Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki hogy csúszok...

Szerintetek ciki hogy csúszok egy évet az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sajnos az idei évem nagyon rosszul alakul(t). Tavaly szeptemberben kezdtem meg a tanulmányaimat egy viszonylag nehezebb egyetemi szakon, aminek nagyon örültem, mert már régóta nagy álmom volt ide bekerülni. A képességeimet illetően voltak kétségeim, de azért gondoltam megpróbálom. Az első szemeszterben még annyira nem volt gond, csináltam a dolgaimat levizsgáztam mindenből, bár nem olyan jó eredményekkel (bár nekem nem is ez a célom, már ha elvégezném is nagyon örülnék). Viszont a második félévben nem tudom mi történt, de teljesen magamba fordultam, nem voltam képes kinyitni a tankönyveimet, folyamatosan csak az járt a fejemben hogy nekem ez úgyis túl nagy falat, és nagyon erősen szorongtam tanulás alatt. A zárthelyiket kihoztam egy kettesre, de a vizsgáimat ebben a félévben nem teljesítettem. Sajnos csak két teljesített tárgyam lesz idén. Kicsit elvágtam magamat a világtól is, mert letöröltem magamat minden közösségi média felületről, március óta rendszeresen vagdosom magamat, és naponta többször jön rám egy fulladásos sírás. Tudom, iszonyatosan elszúrtam, és nagyon nagy bűntudatom van, mert így is elment egy év a gimiben (kéttanos voltam), de most emiatt valószínűleg megint csúszni fogok egy évet, hacsak a két épülős tárgyat nem tudom lerakni szeptemberben a vizsgakurzus alkalmakkor. Ráadásul ez egyébként is egy ötéves képzés, úgyhogy így még kellemetlenebb, mert leszek 26 éves mire végzek. De már azon is gondolkodtam, hogy ez mégsem az én utam, és inkább választani kéne egy könnyebb szakot, vagy elmenni dolgozni, mert már nagyon sajnálom a szüleimet, hogy itt vagyok a nyakukon. Szerintetek ciki ez az egy év csúszás?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

20/L



2021. jún. 9. 13:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Pszichiáter. Egyértelmű. MOST!
2021. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem ciki.

Az a lényeg, hogy elvégezd.

2021. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Már ha megéri, ugye, ezzel az idegállapottal...
2021. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Magam is azt javaslom, hogy amennyiben nem érzed jól magad, keress meg egy szakembert.


A személyes véleményem egyébként az, hogy egyáltalán nem kell ezért rosszul érezned magad. Magam például később kezdtem az általános iskolát, ráadásul nulladik évfolyamba is jártam, így eleve elmúltam 20 éves, amikor az egyetemet kezdtem. Megjegyzem, még így is az egyik legfiatalabb voltam a csoportban és a jellemző az volt, hogy a 3,5 éves képzést 5-6 év alatt teljesítik.


Szóval nem, egyáltalán nem ciki a csúszás, sőt az sem, ha egyetemet váltasz, mert esetleg a jelenlegi képzésben nem leled örömöd. A ciki az, ha valaki meg sem próbál valamit, de már feladja. :)

2021. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
2021. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

31 évesen kezdek egy másik alapszakot, mert nem vagyok elégedett a mostani karrieremmel.

Nem tudom, hol kezdődött el ez az "egy év csúszás világ vége" dolog, de sehol senkit nem fog érdekelni. Az utolsó éven, amikor más kevesebb lesz a tárgyad, mert csak a csúszottak maradnak, úgyis tudsz már valamennyit dolgozni, ha ez a baj.

Lesz még 40 éved dolgozni ezen a területen, nem kell aggódnod 1 év miatt.

Én a memtális egészséged miatt sokkal jobban aggódnék, így az mindenképpen kezelésre szorul.

2021. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Csak engem zavar a történetben, hogy elzárta magát a külvilágtól és vagdossa magát? Kit érdekel az egyetem? Egy szuicid tinivel beszélgetünk!
2021. jún. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Amit leírtál, abból egyértelmű, hogy itt a csúszás (nem ciki ez amúgy, emiatt ne aggódj) eshetősége csak a jéghegy csúcsa. Ha ennyire kikészített ez a szak már a második félévre, akkor komolyan el kell gondolkodnod rajta, hogy tényleg akarod-e, és tudod-e ezt csinálni még további 8 féléven át. Könnyebb később sem lesz, neked pedig már most pszichiátriai segítségre van szükséged. Nem szégyen, ha belátod, hogy mégsem neked való ez a szak, és "feladod". Nem leszel tőle kevesebb. Az egészséged a legfontosabb.
2021. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező én is ugyanezt érzem én is osztatlanra járok(jog) de passzívon vagyok ilyenek miatt kihasználom a passzív félévt hogy mentálisan helyre jöjjek neked is ezt javaslom :)
2021. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!❤️ Ne haragudjatok, igazából a vagdosós részt nem akartam beleírni, mert nem akarom sajnáltatni magamat, ráadásul mindenkinek megvan a maga baja, csak most egy kicsit magam alatt vagyok. Nem is írtam le mindent, pedig úgy kerekebb lenne egy kicsit a történet: van mentális betegségem, csak önkényesen abbahagytam a gyógyszerszedést, talán ez hiba volt, nemsokára íratok fel megint. Szóval ez a kis probléma mindig fennállt, csak egy ideig a felszín alatt volt, most megint előjött. De nagyon nagy segítség volt hogy elolvastam a válaszokat, legalább picit megnyugodtam, bár az az egy év még mindig zavar, de meg kell tanulnom vállalni a felelősséget a döntéseimért😊 Mégegyszer nagyon köszönöm mindenkinek aki válaszolt❤️
2021. jún. 9. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!