Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 4 hét nyári gyakorlatért...

A 4 hét nyári gyakorlatért miért nem kapjuk meg a kötelező minimálbért?

Figyelt kérdés

Most beszéltük osztályfőnökkel, hogy 8710Ft / hét a pénzbeli juttatás.

A fél osztály egyből felmordult, hogy ez hogy lehet, mert minimálbér volt megbeszélve.


32e Ft egy hónapra? vicc komolyan. Megkérdeztük ofőt, hogy ez mégis mi, mert 29 diákból 24-nek már van szerződése megállapodott juttatással. Köztük nekem is, nálam 180.000 Ft, ami picit több, mint a minimálbér.

És most szól ofő, hogy ennyi a juttatás.


Akkor ez most hogy van? júni 16-tól elhet menni, kötelező 4 hét egyhuzamban, és 32e Ft-ért? na nem. Nem véletlenül hívják minimálbérnek. Mert az a minimum. Így van megbeszélve. A cégek ügyvezetői mindenkinek a legalacsonyabb árat mondták, azaz 160e Ft-ot, mert annyi a minimálbér egy hónapra. Mondja ofő, hogy ezt nem lehet. Hát kösz. Nem mindegy mennyit kapunk érte? Végülis teljesen mindegy, mert úgyis megkapjuk, végső esetben majd feketén, mert azért tisztességesek a munkaadók, de miért csak ennyit ér egy diák munkája? 10.-es gyerek. nem kell adózni utána, mert ez nyári gyakorlat, de teljes munkaidőben kezeli a cnc-t, és figyel minden irányba. Jövőre majd nyalókát kapunk?


2021. febr. 19. 11:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10: De hát kötelező. Ez olyan, mintha kötelezővé tennék, hogy menjél a boltba eladónak, de nem fizetnek.


8000Ft-nak meg nem örülök, hát basszus, 17 éves korom óta van jogsim az összes megtakarított pénzemből vettem egy lada nivát, azzal járok suliba, miből fizessem a benzint? a biztosítást, meg a minden kötelező kis sz*rt, a kajámat, meg még a többi dolgot? lassan 18 leszek, ezért írtam, hogy még épp nem vagyok nagykorú. Heti 8000 forint nem elég!

14 éves korom óta dolgozom, 16 évesen emelték meg 200-ra a fizumat, úgy van pénzem ezekre. De 4 hét kiamradás, vagy csak egész hónapra 32 ezer édeskevés, semmire nem elég.

2021. febr. 19. 14:31
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, azért nem fizetnek többet, mert te oda tanulni mész, nem dolgozni.

Az a 100.000 Ft kell arra, hogy kifizessék belőle a főnököd elpazarolt idejét, amiben neked járatja a száját, meg azokat a dolgokat amiket elcseszel.

2021. febr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%

Közmunkások megkapják a minimálbért? Gyakornokok megkapják? Diákmunkások megkapják?

Na ugye!

2021. febr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13: a diákmunkások megkapják, mert nekik is kötelező. :) 14 éves kisp*csként is megkaptuk, sőt akik msot 14 évesek azok is megkapják. 160e Ft ról beszélünk.
2021. febr. 19. 20:19
 15/17 A kérdező kommentje:
12:Tanítási időn kívül. Ha nem fizetnének semmit nem is kéne elvállalnom, függetlenül attól, hogy kötelező. De mint mondtam valszeg úgy lesz, hogy arra a 4 hétre semmi nem változik, csak 160-ra lecsökken a bérem, aztán őjra visszaáll. És így lesz meg a 4 hét gyakorlat. De mivel már alapból dolgozom és van fizum is, felesleges az egész színjátékot csinálni, nem változik semmi, csak azt a 4 hetet "gyakorlatként" csinálom.
2021. febr. 19. 20:32
 16/17 anonim ***** válasza:
Előbb még 16 voltál, a kérdésben meg 10.-es. Ha majdnem 18 évesen még a tizediket járod, én a helyedben örülnék ennek a pénznek is. Amúgy egyetemen fél év gyakorlatért kaptam 0 forintot.
2021. febr. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem tudod beszámíttatni a rendes munkádat gyakorlatként?
2021. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!