Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan jogi egyetem az...

Van olyan jogi egyetem az országban, ahol minden analfabéta megkapja a jogász diplomát?

Figyelt kérdés
Olyan egyetem érdekelne, ahol mindenkit átrugdosnak fizetősön, és nem szivatnak ilyen 2000 éves vicc római jog meg filozófia tárgyakkal, de a többi sem vészes annyira, és nincsenek szemét oktatók. Maga a Polgári jog, büntető jog érdekel is, azzal nem lenne baj, azokat tanultam másik szakon, még lehet be is számítanák.

2021. márc. 9. 17:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%
Te nem bírod felfogni amit mondunk, és én vagyok a buta? 😂 Ne menj jogra, a cirkuszban nagyobb karriered lenne.
2021. márc. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
A mai releváns jogszabályi tárgyakat hajlandó vagyok rendesen is tanulni, de azért vannak elveim. Mindig is ellene voltam annak a bullshitnek, hogy "ezt meg kell tanulni, mert ez alap, meg műveltség meg bla bla bla". Én erre mindig felteszem a kérdést: és ezt hol fogom használni? Ennek a tudásnak a birtokában mennyi pénzt fogok keresni? A fenti példa, amit valaki írt, baromság. Egy orvosnak az anatómia hasznos, egy fizikusnak a matek szintén, de egy jogásznak a római jog csak arra való, hogy inkább hagyja az egészet a p.csába, és ez NEM JÓ szűrő, mert lehet, hogy emiatt a sallang baromság miatt egy olyan valaki hagyja inkább az egészet, aki amúgy k.va jó rálát a jogra, és érti az összefüggéseket, tudná mit hogy kell, de hozzám hasonlóan pl. szintén n hajlandó komolyan venni egy vicctárgyat, mert mi racionálisan gondolkodók vagyunk, akik használható releváns ismereteket tartanak csak fontosnak, amit azonnal monetizálni lehet. Nekem az ilyen filozófia, római jog meg stb az nem "műveltség része", ahogy az sokan álságosan próbálják tálalni, hanem felesleges baromság, ami az életből és a hasznosabb tárgyak elől veszi el az időt. Hidd el, római jog nélkül is lehet valakinek jó rálátása a jogra, én pl. sok esetben kapásból látom a jogi összefüggéseket, a hétköznapokban is tudom alkalmazni, nem azon múlik, hogy egy felesleges töltetéktárgyat tanultam-e vagy sem.
2021. márc. 9. 18:41
 13/34 anonim ***** válasza:
84%
😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣
2021. márc. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező! Értelmes válaszokat kaptál, az a te problémád, hogy nem vagy hajlandó a realitásnál maradni. Római jog volt-van-lesz az egyetemen, legfeljebb te nem leszel. Vegyél be 2 Xanaxot és próbálj aludni.
2021. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
86%
Vicc vagy. A Római jog PONT azért van, hogy aki azt nem bírja megérteni (összefüggések- tudod az sem egy humbug) annak ne legyen helye a JOGI egyetemen. Istenem.😂😂😂 Nem is tudom miért állok le olyan valakivel veszekedni akinek az életben nem lesz köze jogi pályához. Aha, szóval téged csak a pénz érdekel... Az összes pj előadásomon legalább pár mondatban előkerül a róma. “Emlékezzenek vissza, ezt tanulták a római jogból, ami így meg így kapcsolódik ehhez”. Azért mert ERRE épül. Mert a Rómának VAN haszna. Ha ennyire sötét vagy, hogy meg akarod venni a diplomád, csak tessék. Aki amúgy ennyire “jól átlátja” a jogszabályok minden bugyrát, annak nem kerülhet nagy erőfeszítésbe letolni a Római jogot. Pláne, ha tapasztalt diplomás vagy. Amit szintén megkérdőjeleznék.
2021. márc. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
88%
"ellene voltam annak a bullshitnek, hogy "ezt meg kell tanulni, mert ez alap, meg műveltség" - egy mondatban a bullshit meg az alapműveltség :D Komolyan bearanyoztad az estém:)
2021. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
86%

Amit nem értek, hogy akkor miért gyakorin kérdezősködsz, hogy hol tudod kvázi megvenni a diplomád ha annyi jogász szakos ismerősöd van, mi több ügyvéd, ügyész, bíró ismerősöd is bőven akad.

Látod te még mindig ott tartassz, hogy amit nem alkalmazol az semmit nem ér. Miért is ne érne? Ja, hogy ad valami rálátást? Ja, hogy megalapozza a későbbi tanulmányaid? Ja, hogy amiatt szivatós, mert sokan azt hiszik jogásznak rohadt menő tanulni és utána csak jön a habzsi-dőzsi? Épp ezért, a római jog lesz az a tárgy, amivel pofán vagy verve gimnázium után. Ja, hogy a rómára baromi sokat kell tanulni, és tényleg csak a legjobbaknak sikerül elsőre? Ja, hogy ez így már nem fekszik... “Mert a róma baromság...” Ez lesz az első igazi számonkérésed, de te annyira vagy elhivatott, hogy máris inkább olyan szar színvonalú egyetemet keresnél, ahol 200ezerert atrugdosnak.

2021. márc. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
81%
Egyszerűen meg kell tanulni olyan tárgyakat amit nem szeret az ember szinte minden szakon vannak olyan tárgyak ami kicsit se érdekli az embert pl BTK-n szinte minden szakon van filozófia olyan szakokon is ahol nincs rá szükség de mivel alap bölcsész tárgy meg kell tanulni
2021. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
33%
Hát ha így àllsz hozzá elmondom neked, nem csak a római jogot, hanem a többit se fogod megtanulni. Annyira látszik rajtad, hogy baromira nem érdekel téged a jog csak valami “jólfizetőnek” hangzó állást szeretnél. Ha nem tanulsz jogon akkor kávéfőző mester lesz maximum belőled egy irodában hiába kaptad meg a diplomád a nagy semmire. Amúgy is jogon úgy osztogatják a doktori címet mint az ajándékot a happy meal menühöz, a fele pedig meg sem érdemli aki odajárt 😂
2021. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
81%
Itt valaki nagyon ostoba és büszke is rá. Belőled nem lesz jogász, de még gyártósori melós sem hiszem.
2021. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!