Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan jogi egyetem az...

Van olyan jogi egyetem az országban, ahol minden analfabéta megkapja a jogász diplomát?

Figyelt kérdés
Olyan egyetem érdekelne, ahol mindenkit átrugdosnak fizetősön, és nem szivatnak ilyen 2000 éves vicc római jog meg filozófia tárgyakkal, de a többi sem vészes annyira, és nincsenek szemét oktatók. Maga a Polgári jog, büntető jog érdekel is, azzal nem lenne baj, azokat tanultam másik szakon, még lehet be is számítanák.

2021. márc. 9. 17:24
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
51%
#30 nálad a pont😀😀 úgy ahogy írod!
2021. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
53%
Én régóta mondom, hogy ezeket a fake doktorikat el kellene törölni az orvosin kívül, mert semmi másra nem jók, csak arra, hogy 5 év egyetem után ezek a senkiházik mindenhova odaírják, bemutatkozásnál mindenképp kiemeljék, közben semmire nem jó, nem egy PhD amiért tenni is kell.
2021. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, remélem nem NKE-s az alapdiplomád, mert szégyent hozol az egyetemre..
2021. júl. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, most futottam bele. Annyiban igaza van amúgy a kérdezőnek, hogy jogon tényleg sok a felesleges tárgy, aminek semmi haszna nincs, a gyakorlatra meg nagyon kevés energiát fordítanak, pl. szerződést írni nem tud egy csomó végzett jogász, mert nagyrészt az elméleti magolás volt csak egyetemen.


Nálunk munkahelyen is ugyanez a véleménye az osztályvezetőnek, aki 10 éve végezte el. Hogy feleslegesen magoltatnak jogszabályokat szó szerint, amikor egy jogász a való életben soha nem fejből használja a jogot, meg a jogszabályok amúgy is folyton változnak. Olyan emberek is vannak jogi pályán, akik még rendszerváltás előtt végeztek. Na ők pl. ma egy az egybe újra kijárhatnák a jogot, mert akkor még minden jogszabály más volt.


Szóval a stílus lehet erős volt a kérdezőnél, meg kicsit vicces, mégis valahol igaz. Aki meg annyira erősködött, hogy a római jog miért fontos, az is megmosolyogtató. Értem én, hogy egy jogot hallgatónak meg kell védenie a szak becsületét, mert zavarja, ha lenézi valaki azt, amit tanul, csak naivak se legyetek már. Minden szakmájában dolgozó jogász elmondja, hogy feleslegesen szánnak ennyi energiát a római jogra. Illik tudni valóban, meg ez az alapja a mai jognak. Szórótárgynak szórótárgy. Szerintem is túl sok energiàt pazarolnak rá, ettől sokkal többet kellene a gyakorlatra szánni.

2023. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!