Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a tanárunk azt...

Jogos, hogy a tanárunk azt mondja dolgozzuk ki magunk a szóbeli tételeket, ő ezzel nem hajlandó foglalkozni?

Figyelt kérdés

Tegnap ezt mondta a magyar tanárunk, hogy aki le akar érettségizni az oldja meg magának a tételeit, ő egy percet nem hajlandó ezzel foglalkozni.


Ez mennyire jogos? Nem azért van fizetve, hogy ezzel foglalkozzon?



Még segédletet sem adott hozzá, azt mondta, hogy keressük elő a korábbi évek füzeteit, akinek nincs meg az meg magára vessen.



2021. márc. 23. 09:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#9 Igen, igen pontosan ez volt.



De mindegy is, köszönöm, hogy szántatok időt a kérdésemre, akkor majd megpróbálok erőt venni magamon :)

2021. márc. 23. 10:20
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Hajrá, kitartást. Nagyon szar helyzetben vagytok, de hidd el, menni fog, és utólag nem fog ilyen nagyon dolognak tűnni ez a sok hű-hó.
2021. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. márc. 23. 10:23
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

google: érettségi tételek magyar nyelv és irodalomból


Az első tíz találatban találsz egy csomó emelt szintűt és néhány középszintűt.

[link]


Én nem tartom felháborítónak, hogy nem segít kidolgozni a tételeket nektek a tanár. 18 éves vagy, tudod használni googlet, ha mégsem akkor egy tavaly érettségizettől elkéred a tételeket.

2021. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

#9es igen, nalunk is igy mukodik


Kedvencem, hogy dolgozatokban olyan kerdesek vannak hogy “szerinted...?” Es ha nem azt irod le amit a tanar lediktalt a versrol akkor 0 pont

2021. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az összes tanár lediktálta a szóbeli tételeket vagy megadta a tételek címét és vagy elmondta, hogy a tankönyvben x oldaltól x oldalig találjuk meg vagy elmondta a főbb vázlatpontokat, amikről beszélnünk kell. Ha magunk írtuk a megadottak szerint, akkor azt el kellett nekik küldeni ellenőrzésre vagy pedig dolgozatot írtunk belőle/feleltünk. Volt olyan tárgy, ahol az összes szóbeli tételből le kellett felelni még az érettségi előtt. Szó szerint azt kérték, amit így megadtak és nem fogadtak el mást. Úgyhogy őszintén szólva én nem tudtam volna másképp megírni a tételeket pl. internet alapján vagy csak szimplán a tankönyvből, a magam meglátásai szerint, mert nem tudtam mit vár a tanár és konkrétan mit kell belefoglalnom a tételbe. Például az ilyen dolgozataink is mindig rosszul sikerültek, mert nem azt vagy nem úgy írtuk, ahogyan a tanár gondolta...
2021. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%
Ja és egyébként a művek nagy részét nem olvastuk és nem is foglalkoztunk velük az órákon, csak a tanár elmondott róla pár infót, hogy arról kell beszélni a tételben és ennyi.
2021. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos. Én a szakmain kívül mindent kidolgoztam netről.
2021. márc. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!