Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezeket a teszteket csak én...

Ezeket a teszteket csak én töltöm ki sikertelenül?

Figyelt kérdés

[link]

Nekem ezek a tesztek nem mennek. Ezek szerint rosszul olvasok.



Ez nekem például egy bonyolult szöveg és elsőre meg sem értem, fel sem fogom, amit olvasok. De a teszt még el is várja, hogy egy olvasásra megjegyezzek egy csomó adatot. Talán megvan, hogy miért tanultam világ életemben rosszul. Hiába voltam mindig is szorgalmas, több óra tanulás nem ért/ér semmit.



"A függetlenség 1968. évi kikiáltása óta Mauritius alacsony jövedelmű, mezőgazdaságra alapozott gazdaságból egy közepes jövedelmű, diverzifikált gazdasággá vált, növekvő iparral, pénzügyi rendszerrel és idegenforgalommal. Az éves gazdasági növekedés többnyire 5-6%. Az életszínvonal nőtt, a gyermekhalandóság csökkent, és az infrastruktúrát jelentősen fejlesztették. 1987-ben a GDP még csak 1,52 milliárd dollár volt, de 2005-ben elérte a 16,280 milliárd dollárt, és ezzel Mauritius egy főre jutó GDP-je a második Fekete-Afrikában: csak Egyenlítői Guinea előzi meg az olajexportnak köszönhetően.


Mauritius gazdasága más oldalról nagyon összetett, a vagyoni különbségek nagyok. A gazdaság főként a cukornádtermelésén, az idegenforgalmon, a textiliparon és a szolgáltatásokon alapul, de egyéb területek is gyorsan fejlődnek.


Cukornádat termelnek a művelt földek 90%-án, és ez adja az export 25%-át. Az 1999-es aszály számottevő károkat okozott.

A kormány fejlesztési stratégiája a külföldi befektetésekre fókuszál. Mauritius több mint 9000 off-shore céget vonzott, sok ezek közül az Indiával és Dél-Afrikával való kereskedelmi együttműködést célozza, míg egyedül a bankszektorba történt befektetések értéke meghaladja az 1 milliárd dollárt.


A gazdasági teljesítmény 2000 és 2004 között erőteljes gazdasági növekedéssel és 7,6%-os munkanélküliséggel (2004 decembere) járt együtt. Franciaország az ország legjelentősebb kereskedelmi partnere, sokoldalú kapcsolatokkal. A műszaki segítségnyújtás változatos formái alakultak ki."



2021. aug. 16. 22:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Csak az elsőt csináltam meg, 6/9 lett az eredményem. Ez a teszt tényleg arra fekszik rá, mennyire tud az ember jelentéktelennél jelentéktelenebb random részleteket visszaböfögni. Ha a való életben olvas az ember, és utána szüksége van belőle valamilyen pontos lexikális információra, egyszerűen visszalapoz (itt ugye nem lehetett) és kikeresi belőle. Szóval ennek így nem sok értelmét látom.
2021. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindet elolvastam, ez jött ki:



"Helyes válaszok száma: 9/9

1. szöveg: 65 karakter/sec

2. szöveg: 16 karakter/sec

3. szöveg: 26 karakter/sec

átlagos sebesség: 35 karakter/sec


A(z) Balzac - Goirot apó mű elolvasásához 3.2 órára lenne szükséged. Kattints ide, ha kíváncsi vagy más művekre is!"

2021. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, bocsi rosszul írtam. Az 1.tesztet választottam és a 3 szöveg eredménye a fenti.
2021. aug. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Hát nekem ez nem ment. Főleg a fenti sebességgel nem.

Ez szerintetek baj lehet? Lehet rajta javítani?

2021. aug. 16. 23:37
 5/24 A kérdező kommentje:
"Fenti sebesség" alatt 35 karakter/sec et akartam írni.
2021. aug. 16. 23:38
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem megy a fogalmazás sem. :(

De csak azért, mert teljesen elkeserít, hogy elvileg ezt meg kellene tudni oldanom, de nem megy... Így mi lesz belőlem? Csöves?

2021. aug. 16. 23:39
 7/24 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Nyugi kérdező, mindig is gyorsan tudtam olvasni. Most is amiatt ennyi. Mondjuk nem tudom másnak mennyi az annyi és hogy az enyém jó eredménynek számít-e.
2021. aug. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nekem 9 karakter/sec átlag jött ki.

Végig kellett rágnom magam a szövegeken, hogy rendesen megértsem és már nem vagyok gyerek. A Pál Utcai Fiúkat végigolvasni 7 órába telne? Vicc kategória. Ilyen teljesítménnyel az érettségi letétele is nehézséget okoz már.

2021. aug. 16. 23:55
 9/24 anonim ***** válasza:
:( hátha még ír valaki aztán tudsz jobban hasonlítani, akkor tudnál egy átlagot kb. Amúgy én sem vagyok gyerek, 35 vagyok.
2021. aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Az Odüsszeuszos 1.szöveg nekem is lassabban ment, nehezebb volt a szöveg miatt felfognom.

#2,7,9

2021. aug. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!