Elmenjek esti gimibe?

Figyelt kérdés
Szóval elég rosszul érzem magamat a suliban, az osztály elég pocsék, és ezzel egytől egyig mindenki tisztában van, de már nem lehet rajta változtatni. Szó szerint mérgező az egész. Már most gyomor görcsöm van a gondolattól, hogy ismét napi szinten újra látom őket, meg az egész iskola légkörébe kell legyek (kivéve ha megint online lesz). Érzem hogy nem bírom ezt csinálni, nagyon meg szeretnék már szabadulni ettől az egésztől. Butaság lenne elmennem egy esti gimibe így az utolsó évre (12.-es leszek)? Vagy próbáljam meg elviselni a gimit, amibe most vagyok. Azért gondoltam amúgy az estire, mert akit több időm lenne mellette, pl dolgozni stb.

2021. aug. 22. 00:31
A kérdező szavazást indított:
Igen, menj el estire inkább
Bírd ki az utolsó évet
37 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Inkább nappalira kéne átmenni egy másikba. Már jóval előbb kellett volna.
2021. aug. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, nappalira előbb kellett volna... :/ De mindig úgy voltam vele, hogy ki bírom nem olyan vészes, de nem javul a helyzet....
2021. aug. 22. 03:10
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Ha átmész estibe, akkor nincs TB. Ha pedig elkezdesz dolgozni, akkor onnantól már családi pótlék sincs (viszont a munkahelyeden keresztül lesz TB).

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Próbáld megbeszélni a szüleiddel.

2021. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Az esti gimnázium egyáltalán nem olyan erős és színvonalas,mint amilyenbe most tanulsz.

Ne cseszd el az életedet,csak ezt az egy évet bírd ki valahogy.

2021. aug. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Attól hogy esti gimnáziumba megy még nem veszti el az eszét, ugyanúgy tud tanulni, lehet hogy stresszmentes környezetbe még jobb eredményei is lesznek, a gimnáziumokban is vannak rossz tanárok, akik mellett csak plusz ráfordított idővel lehet tanulni, szóval ez nem fog problémát okozni, az érettségi mindenhol ugyanolyan.

Megértelek egyébként, én is elvileg egy 'neves' gimnáziumba járok, most leszek végzős, de színvonalon aluli, ami ott folyik. Konkrétan nem tudok figyelni az órákon, mert akkora hangzavar és beszélgetés megy, figyelni akarok pedig, mert úgy már megragad a 90%a és nem kell otthon pluszba tanulnom. Eleinte próbáltam barátkozni, van is két nagyon jó barátnőm az osztályból, de nekik sem tetszik az egész környezet, még az elején az iskolai programokba is próbáltam részt venni, kolis voltam, de azóta eljöttem onnan, mert az is nagyon rossz volt nekem (7en voltunk egy szobában), most már csak tanulni járok az iskolába, nem érdekelnek a sulis események, meg az osztálytársaim. Szünetbe bekapcsolom a zenét, ha nagyon hangosak jelzem a tanárnak, hogy nem hallom, amit mond, vagy megkérem direktbe, hogy maradjanak csöndbe. Nekem nagyon jót tett az online oktatás, azért mert ennyit voltam itthon, beadtam a kérvényt is, hogy itthon lehessek, úgy érzem ezt az évet már ki fogom bírni, tavasszal ballagás, és utána már csak érettségit kell elintézni, és vége. Lehetett volna jobb is az egész, velem is/velünk is baj van. Én például túl komolyan szerettem volna venni, mindig is osztályelső voltam, nem akartam igazán a közösség tagja lenni, még általános iskolában eldöntöttem a céljaimat, és azok után mentem, más nem érdekelt, tanulni szerettem volna egyedül. Lehetnék szociálisabb, barátságosabb, nyitottabb feléjük, de sajnos őket más érdekli, ahogy én sem értem nekik miért jó, hogy beszólnak másnak, hogy nem vesznek komolyan semmit, ők sem értenek, de nem érdekel már. Ők sem akarnak megérteni, én sem akarom őket, és ez rendben van így.

Én azt tanácsolom neked, hogy légy egy kicsit önzőbb, és ne rájuk gondolj, hanem magadra, kezdj el kialakítani valami utat, amire tovább szeretnél menni, és koncentrálj arra.

