Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogászok miért csinálják ezt?

A jogászok miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Büszkélkednek vele hogy joghallgatók meg még a postaládájukra is kiírnák, hogy dr. Pedig közben csak áldoktorok. Annyi jogon tanulót látok öltönyben nyakkendőben hogy elgondolkodom hogy talán valami ünnep van, de aztán rájövök hogy jaaa erre felé van a jogi kar

2021. jan. 19. 22:39
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Majd akkor mentsünk életeket történelemmel, ha annyira nagy dr. a töris doktor.


Nem ritka a PhD-zett orvos, a környezetemben kapásból is tudok neked mondani 5-öt, velem együtt hamarosan 6 lesz.

2021. jan. 20. 19:52
 22/40 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy egy PhD-zett orvos tudása kisebb lenne, mint egy PhD-zett történészé. Na meg az értékük is összevethetetlen. Nem mindegy, hogy életeket mentek, vagy már rég lezajlott eseményeket elemzek, ami nem viszi annyira előre a társadalmat, mint ha valaki kutat és gyógyít.
2021. jan. 20. 19:55
 23/40 anonim ***** válasza:
88%

A doktor nem életmentésre utal, hanem eredetileg tanárságra, ma már akadémikusságra.


Jó lenne amúgy, ha befejeznéd az össze-vissza kamuzást. Nemrég még azt írtad, hogy még nincs kint a postaládádon a dr.-i címed, azaz még nem szerezted meg a doktori címed. Most meg már PhD-zol.

2021. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Szerintem egy sima doktori címmel rendelkező orvos-ha jó szakember- napi szinten és tanulmányai során még mindig többet tett le az asztalra, mint bármilyen magasan képzett történész. Ezerszer nehezebb követelményeknek orvosin, mint töri szakon.Szép és jó, hogy magasan kvalifikált töeténelemből, de mire megy vele? Hol van ennek haszna? Van valami felelőssége? Míg ha beteg az ember, azonnal orvoshoz fordul.
2021. jan. 20. 19:59
 25/40 anonim ***** válasza:
84%

"Nem hiszem, hogy egy PhD-zett orvos tudása kisebb lenne, mint egy PhD-zett történészé."


Olvasd el még egyszer, amit írtam, és akkor rájössz, hogy ilyenről szó sem volt.


"Nem mindegy, hogy életeket mentek, vagy már rég lezajlott eseményeket elemzek, ami nem viszi annyira előre a társadalmat, mint ha valaki kutat és gyógyít."


A történészek is kutatnak, a jogászok is kutathatnak, minden tudományban lehetséges a kutatás, nem csak az orvoslásban. Ismétlem magam, a doktori fokozat nem gyógyítást jelent, hanem akadémikusságot.

2021. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Nekem azért nincs kint a postaládámon, mert nem verem a nyálam vele, elhiheted, nem hazudok. Bár biztosan valami jogász vagy történész vagy, azoknak van ennyi logikája, hogy ha nincs kint a postaládádon a dr., akkor már nem is vagy az...
2021. jan. 20. 20:00
 27/40 A kérdező kommentje:

Itt írod:

,, Mindezek alapján tehát a te jövőbeli doktori címed a jogászokéval lesz egyenértékű, egy történész PhD-s doktori fokozatától elmaradva."


A következő fokozat a PhD, elmondtam, te pedig leírod, hogy az én orvosis PhD-m alulmarad a történészhez.



Az egy dolog, hogy kutatnak, de korántsem olyan esszenciális kérdésekben, mint egy orvos vagy bármely más természettudományi területen alkalmazott kutató. Pl. most a koronavírus ellen sem sokra mentünk volna az asszírok népszokásaival.

2021. jan. 20. 20:04
 28/40 anonim ***** válasza:
89%
Hűha valakinek savanyú a szőlő. :D Ez egy Agymenők epizódban elmenne poénnak, itt kezd szánalmas lenni.
2021. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Nagyon savanyú a szőlő tényleg...annyira irigykedem a bölcsészek haszontalan lexikális tudására
2021. jan. 20. 20:12
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem azért nincs kint a postaládámon, mert nem verem a nyálam vele, elhiheted, nem hazudok."


Akkor legközelebb ne azt írd le, hogy MÉG nincs kint a postaládádon, mert az azt jelenti, hogy vagy még nincs kint, mert nincs meg a cím, vagy nincs kint, de ki fogod tenni. Mindkét eset üti a mondandódat. Nem ártana eltölteni néhány félévet a bölcsészkaron, hátha megtanulnád használni az anyanyelved.


"Bár biztosan valami jogász vagy történész vagy, azoknak van ennyi logikája, hogy ha nincs kint a postaládádon a dr., akkor már nem is vagy az..."


Nagyon melléfogtál, nem vagyok sem jogász, sem bölcsész, sőt még csak doktor sem. eszem ágában sincs ledoktorálni, hogy utána a közszférában bohóckodjak, amikor a versenyszférában sokszorosát megkeresem annak, amit PhD-s kutatóként keresnék.


"Nagyon savanyú a szőlő tényleg...annyira irigykedem a bölcsészek haszontalan lexikális tudására"


Pedig nagyon is fontos a bölcsészek tudása. Ők művelik a társadalmat. Ez hoz magával olyan hozadékokat, mint pl., hogy az emberek kevésbé fogékonyak a populizmusra, vagy tanulnak egy kis alázatot, ami belőled teljesen hiányzik.

2021. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!