Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet abból probléma, ha...

Lehet abból probléma, ha megjelöltem olyan szakot a felvételinél, amire nem vehetnek fel?

Figyelt kérdés

Összesen két szakot jelöltem meg, de úgy emlékeztem csak egyet. A lényeg a lényeg, hogy nincs emelt szintű érettségim, így nem mehetek alapképzésre, de első helyen azt jelöltem meg véletlenül (régebb sokat őrlődtem, hogy tegyek-e idén egy emeltet és akkor üzemmérnök infora mennék, lehet ez tévesztett meg).

Ma felléptem a felvire és ez fogadott:

[link]


Ekkor jöttem rá, hogy véletlenül bejelöltem az üzemmérnökit is, és teljesen jogosan is ír ott 0 pontot, mert van egy ilyen leírás hozzá:

"Amennyiben tehát a fenti szabály alapján számított pontszáma az adott jelentkezési helyén nem érte el a jogszabályi minimumpontszámot, vagy nem teljesíti az alapvető felvételi követelményt, úgy felvételi összpontszámként 0 pont látható."


Lehet baj ebből? Ha nem felelek meg az emelt szintű érettségi követelménynek automatikusan figyelmen kívül fog hagyni a rendszer? Vagy tovább ugrik a második megjelölt helyre? Van okom aggódalomra (mármint azon túl, hogy lesz-e elég pontom a bejutáshoz) amiatt, hogy ezt elszúrtam?



2021. máj. 17. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartasz tőle, akkor lehet még majd valamikor sorrendet módosítani, egyébként pedig teljesen mindegy. Ha nincs elég pontod, akkor nem vesznek fel, ennyi a történet.
2021. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet törölni is.

És akkor csak a másik marad

2021. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így (bár nekem nem sikerült az emelt) és semmi nem lett, a 4. helyen jelöltre felvettek és semmi problémám nem volt belőle. De ha akarod, akkor még valóban tudod módosítani a sorrendet és előre tenni a 400 pontos jelentkezésedet.
2021. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem lesz ebből. A második hely lesz a lényeges.
2021. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!