Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, hány év nyelvta...

Mit gondoltok, hány év nyelvtanulás után lehet tanítani?

Figyelt kérdés

Nyelvtanár szeretnék lenni. Törökül tanulok. 4 éve tanulom de mindennap használom intenzíven. Még van egy évem az egyetemen (török szakon tanulok).

Jól beszélem, a nyelvtant is jól tudom.


Nem fognak “lenézni” csak mert úgymond pár éve kezdtem a törököt?


2021. máj. 20. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amint megszerzed a nyelvtanári diplomát ha iskolában akarsz tanítani.

Ha nem iskolában, akkor akármikor, nem évektől függ, hanem tudástól. Ha te úgy gondolod, hogy alapfokon tudnál tanítani (az, hogy tudsz egy nyelvet nem jelenti azt, hogy tanítani is tudod), akkor kezd. Aztán ha a diákok nem lesznek elégedettek veled, azt úgyis megtudod, mert nem mennek vissza egy idő után.

2021. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nyelvtanári diplomával egy török szak után megkapom iskolai tanárnak a megadott embert, akkor nem fogom lenézni, ahogy az emberek többsége sem. Nyelvszakot nem lehet marha jó nyelvtudás nélkül elvégezni (jobban mondva a nyelvszak kifejleszti az anyanyelvit a C1ből) tudomásom szerint. Nyelvtanári diplomája is van, így elvileg ahhoz is ért, bár én inkább ebben kételkednék, mint a nyelvtudásban, mert azért jobban tanít egy tanár, ha már van kellő tapasztalata. Másrészről pedig, hogy mióta tanulod a nyelvet azt szerintem senki nem kérdezi/érdekli, az emberek a végzettséged akarják látni.
2021. máj. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es A nyelvszak nem tanári képzés, Magyarországon nincs is lehetőség török szakos tanárnak tanulni.
2021. máj. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy van egy nyelvszakról papírja, hogy elvégezte, meg valahonnan (külföldön végzett akár) szerez egy török nyelvtanár képzést, majd azzal tanít, az nekem oké lenne akkor is, ha ez iskolában történne.


Arra válaszoltam, hogy komolyan vennék-e annak ellenére, hogy nem régóta tanulja a nyelvet. Ilyen papírokkal igen.

2021. máj. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nyelviskolában szeretnék tanítani.


Nem tudom ki pontozott le titeket, én felpontoztam mindenkit :(

2021. máj. 21. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!