Állatorvosi szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is bocsánat, rengeteg kérdésem lenne!😅

27éves fejjel jöttem rá, hogy én állatorvos akarok lenni!

Imádom az állatokat, legyen szó, macska, kutya, csirke ló, disznó stb...

Viszont én ezzel most vagyok így. Mikor érettségiztem, nem igazán volt rá lehetőségem tovább tanulni, így nem is foglalkoztam a bizonyítvánnyal. (Nagyon gyenge lett) Most, hogy így magamról leírtam mindent.

Az első kérdésem:

Milyen szakmákból kell felsőfokut csinálnom, hogy bekerüljek, egyáltalán kell-e, illetve mennyi a ponthatár?

Én 27évesen kaphanék e "ingyenes" oktatást, illetve, hogy távoktatás működik-e ezen a szakon.(Messze lenne)

Hogyan kell számolni a ponthatárokat? Mi az a kredit és milyen tantárgyakat kell felvennem?!

Tényleg bocsánat, sose foglalkoztatott, így nem is értek hozzá.

Nagyon megköszönöm előre is 😊



2021. febr. 12. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy fába vágod a fejszédet, az egyszer biztos,de szívesen elmondom mit kell tenned. Ha gyenge lett az érettségid, akkor egyedül a duplázós pontszámítással kerülhetsz be (2 érettségi pontszám duplázása max 400 és pluszpontok max 100). Emelt szintű biológia és emelt szintű kémia érettségi százalékait kell dupláznod, emeltenként 50 pluszpont vagyis 100 pluszpontot kapsz. Nagyon magas a ponthatár 440 körüli állami támogatottra, mindkét emeltednél 80-90% körüli eredményt kell elérned. Magyarországon csak az ATE-n tanulhatsz állatorvosnak Pesten, tudtommal csak nappali tagozaton van. További információkat a felvi. hu-n olvashatsz, de ha van még kérdésed és tudok rá válaszolni tedd csak fel.
2021. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 😊

Vendéglátó iskolában érettségiztem, így se biológiát, se a kémiát nem tanultam. Így mi a teendőm?

2021. febr. 12. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a helyedben felkeresnék mindkét tárgyból egy különtanárt, ha tényleg komolyan gondolod. Vannak felkészítő tanfolyamok is, de sajnos nem ismerek olyat ami 0 szintről biztosan jól felkészít. Van aki egyedül áll neki tanulni, de szerintem az nagyon nehéz, főleg a kémia.
2021. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%
Olyan tárgyból tudsz érettségire menni,amit 2 évig tanultál. Ha ezeket nem tanultad,akkor vizsgát kell tenni 2 év anyagából.
2021. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell, ha most érettségizik alapvetően is. Utánna már nem kell, bármiől érettségizhet osztályozó vizsga nélkül.
2021. febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az állatorvosin indítanak érettségi előkészítőt. Szerintem ide ősszel jelentkezz be, ha van rá módod és nem találsz magántanárt.

Egyébként én főleg kémia számításokra keresnék, a többi megtanulható könnyebben is.

2021. márc. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!