Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Mit csináljak...

Mi lehet a baj? Mit csináljak jobban?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, gimiben mindig 5-s voltam bioból, kémiából 4-5.

Amióta viszont online oktatásban vagyunk, annyira sz*r vagyok, hogy hihetetlen.

Ugye én 11. második féléve óta Skypeon keresztül tanulok, élmény, mondhatom.

Az összes Mozaikos bio könyvet átnyálaztam, kémiából pedig most kezdem a másodikat.

Ennek ellenére az első bio emelt (2005) amit tegnap írtam, 25 pont lett (80-ból, mert ugye fogalmazásom nem tudom magam megítélni nagyon) ami nagggggyon gáz. Kémiából pedig nagyon gyéren teljesítek a számonkéréseken, valahogy sosem sikerül, ahogy szeretném, hiába tanulok. Bár közrejátszik gondolom, hogy idegen nyelven kell tanulnom, ami eléggé megnehezíti, mert 3 évig csak anyanyelven tanultam. Mit tehetnék, hogy jobban sikerüljenek a dolgok? Nyilván tanuljak, de inkább a motiváció hiányzik, eléggé megtörhetetlen lelkesedéssel indultam neki a tanulásnak tavaly nyáron önszorgalomból. 18/L



2020. dec. 9. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az idegen nyelvű emeltek elvileg könnyebbek, mint a rendes magyar nyelven megírt emelt szintű érettségi.

Szerintem vagy az a baj, hogy kevés a gyakorlat kémiából számolás terén, vagy az, hogy az online oktatásban nem kapsz elég ráhatást. Tehát nincs egy tanár feletted, aki irányt ad a tanulásnak vagy nem tudom. Többektől hallottam a demotivációt az online oktatás miatt, de kitartást, mi is így visszük az egyetemet, pedig gondolhatod, anatómiát online tanulni...szerintem mindig mikor feladnád, jusson eszedbe, hogy miért is kezdtem el? A vírus miatt ne hagyjon el a remény.Ha végeztél minden könyvvel, ismételtél, akkor csinálj meg minél több érettségifeladatot, sokat számít a rutin is.

2020. dec. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én a sima magyar emeltre készülök, csak idegen nyelven😀
2020. dec. 9. 09:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De akkor célszerűbb lenne a magyar nyelvű szókészlethez hozzászokni. Bátyám idejében ha idegen nyelven tanulta, akkor idehen nyelven is érettségizett belőle...ilyen átmenetben kicsit nehéz..úgy gondolom, ez is javarészt hozzájárul...olvasgasd a Mozaik könyveket, szokj hozzá a magyar szakszavakhoz...idegen nyelven tanulni amiből magyarul vizsgázol, plusz munka
2020. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem önszántamból tanulok idegen nyelven, az évfolyamban kevés a magyar kémiából érettségiző diák, úgyhogy gondolták spórolnak a magyar kémia tanáron.. :/
2020. dec. 9. 10:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Az viszont tényleg igaz, hogy fizika+kémia csak az első félévben lesz? Mármint olyan, aminek a gimis tananyaghoz is köze van.
2020. dec. 9. 10:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleges orvosi fizika és orvosi kémia csak I. évben van, de utána meg vannak az ezeken alapuló tárgyak, az élettan meg a biokémia, szóval egy jól megalapozott tudás nem árt ezekből attól függetlenül, hogy csak 1. évben van tényleges tárgy, a többi évben más tárgyakon át visszaköszön a logikájuk.
2020. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kórélettant, a gyógyszertant meg tudja könnyíteni egy jó kémiai alaptudás.


Kérdésedre: Nálunk az első féléves kémia kb. ugyanolyan jellegű és nehézségű volt mint az emelt, a többi nem.


De ez egyetemenként eltérő.

Van ahol a fizika könnyebb, van ahol szigorúan veszik

2020. dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: a gyógyszertannál milyen előnyére gondolsz a kémia tudásnak? A gyógyszertanban szerintem inkább az élettan segít, bár lehet, hogy valami olyasmire gondolsz, ami nekem most nem jut eszembe.
2020. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pl. Interakciok, a lipofilek elonyei, vagy hogy mi miert szivodik fel pl. a gyomorbol, amfetamin csapda.Csoportositasok.

Jelatviteli folyamatok (en azt kemiabol ertettem meg 😂) most igy hirtelen ezek jutottak eszembe.


+ Engem maga a targy kicsit a bikemre emlekeztet, ezert tetszik is.

2020. dec. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!