Orvosi mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es, tavaly 4,8-as átlagom volt, egy színvonalas (azért nem versenyistálló) gimiben. Kémiából 5-ös vagyok, bioszt csak most kezdtem egy év kihagyás után. Ez elég egyenlőre, vagy kitűnőre kéne hajtani? Mennyire nehéz a biosz-kémia emelt? És az orvosi?

16L



2020. szept. 23. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Biosz nem olyan vészes, kémia nehezebb szerintem.

Orvosira csak akkor menj ha tényleg az szeretnél lenni és nem amiatt mert a család erőltet. Akkor nem olyan vészes. Nem egy könyvtáros szak, bulizni is max szorgalmiidőszak elején tudsz de minden félév és év után rájössz hogy megéri kicsit “szenvedni”. Ha ez az álmod akkor véletlenül se engedd el amiatt, mert valaki itt azt mondja hogy nehéz :)

2020. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Az elso felevben vert izzadsz. Aztan utana is, csak megszokod. Biologia, kemia emeltszintu erettsegi kelleni fog hogy bejuss.
2020. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Elég nehéz, sokat anyagot kell megtanulni rövid idő alatt, és sok a szemétkedő tanár, főleg alsóbb években.

Előnye viszont, hogy egy nemzetközieg is versenyképes diplomát kapsz, amivel nagyon rugalmasan, nagyon sok helyen, feladatkörben el tudsz helyezkedni, és külföldön még jól is keresel.

2020. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Ja és bőven nem kell kitűnőnek lenned. Én elsőben voltam csak az, mégis felvettek. 2 emelt, 4-5es ötös közepek voltak érettségin és kb 4,6-4.8as átlagom volt az utolsó 2 évben. (De pl tárgyaknál angol helyett németet adtam meg, mert az angoltanáromnak nem voltam a kedvence és így jobban tudtam maxolni a pontokat)
2020. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon nem mutatja a gimis átlag,hogy bírnád e az orvosi egyetemet. Képes lennél reggeltől estig tanulni? Lemondani sok programot,a barátaidról a tanulás miatt? Ezeket és hasonló kérdéseket tedd fel magadnak,ha igen rá a válaszod,akkor bátran vágj bele. Az emelt érettségig nem vészesek,ha időben neki állsz készülni. Sok sikert és kitartást hozzá!

Egy harmadéves orvostanhallgató

2020. szept. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!