Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan úszhatnám meg a szalaga...

Hogyan úszhatnám meg a szalagavatót?

Figyelt kérdés

szóval az a helyzet, hogy most megyek 12-be, és ott lesz az a hülye szalagavató, meg a ballagás, érettségi stb. persze külön kéne táncpróbákra járni, azt kifizetni, a ruhát fizetni, meg persze egy csomó időt elvesz a tanulásból, elvégre érettségire készülünk. anyagilag sztem nem tudjuk állni, mert nagyon szarul állunk. meg UTÁLOK táncolni. Szerintetek csináljak magamon egy "véletlen" balesetet, mondjuk lábtörést(úgysem tört még el soha semmim), vagy mi legyen? De ha az kell akkor határozottan megmondom az ofőnek akinek mi vagyunk az első osztálya -és még kirándulni sem vitt el minket-, hogy "Nem fogok táncolni!" mert elvileg ez kötelező mert a tesóm is odajárt két éve és neki is kötelező volt. akkor is nehezen jöttünk ki anyagilag...

Szóval most mi legyen, mert nagyon meg akarom ezt úszni!


Előre is köszönöm a tippeket.


2010. aug. 8. 00:12
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
nekünk hiába mondaná h megbuktat. tesit tanít XD am meg azzal van a legfőbb bajom h a próbák sokba kerülnek, sok időt elvesznek, a ruha is sokba kerül stb.
2010. aug. 8. 00:31
 12/23 anonim ***** válasza:

de kérdező: milyen anyagiak?:) ne számíts orbitális összegű kiadásokra, bár nem tudom h állsz anyagilag. Mi fejenként 8-10 ezret adtunk be, ebből fizettük a tánctanárt, és a vacsoránkat. A tánc meg olyan volt, h mivel roki, meg twist meg stb, sokan rontottak, de senki se vette észre, hát nem keringőztünk :)) jóvolt nagyon, cselekdj úgy ahogy szeretnéd, de tuti biztos vagyok benne hha nem táncolsz, pár év múlva megbánod!! Nem osztályközösség meg stb függő h mennyire felejthetetlen az a nap! :)


80%os voltam:)

2010. aug. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sokaknak meglepő, amit írni fogok:

Amit a suliban kötelezően ki kell fizetned, azok a tanszereid, könyveid, esetleg diákigazolványod, ilyesmi. Ezen kívül kötelezően SEMMIÉRT nem kérhetnek pénzt! Hogy megfordítsam, a törvény előírásai szerint, ami a tananyagon kívül van és fizetni kell érte, azt az iskola NEM TEHETI kötelezővé! Ami meg a tananyagban szerepel, azt meg ingyenesen kell biztosítania (ergo, azt sem teheti kötelezővé az iskola, ha mondjuk a biológiaórát a Tropicariumban akarja megtartani a tanár és ezért neked belépőjegyet kell fizetned. Az óra kötelező, de nem tehet kötelezővé olyat, amiért fizetni kell. Ezt törvény írja elő.)

Ugyanígy nem lehet kötelező például az osztálykirándulás. Az más kérdés, hogy megszervezheti és aki nem tud menni, annak biztosítani kell a tanítást akár más osztály óráin. Nem kellemes, nem azért mondom, hogy táncóra helyett menj más osztály órájára,, csak azt akartam jelezni, hogy ami fizetős, az a törvény szerint nem lehet kötelező!


A fentiekre nyugodtan hivatkozhatsz, ha nagyon nem akarsz részt venni a szalagavatón. A tanárod nem biztos, hogy tisztában van ezzel, mondd neki, nyugodtan, hogy nézzen utána!

