Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy borderline kóros ember...

Meijii kérdése:

Egy borderline kóros ember képes lehet jó pedagógusnak lenni?

Figyelt kérdés
Óvodapedagógusnak készülök és borderlineom van. Aggódok amiatt, hogy nem lehetek jó pedagógus emiatt.

2020. szept. 30. 09:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Egyetemen még csak-csak, mert a felnőttek tudják kezelni, hogy ha egy másik felnőtt kiszámíthatatlan. Gyerekekkel nem tanácsolom, hogy foglalkozz.
2020. szept. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem érdekldd meg a kezelö orvosodtól, hogy neki mi a véleménye, illetve kérdés, hogy mennyire tudod magad konktrollálni - esetleg gyószerekkel vagy egyéb módon, meg az sem mindegy, mennyire erösen jelentkezik nálad a borderline.

Ha nem túl nagymértékü, jól kontrollált a probléma, akkor semmi akadálya.


Az elsö kettönek meg csak annyit írnék, hogy rengeteg olyan ember van, akinek ez vagy más problémaja van, de nem lett diagnosztizálva és ennek ellenére hasonló munkakörökben dolgoznak minden probléma nélkül. Az, hogy a kérdezö kezelteti magát, inkább elöny, mint hátrány, kivéve néhány begyepesedett, elöítéles emberz szerint.

2020. szept. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem lehetsz, főleg, hogy kezelnek. Találkoztam már valakivel aki borderline, jobban éreztem magam mint egy ép emberrel. Szóval megvan az előnye is a dolognak. Ha kordában tudod tartani a kezelés által, nem lesz baj.
2020. szept. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem meg ilyet csak az mond, akinek nincs gyereke és fingja sincs, mi az a Borderline. Olvass, tanulj, és aztán gondold végig, akarod-e, hogy napi 8 órában vigyázzon a gyerekedre! Nem begyöpösödött vagyok, hanem pszichológus. Attól, hogy másokat nem diagnosztizálnak, attól még akit igen, annak felelőssége van pályaválasztáskor. Vakok sem diszkrimináció miatt nem lesznek plasztikai sebészek.
2020. szept. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%

"hosszú, éveken át tartó pszichoterápiás kezeléssel is csak igen nehezen befolyásolható. A borderline személyiségzavar esetén olyan szélsőséges személyiségjegyek kerülnek előtérbe, melyek nagymértékben megnehezítik az egyén beilleszkedését a társadalomba, alkalmazkodását a környezethez. A személyiségzavar tüneteitől többnyire inkább a beteg családja szenved, állandó gondot jelenthet szűkebb, de akár tágabb környezetének is. Emellett gyakran a beteg is szenvedésként éli meg mindennapjait.


A borderline személyiségzavarban szenvedők nehezen kezelik érzelmi, indulati életüket. Rendkívül gyakoriak a szélsőséges érzelmi megnyilvánulások. A végletekig képesek szeretni és gyűlölni, sokszor ugyanazt az embert. Mind depressziós, mind mániás tünetek előfordulhatnak. Szinte állandó jelleggel szoronganak, viszont a szorongásoldókhoz nagyon gyorsan hozzászoknak. Kapcsolataikban is rendkívül változékonyak; hol erősen kötődnek, hol önállóságukat bizonygatják bármi áron. Irányításra, támogatásra szorulnak, de alig tűrik azt. Indulataikat nehezen, szinte egyáltalán nem tudják kontrollálni; gyakoriak az agresszív megnyilvánulások."


Részletek: [link]


Részletek: [link]

2020. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%
Egy bordeline-nak nem szabad pedagógusnak mennie, mert veszélyezteti a gyerekeket. Ha kezelik, akkor sem, mert a veszélyeztetésen túl idegileg kicsinálja a kölköket a dührohamaival meg a belőle sugárzó idegfeszültséggel. Kérlek szépen, ne mondd azt, hogy de az idő nagy részében jól vagy, hanem válassz olyan hivatást, ahol nem kell gyerekekkel lenned. Nekünk gimnáziumi tanárnőnk volt borderline, ne tudd meg, miket művelt, rájött az idegesség, egy pokol volt vele a 4 év, állandóan szidott minket, semmi rosszt nem tettünk, és lehordott a sárga földig, hogy rosszak vagyunk, ha rákérdeztünk, mit csináltunk, ránk förmedt. A kollégáival meg a főnökkel normálisan viselkedett, de rajtunk kiélte az idegességét minden egyes nap, mert tőlünk nem tartott. Borderline-nak nem szabad pedagógusnak vagy pszichológusnak lennie, mert ott neki kiszolgáltatottakkal van, és NEM tudja megállni, hogy ne árassza ki rájuk a feszültségét. Görcsben volt a gyomrunk, mikor vele következett óránk. Ő amúgy meg volt győződve róla, hogy mi vagyunk rosszak, a világ összes baja mi voltunk, azért is velünk kiabált, ha nem vette feleségül a pasija.
2020. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Ha gyógyszeres kezelés alatt állsz, akkor látok rá esélyt, de ezt a pszichiáterednek kell tudnia. Kérdezd meg!
2020. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%
7-es,a borderline-t nem lehet gyógyszerrel gyógyítani.
2020. szept. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem is gyógyítást írtam, hanem kezelést.
2020. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Olvass azért utána ennek a borderline-nak, szerintem. A skizofréniát meg a bipoláris betegséget kezelik gyógyszerrel, a bordin pszichoterápia segíthet csak, valamennyit. Ahol egy bordit gyógyszerezni kell, ott súlyos dührohamok vannak, és akkor isten ments a pedagóguspályától.
2020. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!