Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan jogi egyetem az...

Van olyan jogi egyetem az országban, ahol minden analfabéta megkapja a jogász diplomát?

Figyelt kérdés
Olyan egyetem érdekelne, ahol mindenkit átrugdosnak fizetősön, és nem szivatnak ilyen 2000 éves vicc római jog meg filozófia tárgyakkal, de a többi sem vészes annyira, és nincsenek szemét oktatók. Maga a Polgári jog, büntető jog érdekel is, azzal nem lenne baj, azokat tanultam másik szakon, még lehet be is számítanák.

2021. márc. 9. 17:24
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
2021. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Bírom, hogy itt veri magát mindenki, meg okádja magából a mocskot egy anonim kérdésre. Mit veritek magatokat? Lehet hogy egy troll vagyok aki jót röhög rajtatok, mekkora barmok vagytok, hogy felhúztátok magatokat egy egyszerű kérdésen egy anonim oldalon. 🤣🤣🤣


Meg bírom, amikor 3-ad éves zöldfülű kis selyemfiú (vagy lány?) joghallgató oktat ki, hogy márpedig a római jog milyen hasznos, meg, hogy itt meg ott előkerül. Bírom, amikor a csóri kis egyetemista hallgató, aki még a padot koptatja és piaci alapon életében nem kellett még érvényesülnie, el van a naív kis rózsaszín ködben, és fújja a sablon dumát amit egyetemen az oktatójától hall (aki szintén egy zárt burokban van tulajaonképpen), aztán majd koppan egyet, amikor egy hivatalban, vagy akár egy multinál majd pályakezdőként a nagy lendületedet letöri a főnök, aki első héten közli majd veled, hogy amit egyetemen tanultál, azt nyugodtan felejtsd el, majd itt egy hónap alatt megtanulod hogy működik a valóságban ez meg az, és tényleg ìgy megy. Nagyon szép és jó dolog a sok bullshit, amit belédvernek jogon, hogy hatalmi ágak így úgy, meg függetlenség, jognak való alárendeltség, aztán a valóságban meg kapkodod majd a fejed, hogy teljesen más minden, mint ahogy neked a nagyelőadóban a táblán PPT-t vetítve előadták.

2021. márc. 11. 19:16
 23/34 anonim ***** válasza:
74%
Hogy élvezi, hogy egy anonim oldalon a feltételezéseivel felvértezve ugathat a magas lóról. Én meg ezen röhögök, te kis tapasztalat bomba, te.
2021. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Ember, én azon röhögök, hogy nekem már van tapasztalatom a való életből, itt meg naív kis zöldfülű harmadéves joghallgató oktatja azt, aki már megfordult a közigben, és meghallgatott sok nála tapasztaltabb, akár már nyugdíj előtt álló köziges szakembereket, akik 30 éve pályan vannak, és látják átfogóan az egész rendszert, nemcsak a tankönyvből amiben szépen a Montesquieu-féle hatalommegosztástól kezdve minden magasztos elvet eléd tárnak, csak éppen azt nem közlik veled, aztán majd csak szembesülsz te vele, hogy a valóságban a főnök titkárnője, aki megfelelően avászkodik a hatalom végbelében, sokkal jobb pozícióban van, mint a tanult jogász kollega, aki hasonlóan nagy lendülettel okoskodott a tanulmányaira hivatkozva, mint itt a harmadéves valaki. Meg igencsak meglepődne akkor is, amikor pl. egy ügyfél kérelmét számára kedvezőtlen elbírálást követően, mert te szigorúan jogszabály szerint jártál el, meg mindenre hivatkozva, amit egyetemen tanultál, majd szépen rádszólnak a főnökségből, hogy márpedig ezt így meg úgy kell mert ő Kolompár Józsi nagyvállalkozó, nehogy már elutasitsd. Majd az ilyen pöffeszkedő kis búzgó stréber kölyök csodálkozni fog.

Tudod a valóság nem minden esetben olyan, mint ahogy könyvben fehér lapon fekete 12-es méretű Times New Roman betűtípussal oda van vetve. Ha te naívan hiszel abban, hogy amit neked ott tanítanak az szent és sérthetetlen módon betűről betűre a valóságban is ugyanúgy köszön majd vissza, akkor őszintén sajnállak. Az előttem szóló is hiába veri magát, meg kérődzik habzó szájjal, attól még nem a naív kis rözsaszín ködje alapján mennek a dolgok. Ja arról meg nem is beszélve hogy nem egy határozatot láttam, ahol rég nem hatályos jogszabályi hivatkozások meg nem releváns szakaszok voltak benne maradva, mert a nagy preciz munkavégzés közben véletlen így sikerült, meg hogy olyan szerződésmintákat is láttam, amik már rég érvénytelenek, de minden gond nélkül használták. Szóval tévedés azt hinni, hogy úgy mennek a dolgok, ahogy azt olyanok hiszik, akik valójaban még sose voltak eddig benne. Ezért jó olyanoknak egyetrmre menni, akik már munkatapasztalattal mennek oda, ők eleve fenntartásokkal kezelik sok esetben, amit ott előadnak, meg sokan ezért is keresnek eleve olyan egyetemet, ahol zéró tudásra átengednek, mert úgyis csak a papír és a kapcsolatok számítanak.

2021. márc. 11. 19:51
 25/34 anonim ***** válasza:
82%
Az Ecseri piacon még tudsz papírt szerezni római jog nélkül😂😂
2021. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
67%
Ez azt hiszi végigolvassuk a skizoid elmebaját. xD
2021. márc. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
82%
Már most is minden analfabéta kap diplomát. De még nekik is le kell vizsgázniuk római jogból:D
2021. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
51%
KRE
2021. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
70%
Nyugi, téged takarítani sem vesznek fel az egyetemre, nem kell a padod koptatnod, nyugodtan érvényesülhetsz piaci alapon.
2021. jún. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
64%

Manapság 3 féle ember létezik:

-nem tudja a matekot, ezért jogra megy

-gyorsan és könnyen akar doktori címet, ezért jogra megy

-megörökli a magánpraxist, ezért jogra megy


Nem hiába olyan magasak a ponthatárok... Nem tudják hova rakni a sok hülyét

2021. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!