Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulásmódszertani...

Milyen tanulásmódszertani tippeket//trükköket ismertek, vagy olyan összefoglalókat (e-könyveket is akár) amelyek a hatékony tanulás mesterfogásait segítenek elsajátítani?

Figyelt kérdés

Igazából a kérdés mindent leír, de KONKRÉT tippek, egyéni ötletek is jöhetnek.

Vagy hogy ki mit tapasztalt ki magának, nektek mi vált be.

Ha tantárgyspecifikusan gondolkoztok, akkor mi vált be 1-1 tantárgynál, hogyan fogtatok hozzá a rövidebb-hosszabb szövegekhez, mikor jó a magolás, verstanuláshoz, memoriterekhez, önéletrajzok memorizálásához tippek..

- Nyelvtanulási praktikák is jöhetnek

- hogyan tanultatok meg szépen rajzoni

- mikor jó egy magántanár? vagy szükséges-e egyáltalán?

- egyéb elvont területek elsajátítása/feltérképezése is jöhet: pl autoszuggesszió elsajátítása, hatásos meditációs technikák


Köszönöm a válaszokat! :)



2020. okt. 12. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Én így tanultam, de nem biztos h neked is beválik.

Versek: 30x elolvasom, felmondom. Addig ismétlem amíg nem megy.

Szöveg: szövegkiemelés, jegyzetek (csak fogalmazásszerűen leírva tudok tanulni).

Magolás akkor kell ha tudod, hogy soha többet nem fogsz valamit használni (pl. Matek képlet).

Önéletrajzot minek tanuljak meg? Ha a költőkre gondolsz akk családi háttér és a költészete. Nem kell születési év. A memoriter meg nem tudom mi.

Nyelv: németet tanulok. Szókincs fejlesztése, nyelvtan gyakorlása, német tv-zene-szöveg, németül gondolkozok (pl németül eljátszom h h kérnék egy sült krumplit a mekibe stb).

Nem tanultam szépen rajzolni, nem azon az irányon indultam el. De mindenki azt mondja, hogy sok gyakorlással.

A magántanár igény szerint válogatja. Ha úgy érzed kell valami plusz akkor érdemes. Amúgy nem fontos.

A meditációról meg vannak vezetett meditációs videók youtubeon. Próbálgasd

2020. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor inkabb ugy kerdezem, hogy KONKRET konyveket, tanulasmodszertanos szakirodalmat tudnatok ajanlani?
2020. okt. 13. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!