Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért néz le mindenki amiatt,...

Miért néz le mindenki amiatt, mert nem az orvosira megyek?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem... Egy olyan közösséghez tartozok, akiknek több mint a fele az orvosira készül. A sok orvos palánta közül nekem van a legjobb tanulmányi átlagom, de én egy másik pályára szeretnék majd menni. Ez tök jó meg minden, de engem miért kell lenézni, ha más az elképzelésem? Szüleim is mindig mondták, hogy ilyen meg olyan jók a jegyeim, menjek orvosira. Hiába mondom nekik, hogy engem egyáltalán nem vonz ez a pálya, a biológia emeltet még talán meg tudnám csinálni, de hogy én se kémiából, se fizikából nem lennék képes még egy mondatot sem megtanulni, az biztos. Sajnos nem nagyon tudják ezt megérteni...

Én pszichológiára szeretnék majd menni, de az se biztos még, hiszen az egy dolog, hogy oda szeretnék menni... kérdés hogy fel is vesznek-e (mert ugye a ponthatár a csillagos égben van).

Úgy érzem, mintha mindenki azt sugallná felém, hogy ha én nem az orvosira készülök, akkor már nem vagyok "jó" ember. Nektek mi a véleményetek erről? Mit mondjak nekik hogy végre megértsék amit közölni szeretnék velük?



2020. nov. 27. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túl bonyolítani. Az hogy mit szeretnél csinálni, és ha olyan szerencsés vagy hogy tudod hogy azt szeretnéd csinálni, akkor abban ne hagyd hogy befojásoljanak. Meg lehet kérdezni, hogy miért zavarja őket az hogy nem orvosira mész. És azt is érdemes megkérdezni hogy talán amiatt aggódnak-e hogy nem érhetsz el olyan sikereket esetleg ezen a pályán, mint az orvosin. Amúgy meg már majdnem felnőtt ember vagy. Meg kell értetned velük hogy nem szeretnél valami olyasmit egész életedben csinálni, amit nem élveznél. Ami csak a munkád lenne, nem pedig a hivatásod.
2020. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Én nem nézlek le - szóval nem mindenki!
2020. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Mert az orvosi egy nehéz pálya, és ők már attól elbízzák magukat hogy oda akarnak menni, és pont ez a baj. Az orvosi egyáltalán nem az a hely ahova mindenki elsőre vagy másodjára bekerül. Majd esetleg kérdezd meg, ha valamelyiküket nem veszik fel, hogy akkor most ugyan mit tervez? Egyébként a pszichológia sincs messze az orvostudománytól, van pl. klinikai pszichológus is, de gondolom ezt nem kell magyaráznom:) A pszich. is nehéz, nincs meg az indokuk hogy lenézzenek. Még akkor sem lenne ha egyetemre se mennél. Attól ugyanaz az ember maradsz.
2020. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Mert fáj nekik, hogy neked saját elképzelésed van a jövődről, és nem anyucit-apucit majmolod, mint ők.

Annyira jó lenne, ha mindenki úgy gondolkodna mint te, és nem csak nagyzolásból mennének pl. orvosira, aztán az ilyenekből lesz az, hogy valami felsőbbrendű akárkinek képzelik magukat, a betegekkel úgy beszélnek és viselkednek, mint valami véres ronggyal.

Ne foglalkozz velük.

Te azt fogod csinálni amit szeretsz, neked boldog életed lesz, ők egész életükben szenvedni fognak, és jó sokáig megfelelési kényszerek közepette élik majd a napjaikat, mert ahhoz gyávák, hogy megmondják a szüleiknek, hogy nekik ehhez az egészhez semmi kedvük.

2020. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
74%
Az már jó, ha nem értesz velük egyet, és kiállsz a saját elképzelésed mellett. Szerintem nem kell azt csinálnod, amit rád akarnak erőltetni. (Plusz kíváncsi vagyok, hogy a barátaid közül mennyit fognak felvenni ;) )
2020. dec. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!