Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 22 évesen bizonytalan vagyok...

22 évesen bizonytalan vagyok a jövőmet illetően?

Figyelt kérdés

Kb 13 éves korom óta érdekel a turizmus, úgy érzem van is nyelvérzékem, bár ennek ellenére csak egy angol felsőfokúm van, illetve német nagyon alap szinten, de ezen rajta vagyok, csak utálom ezt a nyelvet, viszont nem akarom elvesztegetni a rátöltött éveimet. Szóval, mindig tudtam hogy a turizmus érdekel, nagyon tetszik, hogy sokrétű és változatos munkát kínál, középiskolában és egyetemen is ezt tanultam (2 éves képzésen voltam az egyetemen, nem alapszak!).

Viszont a járványhelyzet betett a turizmusnak, félbeszakadt az egyetemi gyakorlatom is, pedig szerettem, tudtam is volna ott dolgozni utána, de meghiúsult. És azóta is 0 a lehetőség jelenleg a turizmusban, és el is bizonytalanodtam hogx egyáltalán emiatt érdemes-e ezzel foglalkoznom még egyáltalán, vagy engedjem el.

Igazából már az elmúlt 2 évben nem is akkora a kedvem hozzá, mint ezelőtt, pl. utazási irodában, szállodában stb egyáltalán nem dolgoznék, max átmenetileg, de nem ez az életcélom az biztos.


Gondoltam rá, hogy másba kezdek bele (tanulok valamit még), de ugye az okj tanfolyamok is átalakultak most, nem lehet 1 év alatt elvégezmi, egyetemet is kezdenék újra, ha lenne olyan szak ami tényleg érdekelne, de nem találtam mást a turizmuson kívül. Kétségeim vannak, hogy a turizmus egy biztos pont lenne, tudom hogy a vírus sok munkahelyet tönkretett, de a turizmusra nem is tudom mikor lesz újra szükség, na meg jön bármikor egy hasonló vírus és annyi...


Mibe foghatnék bele, ha úgy érzem más nem igazán érdekel, legalább is annyira nem, hoty emiatt vagy 2 évet tanuljak még? Érdemes lehet ezen a szakon maradnom?



2021. márc. 20. 19:00
 1/1 A kérdező kommentje:
És persze most állást is nagyon nehezen találok, talán most van kilátóban egy állás hosszú idő után, de nem kapcsolódik a szakmámhoz és muszájból csinálnám azt. Hamarosan nagyon jó lenne úgy elkezdeni dolgozni, hogy azzal már tényleg a karrierem egyengetem.
2021. márc. 20. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!