Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológiára emelt magyar?

Pszichológiára emelt magyar?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pszichológiára szeretnék továbbmenni (2022-es tanévben fogok érettségizni), és jelenleg magyar illetve biológia fakton vagyok. Jelenlegi álláspontom szerint a magyar emelt felé húz a szívem, mert azt biztosra tudom, hogy jól menne, viszont többen is jelezték, hogy a biosz talán jobb lenne. Az lenne a kérdésem, hogy azon kívül, hogy a magyaron szerzett tudást nem tudnám kamatoztatni pszichológia szakon, indulok bármiféle hátránnyal, ha nem bioszból emeltezek? Például lehet olyan, hogy inkább azt az embert veszik fel, akinek biológia emeltje van?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Boldog Újévet mindenkinek:)



2021. jan. 6. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nem válogatnak, azt veszik fel, aki több pontot ér el. Mivel az emelt magyar és az emelt biosz is elfogadott pszichon, így bármelyikből írod az emeltet annyi pontot kapsz érte, ahány százalék lesz az emelted. Nyilván ha magyarból jobbat tudnál írni több pontot kapnál. Ha jársz emelt bioszra is és tanulsz rá rendesen, de nem érettségizel, akkor nem lesz hátrányod, mert tudni fogod az anyagot, csupán nem abból teszel érettségit.

Szemény szerint viszont a bioszt könnyebbnek találom, az is nagyon nehéz, sok logika kell hozzá viszont nincs benne ilyen műveltségi rész, hogy bármit kérdezhetnek a nagyvilágból. Bioszból is sok az anyag viszont ott be van határolva mibe kérdezhetnek bele.

2021. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Csak a pontjaid számítanak, teljesen mindegy, hogy miből jött össze (amíg persze azok a tárgyak elfogadottak). Emeltezhetsz magyarból, bár szerintem nem lehet egyszerű, mert szubjektívebb a dolog. Ki tudja, hogy milyen tanár fogja kijavítani majd, és hogy értékeli...

Biológia tudás viszont nagyon nem árt az egyetemen, sokkal egyszerűbb, ha az alapok megvannak (de ez akár nyáron is behozható).

2021. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek nagyon szépen köszönöm! Bioszból is fogok érettségizni, csak az volt kérdéses, hogy milyen szinten:) De mindenképpen beszélek majd a tanáraimmal is.
2021. jan. 6. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Abból emeltezz, ami szerinted jobban fog sikerülni. Csak a pontszámot nézik, nem válogathatnak az érettségik között. Valóban többre mennél az egyetemen a biosz tudással, de ha úgyis alaposan tanulod, akkor teljesen mindegy. Mondjuk az emelt magyarról enyhén horrorisztikus dolgokat hallottam, de bízz magadban, és tényleg beszélj a tanáraiddal. Ne hagyd, hogy itt valaki lebeszéljen a terveidről, te sokkal jobban ismered magad. :)

Én már többször leírtam itt GYK-n, hogy szerintem ez a "nyáron tanulj bioszt, különben meghalsz az egyetemen" mentalitás elég nagy túlzás, úgyhogy most is leírom. Senki nem tanul nyáron bioszt, miután végre leérettségizett mindenből, ne legyetek naivak (több ismerősöm ment orvosira, egyikük sem tanult az egyetemen előtti nyáron). Az emberek legalább fele tök átlagos biosz tudással megy pszichológiára, úgyhogy biosz fakttal nem lesz hátrányod akkor sem, ha nem emeltezel. Szerintem is csomót kell magolni a bioszos tárgyakra, én is szenvedtem vele egy darabig, de azért meg lehet tanulni a félév során az anyagot.

Ha van még bármi kérdésed a pszichológia képzésről egyébként, akkor írj nyugodtan privátban! :)

2021. jan. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!