Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezeket a teszteket csak én...

Ezeket a teszteket csak én töltöm ki sikertelenül?

Figyelt kérdés

[link]

Nekem ezek a tesztek nem mennek. Ezek szerint rosszul olvasok.



Ez nekem például egy bonyolult szöveg és elsőre meg sem értem, fel sem fogom, amit olvasok. De a teszt még el is várja, hogy egy olvasásra megjegyezzek egy csomó adatot. Talán megvan, hogy miért tanultam világ életemben rosszul. Hiába voltam mindig is szorgalmas, több óra tanulás nem ért/ér semmit.



"A függetlenség 1968. évi kikiáltása óta Mauritius alacsony jövedelmű, mezőgazdaságra alapozott gazdaságból egy közepes jövedelmű, diverzifikált gazdasággá vált, növekvő iparral, pénzügyi rendszerrel és idegenforgalommal. Az éves gazdasági növekedés többnyire 5-6%. Az életszínvonal nőtt, a gyermekhalandóság csökkent, és az infrastruktúrát jelentősen fejlesztették. 1987-ben a GDP még csak 1,52 milliárd dollár volt, de 2005-ben elérte a 16,280 milliárd dollárt, és ezzel Mauritius egy főre jutó GDP-je a második Fekete-Afrikában: csak Egyenlítői Guinea előzi meg az olajexportnak köszönhetően.


Mauritius gazdasága más oldalról nagyon összetett, a vagyoni különbségek nagyok. A gazdaság főként a cukornádtermelésén, az idegenforgalmon, a textiliparon és a szolgáltatásokon alapul, de egyéb területek is gyorsan fejlődnek.


Cukornádat termelnek a művelt földek 90%-án, és ez adja az export 25%-át. Az 1999-es aszály számottevő károkat okozott.

A kormány fejlesztési stratégiája a külföldi befektetésekre fókuszál. Mauritius több mint 9000 off-shore céget vonzott, sok ezek közül az Indiával és Dél-Afrikával való kereskedelmi együttműködést célozza, míg egyedül a bankszektorba történt befektetések értéke meghaladja az 1 milliárd dollárt.


A gazdasági teljesítmény 2000 és 2004 között erőteljes gazdasági növekedéssel és 7,6%-os munkanélküliséggel (2004 decembere) járt együtt. Franciaország az ország legjelentősebb kereskedelmi partnere, sokoldalú kapcsolatokkal. A műszaki segítségnyújtás változatos formái alakultak ki."



2021. aug. 16. 22:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én olvasás közben elfelejtem, hogy mit olvastam két mondattal korábban. Így nem tudom, hogy mi lesz velem. Ezt ki kellene vizsgáltatni. Vagy nem tudom.
2021. aug. 17. 00:20
 12/24 A kérdező kommentje:
Eddig azt hittem, hogy normálisan olvasok. De ezek szerint nem?
2021. aug. 17. 00:20
 13/24 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy holnap google fordítóval felolvastatom, hátha úgy tudok válaszolni a feltett kérdésekre. Mert nekem már itt problémám volt. Annyi információ zúdul rám, hogy nem tudok semmit megjegyezni szinte és elveszek a sorok között. Ez a probléma inkább, ami zavar. Ráadásul sokkal lassabban is olvasok. Teljesen el vagyok keseredve. Hogy lehet első olvasásra olyan sok apró részletet megjegyezni. Amint végigolvasom a mondatot, már el is felejtettem. Rosszabb esetben nem tudtam értelmezni a szöveget sem.
2021. aug. 17. 00:27
 14/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, nyugi. Semmi baj nincs az olvasásoddal.
2021. aug. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Önmagában az olvasással valóban nincs problémám, viszont ha én belekezdek a felsőfokú tanulmányaimba, akkor ott nekem végem lesz.

Ezzel a teljesítménnyel. Elvileg ennek mennie kellene, nekem pedig beletört a bicskám. Nem gondoltam volna, hogy első olvasásra ennyi információnak meg kellene ragadnia. Azt hittem, hogy értem egy szöveg vázát és minden oké, a részletekre majd visszatérek később.

Nem megfelelőek a képességeim. Vagy fejleszteni kell, vagy végem. Ennyit a szorgalomról és a kitartásról. Egy bizonyos szint alatt nem lehet korrigálni plusz időráfordítással.

2021. aug. 17. 00:44
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell ennyi információnak első olvasásra megragadnia. Olyan nincs, hogy az ember egyszeri olvasással máris megtanulja a lényeget, az összes lényeget, és csak a lényeget. Ezt végzős egyetemistaként mondom. Nem "plusz", hanem alapértelmezett az az időráfordítás, hogy többször is el kell olvasni és átrágni az anyagot, jegyzetelni, feldolgozni. (A hallás utáni megjegyzés, 1x átolvasom stb. csak általános iskolában és gyengébb középiskolában működik, utána már nem.) Hidd el nekem ezt légyszi, ne így állj hozzá, ne szabotáld magad már most. Ha addig is fejleszteni akarod az olvasási készséget, olvass többet szabadidődben.
2021. aug. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem az olvasásoddal van baj szerintem, hanem a fantáziáddal. Nekem 9/9 lett és általában úgy olvasok, hogy közben mindent szépen elképzelek vagy keresek valami kapaszkodót, amitől egzaktabb lesz a történet emléke. Alapvetően tanulni is így szoktam az olvasmányosabb anyagot, nem feltétlenül valósághűek ezek a képek, csak bármi, amire tudok asszociálni belőle.


Szerintem inkább ezt kellene fejlesztened, ezek a kérdések nem szövegértésre mentek, hanem inkább emlékezetre, abból gondolom.

2021. aug. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ja és nyilván nekem is volt kérdés, amire tippeltem a választ, mert nem tudtam, mi volt pontosan a sztoriban, de azt az előbb leírtaknak köszönhetően valamennyire el tudtam dönteni, hogy mi az, amiről biztos nem olvastam a felsoroltak közül. Ha kicsit közelebbi dolgokat adtak volna meg válaszopciónak, nekem sem ment volna első olvasásra, de kategorikusan már megmaradtak a kulcsszavak.
2021. aug. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Én elvégeztem már egy alapszakot, mellette sokat olvasok mégsem ment ez a teszt. Vagy gyorsan olvasok, vagy próbàlom memorizálni. Először nekem àtfogóan marad meg, vagyis az, hogy miről szólt a szöveg. Szóval nem vagy elveszve.
2021. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkinek.


"Nem az olvasásoddal van baj szerintem, hanem a fantáziáddal. Nekem 9/9 lett és általában úgy olvasok, hogy közben mindent szépen elképzelek." <- Lehetséges. Nem igen szoktam a lelki szemeim előtt elképzelni, amit olvasok. Akkor ez is lehet a baj.

2021. aug. 17. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!