2010. aug. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
2010. aug. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
én se voltam egyetlen táncórán se és a szalagavatón se. de engem már ismertek, tudták, hog úgyis szarok rájuk, meg se lepődtek. csináltam ennél sokkal nagyobb balhékat is. :-D
2010. aug. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

az anyagiakat úgy értettem h amikor kérek tőlük egy kis pénzt h elmehessek a haveromhoz, csak ennyi nem több, arra sem tudnak adni, mivel nincs náluk egy fitying sem. Meg aztán mindig hangoztatják, hogy nagyon szarul állunk anyagilag. Lehet h az a 8-10 ezer nem tűnik soknak, de nekünk hát kicsit sok :D

am lehet h abban igazad van h nem kötelezhetnek fizetésre, de ez nállunk állandóan megy ez. pl biosz faktosoknak kötelező tanulmányi kirándulás amit nekik kell fizetni stb. de mondjuk ez nem érint mert én nem bioszos vagyok csak megemlítettem példaként :D

2010. aug. 8. 09:21
 17/23 anonim ***** válasza:

00:35-ös! Sajnos nem mindenhol lehet ilyen olcsón megúszni!

Nálunk a belépő volt fejenként 1000forint, 6-ot hívtam meg, tehát 6000 + a kaja fejenként 2000 körül.

Ezenkívül tánctanár, ofőnek virág, szülőknek, tanároknak virág, szalagok, na meg persze a kosztüm, ami 15 ezer, vagy felette. Plusz egy innivaló a helyszínen kb 500ft, ruhatár jegy 200 ft. Nem sok, de ha összeadod 6 személyre, akkor sok. Simán lehet 50ezer is akár.

Kedves kérdező! Beszéld meg az ofőddel, hogy nem álltok úgy anyagilag! Nem tud mit tenni, hidd el, nem kötelezhet!


*ruhabérlést a tánchoz kihagytam, ami egy esküvői ruha esetében elég borsos!Plusz elmész fodrászhoz stb...

2010. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

ahj, akkora marhaság, hogy kötelezővé tesznek ilyeneket néhány helyen.

én annak idején egyszerűen nem mentem és kész. nem beszéltem ofővel, semmi, csak nem mentem el. ballagásra sem. nem néztek ki emiatt az osztálytársaim, és az ofő se szivatott, ezek szerint nagy mázlim volt.

szerintem ne ijedj meg senkitől, ha nem akarsz ezzel majomkodni, ne add fel az emberi méltóságodat (: kitartás.

2010. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Miiii????

Én se vállaltam semmit se! Csak mert be kellett volna külön járnom, tényleg nem maradt volna időm a tanulásra, meg amellett semmire se (itthon én csinálok mindent, mert apával lakok). Kicsit noszogatott az ofő, de végül belátta, hogy jobb ha békén hagy. Én megmondtam neki miért nem tudom vállalni, megértette. Semmire nem kényszeríthet. Nálunk nem volt ebből semmi az oszt.társakkal. Nem csak én nem tudtam vállalni a feladatokat. Nem lesz ott gond. Beszéld meg az ofőddel, hogy miért nem akarsz vállalni semmit se. Ennyi. Ja és el ne törd a lábad!!!! :DDD

2010. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező... mintha magamat látnám....

Nálunk az osztály még azt se tudja mit fog táncolni, meg semmi, de nekem sincs kedvem égetni (jól látjátok) magam az osztályommal...

24 fős az osztály, 8 lány, 16 fiú... a 24 főből van kb 10 akinek normálisabb a mentalitása... Egyszerűen utálom őket, egy osztálybulira, sulibulira sem megyek MIATTUK. Oszi is lesz@rja h mit csinálnak, nem tudja nevelni őket...


Én mondtam anyuéknak, hogy elmegyek a szalagavatóra, de csak addig, amíg oszi felteszi a szalagot és kész... Nem akarok táncolni... a fél osztály úgyis se.ggrészeg lesz, most emiatt engem is szóljanak meg? kösz, de nem...


Anyuék erre nekem azt mondták, hogy de akkor kinéznek meg minden... nem lesz újdonság... gondolkoztam már a magántanulóságon is...

2010. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!