Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan válasszak így szakdolgo...

Hogyan válasszak így szakdolgozat témát, konzulenst stb.? Semmit nem tud senki.

Figyelt kérdés

Most kezdtem meg az ötödik félévem, idén kellene diplomáznom. Nekünk eddig soha senki nem mondott semmit és semmilyen felületen nem is voltak megosztva (aktuális) információk ezzel kapcsolatban, hogy mégis mi hogyan működik, mit kell csinálni, mik a határidők. Most az egyik tárgyam a szakdolgozat írásával fog foglalkozni, ami tök jó is lenne, de senki nem tud semmit. Végigkérdezgette a tanár, hogy kinek mi a témája, miből akarja írni, ki a konzulens stb., de mindenki csak némán ücsörgött. Majd közölte velünk, hogy három hetünk van ezt megoldani, mert le kell adni a témabejelentő lapot.

Viszont nekem halvány lila fogalmam sincsen, hogy miből szeretném írni, csak nagyon nagyon tág értelemben, ami kb. nem jelent semmit. Azt sem tudom, hogy a témát mennyire konkrétan kell meghatározni vagy egyáltalán mik jöhetnének szóba. Semmit nem tudok erről. Azt sem tudom, hogy kit választanék konzulensemnek, nem tudom melyik tanár mivel foglalkozik és egyikükkel sincsen jó kapcsolatom, engem nagyon nem kedveltek a tanáraim. Viszont azt mondták, hogy eleve egy már meglévő ötlettel kell odamenni hozzájuk, mert csak akkor tudnak mondani bármit is.


2020. szept. 10. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk akkor megkérdezhetted volna a tanárt, amikor ez felmerült, hogy kihez lehet fordulni. Ehhez aztán nem kell főiskola.

Gondolom azt azért tudod, hogy mit tanulsz, és van egy elképzelésed, hogy mi lenne az a téma, ami még érdekel is egy kicsit. Ha legalább a téma megvan, akkor pedig kérdezd meg. Senki nem fogja helyetted megoldani. Hajrá, kezdj hozzá!

2020. szept. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nincsen meg a konkrét téma, fogalmam sincsen, hogy miből szeretném vagy tudnám megírni a szakdolgozatomat. El sem tudom képzelni, hogy egyáltalán hogyan néz ki egy szakdolgozat, milyen témák jöhetnek szóba, hogyan kell felépíteni, milyen forrásokat lehet használni stb., semmit nem tudok róla. Szóval nincsen témám, de így nem is tudom kitalálni, hogy mi legyen a témám.
2020. szept. 10. 11:27
 3/21 A kérdező kommentje:
Viszont amíg nincsen témám, addig konzulensem sem lesz. Nyilván tudom, hogy kik közül választhatnék, de vakon nem lehet ezt sem.
2020. szept. 10. 11:29
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Sajnálom. Nem gondolom, hogy ez csak a te hibád. Ebből látszik, hogy az oktatási rendszerünk milyen. Megtanítanak egy csomó felesleges dolgot, csak a lényeget nem. Aztán itt állsz, és azt várod, hogy más mondja meg, miből írj szakdolgozatot, de amúgy fogalmad sincs az egészről.

Én otthagytam a sulit érettségi előtt, dolgozni kezdtem abban a szakmában, ami érdekelt. Az öcsém mikor főiskolára járt, engem kért meg, hogy segítsek neki egy főiskolai feladatát megcsinálni, hogy le tudja adni. Megcsináltam neki, beadta, majd amikor a tanára megnézte, csak annyit kérdezett: maga minek jár ide? Ötöst kapott rá.

Ezt csak azért meséltem el, hogy kb el tudom képzelni, mi folyik ott. Viszont te is felelős vagy: az egész addig ott töltött idődnek bizonyos részben nem arról kellett volna szólnia, hogy kitaláld, hogy miből írsz majd szakdolgozatot? Mit tanulsz egyáltalán?

2020. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha fő témakört tudod, akkor keresd meg azt az oktatót/konzulenst aki azzal foglalkozik és vagy javasolt témát vagy már jobban kikristályosodik benned, hogy miről szeretnél írni. A szakdolgozatot előkészítő tárgy,pedig arra jó, hogy a hogyanról, a kutatás-módszertanról tájékoztasson.
2020. szept. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Lehet, hogy az elmúlt évek alapján egyértelműnek kellene lennie, hogy miből írjak szakdolgozatot, de nem tudom. Soha nem foglalkoztunk specifikusabb dolgokkal, szinte minden órán ugyanazt tanultuk és kicsit olyan érzésem van mintha eddig nem csináltunk volna semmit. A szakdolgozatról pedig egyáltalán soha szó sem esett.

Anglisztika szakos vagyok és irodalomból/kultúrából kell szakdolgozatot írnom, ennyit tudok mondani.

2020. szept. 10. 11:57
 7/21 anonim ***** válasza:

Én először is olyan tanárt keresnék aki normális, nem szarik a diákokra. Ő valószínűleg elmondja a lényeget, ad témát, esetleg többet is, amiből választhatsz. Az, hogy milyen témát választasz kb mindegy, úgyis új dolgokat kell tanulnod, kutatni dolgok után. Egy jó témavezető többet ér mint egy jó téma szerintem. Ha mindkettő összejön az se hátrány.


Arra azért érdemes figyelni, hogy ha egy tanár jó fej az órán,az még nem garancia arra, hogy témavezetőnek is jó.

2020. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom kit kellene választanom. Azokról nem tudok semmit sem, akik csak előadást tartottak, nem ismerem őket és nem tudom hogyan viszonyulnak ehhez vagy úgy egyáltalán milyenek. Ők is csak ilyen szinten tudják, hogy én ki vagyok. A szemináriumos tanáraimmal kapcsolatban pedig ugyanúgy meg vagyok lőve. Engem vagy kifejezetten utáltak, vagy szimplán elfogadták, hogy ott vagyok és kész. Valakit szeretnek a tanárok, beszélgetnek vele, hívják fogadóórára, szeretnének vele dolgozni stb., de ez nem én vagyok.
2020. szept. 10. 12:30
 9/21 anonim ***** válasza:
Én se beszéltem egy tanárral se soha ha nem volt muszáj, de azért azt látni 4 félév után, hogy ki tartozik az értelmes tanárok közé. Írtam egy emailt, bementem és elmondta miket választhatok.
2020. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A könyvtárban megvannak a régi szakdolgozatok. Onnan meríthetsz ihletet. A szakdolgozaton szerepel a konzulens oktató neve is, tehát ha egyik-másik dolgozat megtetszik, akkor láthatod, hogy azzal ki foglalkozott. Ugyanazt már nyilván nem választhatod, de valami hasonlót vagy arra épülőt igen. A TDK-k között is érdemes nézelődni.
2020. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!