Esti iskolába akkor menj, ha tudod koordinálni a saját tanulmányaidat, ha jól be tudod osztani az idődet, és ha hajlandó vagy mellette dolgozni.

2021. aug. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

"Szóval elég rosszul érzem magamat a suliban"

Az elég rossz nem olyan kibírhatatlan.


"az osztály elég pocsék"

Mégis kibírják a többiek is...


"ezzel egytől egyig mindenki tisztában van, de már nem lehet rajta változtatni"

Lehet, hogy az utolsó évre végre benő a fejük lágya... Idén több olyasmi is történik majd, ami végre helyre zökkentheti az osztályt.


"Szó szerint mérgező az egész. Már most gyomor görcsöm van a gondolattól, hogy ismét napi szinten újra látom őket, meg az egész iskola légkörébe kell legyek (kivéve ha megint online lesz)."

Az utolsó év mindig sokkal stresszesebb, mint a többi, ez így normális. Egyébként meg a jelen helyzetben arra is van esély, hogy félig-meddig online lesz megint, úgyhogy...


"Érzem hogy nem bírom ezt csinálni, nagyon meg szeretnék már szabadulni ettől az egésztől."

De mitől? Csak az osztálytársaktól? Akkor kérd, hogy lehess magántanuló (vagy hogy is hívják mostanában, tudod, ez az egyéni tanrendű vagy milyen tanuló). Ha a tanulásból van eleged, az valahol tökre érthető egy halom vizsga előtt, de hidd el, hogy nagyon sokan túlélték már. :)


"Butaság lenne elmennem egy esti gimibe így az utolsó évre (12.-es leszek)?"

Nem feltétlenül, de nagyon rizikós, rengeteget veszíthetsz vele. Ha eddig nem lépted meg, akkor pont most, az utolsó évben?... Továbbtanulás szóba se jön? Én csak az utolsó évben félévkor jöttem rá, hogy mégiscsak egyetemre akarok menni. Ne mondj le erről már most.

Az esti gimi azoknak jó, akiknek tényleg muszáj dolgozniuk mellette, mert olyan pénzügyi helyzetben vannak, de nem úgy tűnik, hogy neked lakbért kéne fizetned, gyerekeket kéne eltartanod, vagy ilyesmi...


"Vagy próbáljam meg elviselni a gimit, amibe most vagyok."

Igen, próbáld meg. Az utolsó év amúgy is eleve másfél hónappal rövidebb, mint a többi, csak április végéig kell kibírni. És közben még lesz őszi szünet, meg téli, meg tavaszi is, plusz esetleg egy-két online menet, bekaranténozott osztály, stb. Nem is kell majd olyan sokat nézni a többiek fejét... :)


"Azért gondoltam amúgy az estire, mert akit több időm lenne mellette, pl dolgozni stb."

Dolgozni mindenféle végzettség, sőt, sima érettségi nélkül? Milyen munka lenne az? Egyébként is, ha normálisan le akarsz érettségizni, akkor pont az utolsó év az, amikor nem lesz mellette több időd, mert vizsgák is lesznek, nem csak a szokásos dolgozatok.


Bírd ki!

2021. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként az utolsó év repül el a leggyorsabban, áprilistól vagy májustól már érettségi szünet (nem emlékszem).
2021. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Én nekem 16 évesen ott kellett hagynom sajnos a sulit családi okok miatt, de ez most teljesen lényegtelen. Most 20 évesen kezdtem el szintén Esti tagozaton a gimmnáziumot, 3 év alatt ad egy érettségit, most vagyok első éves. Százszorta jobb az Esti, mint a nappali tagozatú. Nekünk egy héten van 2 nap, amikor AJÁNLOTT bent lenni. Azért mondom, hogy ajánlott, mert nem muszáj, és még igazolást sem kell vinni a hiányzásról. Az osztály többnyire idősebb, 30+-os emberekből áll, de vannak korombeliek is. Nekem nagyon nagy szerencsém van az osztállyal, mert mindenki jófej, működik a kommunikáció közöttünk, küldjük egymásnak az adott napi órai anyagokat, sőt, van olyan is, hogy együtt tanulunk. Úgyhogy hajrá, én azt mondom, hogy esti! 20/F

2021. okt. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!