Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolára, egyetemre menők!...

Főiskolára, egyetemre menők! Ti hol csináltatok bankszámlát?

Figyelt kérdés
Nem nekem kell, hanem az öcsémnek, nekem teljesen mások a szempontjaim, mint egy kvázi jövedelem nélküli 19 évesnek. Tudom, h sok helyen van olcsó, jó számla diákoknak, de Ti melyiket választjátok, miért? segítenétek?
2010. aug. 20. 10:41
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
92%
OTP 24 éves korig jó ha addig nappalis vagy, utána nagyon gáz, és nem is szólnak, hogy átraknak másik számlára.
2010. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
79%
"ezzel szemben én megtanultam gyűjteni, amit annak köszönhetek, hogy már ilyen korán rendelkeztem bankszámlával."- Nehogy azt hidd, hogy azért tanultál meg gyűjteni, mert rendelkeztél bankszámlával. Én is 18 évesen nyitottam az első bankszámlámat, anyuci-apuci segítsége nélkül, mégis megtanultam gyűjteni. Annyira, hogy 18 éves koromra tudtam venni magamnak egy kamerát, fényképezőt, laptopot, abból, amit innen-onnan, szülinapi pénzekből, nyári munkából, nyereményekből összegyűjtöttem. Baknszámla nélkül. Hihetetlen, mi?
2010. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
81%
nekem Cib-Cibezz van, ingyenes és a kultiprogram keretében egy csomó helyre kaptunk már ingyen jegyet. a cib később is jó, a fél családom náluk van. a szüleimnek volt OTP-je, de beszüntették, mert azt mondták drága és alattomosan szedik le a pénzt mindenféle marhaságért. azt mondták azért mégis az OTP a legnépszerűbb, mert régen csak az volt és az emberek megszokásból maradtak, ill állami támogatásokat jobban kezelnek(náluk elérhető), de szerintem ez magánembernek nem lényeg.
2010. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
90%
Nekem ERSTE-szemeszter van. Még nem érkezett meg, hétfőn megyek be megkérdezni, hogy mikorra várható, mert én is augusztus elejére kértem. Elvileg az első pénzfelvétel ingyenes, onnantól a tranzakció 5%-át számolják (ha jól emlékszem), havi és éves díja nincs, meg van kártyaőr szolgáltatás.
2010. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
81%

Nekem otp juniorom van. Meg vagyok vele elégedve, én úgy tudom, hogy 26 éves korodig jó (ha tanulsz még akkor).

Érdemes otpset csináltatni, mivel a legtöbb automata otp-s, valamint ez azért egy régebbi bank, s ebből kifolyólag talán megbízhatóbb, mint ezek az újak, amik "pár" éve nyíltak csak meg.

2010. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

gáz, nem gáz, nekem is ekkor volt az első számlám, előtte nem volt mit rárakni, azt a kis pénzt amim volt azt nem akartam megosztani a bankokkal.....egyébként ismerek olyan 60 évest akinek nincs bankszámlája (nem tudom h hogy csinálja, de van ilyen is)....

neki az Erstét ajánlották, de azt nagyon nem ismerjük. Nekem anno OTP volt és bár elég sok a szívatás ott, szerintem is egész jó még a diákévek alatt ill. még 26 éves korig van kedvezmény....szinte a legbiztonságosabb bank és minden sarkon vehetsz fel pénzt...

Köszi a válaszokat, nagyon sok hasznosat kaptam!

2010. aug. 20. 11:34
 27/46 anonim ***** válasza:

11:19 csatlakoznék a 11:24-eshez :) kb nálam is ugyanez a helyzet.

11:17es voltam

2010. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Amúgy bankköltségre minden bank ugyanannyit vont le, csak míg az egyik itt, a másik ott. De a végeredmény ugyanannyi mínusz. A legtöbb automata OTP-s, ezért azt érdemes választani.
2010. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
79%

Ezt a begyöpösödést, azt csodálkozunk, hogy jól megy az OTP-nek :D

Az OTP régebbi bank, legalábbis Magyarországon. De pl. a CIB tulajdonosa egy igencsak nagy múltú, az olasz maffián felnőtt bankhálózat, úgyhogy kicsit "többet tud" a bankügyekről, mint az OTP.

Ez megint jó OTP-s berögződés, hogy neki van a legtöbb automatája és akkor az kell :) A többi banknál meg negyed annyiba (vagy épp ingyen!!) kerül az idegen ATM-ből való készpénzfelvétel... A legtöbb - nem OTP - bank a diákszámlákra kettő-három ingyenes kpfelvétet ad BÁRMELYIK atm-ből belföldön.

De postahivatal majd' minden községben van, miért nem postaszámlát ajánlotok a kedves kérdezőnek?

Szóval OTP-t NE, CIB, K&H, Erste, Budapest Bank, ezek mindegyike korrekt.

Nekem CIB van már "évtizedek" óta, ott volt a Kultiprogram (ingyen szigetjegy, ingyen Volt fesztivál hetijegy...), ingyen utalok, van netkártyám az online vásárlásokhoz elkülönített alszámlával.

2010. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
68%
Évtizedek óta CIB-ed van és mi vagyunk a begyöpösödöttek? :D Elképzelhető, hogy más banknál idegen ATM-ből való készpénzfelvétel olcsóbb, mint az OTP esetében, de még így is jóval drágább, mintha OTP-s kártyával OTP-s ATM-ből vennél fel pénzt. Szolnokon (itt lakok) mindössze 1 nem OTP-s ATM-ről tudok, szóval ha egy CIB-es kártyával kéne pénzt felvennem OTP-s ATM-ekből, akkor az igen sokba kerülne.
2010. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!