Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy borderline kóros ember...

Meijii kérdése:

Egy borderline kóros ember képes lehet jó pedagógusnak lenni?

Figyelt kérdés
Óvodapedagógusnak készülök és borderlineom van. Aggódok amiatt, hogy nem lehetek jó pedagógus emiatt.

2020. szept. 30. 09:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%

A borderline-t nagyon jól lehet gyógyszerekkel kezelni, ilyen módon tökéletesen normális módon tud élni az illetö, anélkül, hogy bármilyen problémája lenne vagy bármi problémát okozna a környezetének.


Mellesleg az eredeti kérdésre is reflektálva: rengeteg olyan pedagógus meg egyéb szociális területen dolgozó ember van, aki borderline-os, csak nincs diagnosztizálva illetve kezelve.

2020. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
Összekevered valamilyen pszichés betegséggel.
2020. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
36%
12-es, az isten szerelmére, olvass már utána a bordeline-nak, és amiről ENNYIRE nem tudsz semmit, ahhoz egyáltalán miért szólsz hozzá? Láthatóan semmi infód sincs erről a jelenségről, miért kell rossz tanácsokat adni, heccből csinálod, vagy miért?
2020. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%
11-esnek írtam. Szerintem szórakozik a kérdésfeltevővel.
2020. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
9%
Hiába törölteted, tartom a válaszomat: Hiba volt, hogy felvettek a szakra.
2020. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ööö... bocsánat, de nem töröltem senkinek sem a "tartalom válaszát".

Egyébként meg nincsenek dührohamaim. Egyszerűen jó néhány helyzetben hevesebb, vagy rossz érzelmekkel reagálok, mert rosszul kötöttem össze a szülői példámmal. (Pl rámkiabálnak indulattal és összetörök lelkileg) Anyám nem diagnosztizált bipoláris (úgy vettük észre) és tőle inkább kell félni. Vigyáztam már 3 évesre és csak amiatt voltam ideges, hogy ne találjon valamit, amitől baja lehet. Pl konektor. Szóval kérem akiben indulatok halmozódtak, nyugodjanak le

2020. okt. 1. 08:14
 17/20 A kérdező kommentje:
Opp, bocsánat. Csak félreolvastam. (Tartom helyett, tartalom :D ) 15ös, de akkor sem töröltettem
2020. okt. 1. 08:17
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Te és a pszichológusod tudja megállapítani mennyire lennél jó pedagógus. Te tudod mennyire komoly nálad a borderline, mennyire kiszámíthatatlan vagy sem.


Engem borderline jegyekkel diagnosztizáltak, de nem hiszem hogy az segítene bárkin, ha elásná magát csak mert megneveztek rajta egy tünetcsoportot. Mielőtt popularizálnánk a borderlinet is, szólok a kevésbé informáltabbaknak, hogy nem kell gyógyszert szednem, nem kell kórházba feküdnöm. Ezek csak egyesítenek néhány viselkedés mintát amit nálam észre lehet venni. A Borderline egy hatalmas spektrum, ami lehet enyhe hangulatingadozásoktól kezdve az őrületig menő, gyógyszeres kezelésre szoruló egyén is!


Nem hiszem hogy a nárciszok vagy a pszichopaták magukba néznének és elgondolkodnának ezen, csak mennek és csinálják. Tele van minden szakma pszichoptákkal, szociopatákkal, nárciszisztikusokkal stb. Ha nem ölsz embert és nem ordítozol másokkal, senki nem tudja megállapítani mi bajod. Látod te is mennyi oda nem illő ember van ezekben a fontos szakmákban is. Szóval ha ezt nézzük, semmivel sem lenne rosszabb egy borderline pedagógus. Sőt, tudja egyáltalán bárki hogy volt-e már mentális beteg tanára? A legtöbb esetben tünetmentes szakmai környezetben!


Amúgy meg a nagyokosoknak mondom hogy minden második ember valamilyen "mentális betegségben" szenved, csak a neveltetésedtől és körülményeidtől függ, mennyire tudod kezelni.

Nem pokolra való attól egy ember, hogy kiskorában traumák érték, nyilván ha tud róla, tesz is érte hogy rendezze. Ha pedig nem, azt főleg a személyes kapcsolatai sínylik meg, nagyon ritka eset az, amikor a szakmai életben is előtör. Főleg a borderlinenál, akinek pont az elfogadás, beilleszkedés a vesszőparipája.


Ezért mondom, hogy nem mindegy hogy melyik borderlineról van szó.

2020. okt. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A BPD-nek különböző fokozatai vannak. Rengeteg borderline-nal beszéltem már, főleg interneten. Volt köztük, aki hatféle gyógyszer mellett is hetente köt ki a pszichiátrián (neki nyilván nem ajánlanám), és olyan is, aki nem szed gyógyszert sem, de csak ritkán mutatkoznak meg kívülről a heves érzelmi reakciók, a tünetek nagy része belül zajlik (őt el tudnám képzelni óvónőként). Én valahol a kettő között vagyok azt hiszem, gyógyszert már nem szedek, viszont vannak sajnos dührohamaim és depresszív epizódjaim, meg sajnos az emberi kapcsolataimat is tönkrevágom vele néha. Én (felnőttekkel/kamaszokkal foglalkozó) pszichológusnak készülök, és sem a pszichológusom, sem a pszichiáterem szerint nincsen semmi akadály.
2020. nov. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Cséryné Oláh Mária ilyen személyiségzavarral 30 éve szakmabeli. Egyre többen leplezik le.
2023. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!