Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 4 hét nyári gyakorlatért...

A 4 hét nyári gyakorlatért miért nem kapjuk meg a kötelező minimálbért?

Figyelt kérdés

Most beszéltük osztályfőnökkel, hogy 8710Ft / hét a pénzbeli juttatás.

A fél osztály egyből felmordult, hogy ez hogy lehet, mert minimálbér volt megbeszélve.


32e Ft egy hónapra? vicc komolyan. Megkérdeztük ofőt, hogy ez mégis mi, mert 29 diákból 24-nek már van szerződése megállapodott juttatással. Köztük nekem is, nálam 180.000 Ft, ami picit több, mint a minimálbér.

És most szól ofő, hogy ennyi a juttatás.


Akkor ez most hogy van? júni 16-tól elhet menni, kötelező 4 hét egyhuzamban, és 32e Ft-ért? na nem. Nem véletlenül hívják minimálbérnek. Mert az a minimum. Így van megbeszélve. A cégek ügyvezetői mindenkinek a legalacsonyabb árat mondták, azaz 160e Ft-ot, mert annyi a minimálbér egy hónapra. Mondja ofő, hogy ezt nem lehet. Hát kösz. Nem mindegy mennyit kapunk érte? Végülis teljesen mindegy, mert úgyis megkapjuk, végső esetben majd feketén, mert azért tisztességesek a munkaadók, de miért csak ennyit ér egy diák munkája? 10.-es gyerek. nem kell adózni utána, mert ez nyári gyakorlat, de teljes munkaidőben kezeli a cnc-t, és figyel minden irányba. Jövőre majd nyalókát kapunk?


2021. febr. 19. 11:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Mondtuk azt is páran, hogy mivel 14 éves korunk óta ugyanazon a helyen dolgozunk diákmelón, az nem számít-e bele a gyakorlatba. Azt mondja ofő, hogy nem. Megkérdeztük, hogy miért nem, és mégis hogy lesz megoldva, hogy egyszerre dolgozzak diákmelón és végezzem a szakmai gyakorlatot?


De ezt nem tudja. Direkt így van megbeszélve, 16 éves kortól a diákmelós bérezés nekem és 6 másik osztáyltársamnak, akikkel ugyanazon a helyen dolgozunk havi 200e nettó. E mellé jó lenne még 160, különben nem megyünk gyakorlatra :D


csak úgy munkát nem vehetnek el. Rábíztuk ofőre, hogy intézze el, bár nem túl talpra esett egy nő ilyen téren, félek, hogy elcseszné.



Mit javasoltok? Én már írtam az ogazgatónak, hogy diákmunka gépész szakterületen beleszámít-e, de nem válaszolt.

2021. febr. 19. 11:23
 2/17 A kérdező kommentje:

Az én "cégemben" ahol dolgozom, az ügyvezetőt ma felhívtam, hogy akkor hogy lesz és Ő azt mondta, hogy nyílvánvaló, a diákmunkát bele tudja számolni ebbe, de akkor amrad a 200ezres fizu. Vagy csinálom külön a gyakorlatot, csak akkor lemegy minimálbérre. Ami meg azért nem lenne jó.


16 éves vagyok amúgy, ha ez számít, tehát még nem vagyok nagykorú.

2021. febr. 19. 11:26
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Legalább ti kaptok érte pénzt.
2021. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3-mas. Kötelező. Legalább azt a 8, valahány ezret hetente. Ott van a papíron. Cska most azon megy a vita, hogy hogyhogy nem minimálbért kapunk?
2021. febr. 19. 11:35
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Azt írod, hogy már van egy 200 ezres melód. Ez rendes, heti 40 órás? Mert emellé nem biztos, hogy még egy 40 órásat be lehet jelenteni, pláne 16 évesen, és ha csökkentett óraszám, már nem jár a minimálbér.
2021. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5-ös: Igen, van. az a normál diákmunka, ráadásul gépész területen.

Nem tudom milye na rendes, de azt tudom, hogy ez a normál napi 4-6 órás diákmunka. Azért jár a garantált bérminimum ami most 160e nettó.

2021. febr. 19. 11:56
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
A garantált bérminimum nettója idén 145 635 Ft.
2021. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam 160 a nettó. Így is van megbeszélve. A papírra az van írva, hogy Garantált nettó bérminimum: 160 340 Ft. ennyi a kezdő havi bér diákmunkán
2021. febr. 19. 12:47
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Akkor hülyeséget írtak rá. Elhiszem, hogy annyit kapsz, de ez több, mint a bérminimum.
2021. febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Orvosi egyetemen évközi blokkgyakorlatokért, nyári 3-4 hetes gyakorlatokért, szigorló évi gyakorlatokért egy garast nem kapunk :D örülj annak a 8000 forintnak hetente.
2021. febr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!