyen leszel:)
2020. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 Igen, amit kifelejtettem, hogy legjobban az első naptól tartok.

Azt nem tudom megmagyarázni, hogy miért. De valahogy egyszerűen nincs kedvem aznap odamenni.

2020. aug. 12. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!