Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Wattpadosok! Történt már meg...

Sugariana kérdése:

Wattpadosok! Történt már meg veletek valaha hogy hirtelen ihlettel vagy tele és megy a fantáziád, nagyon sok dolog van amit leírnál a könyvedbe, de amikor leülsz akkor elfelehted, majd órákon át gondolkozol hogy: most hogy írjam tovább?

Figyelt kérdés
Tippek? Tanácsok?

2021. szept. 14. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden ötletem wordpad vázlatokban tárolom. Azokat is, amik elsőre hülyeségnek tűnnek, mert azok is adhatnak inspirációt. Bár ez utóbbit legszívesebben képekből, gifekből nyerem. Az sem biztos, hogy a vázlatokat egy, és ugyanazon történethez használom fel, mivel nem egy történetem van. Amikor ötletrohamom van, akkor őrülten jegyzetelek, akár csak szavakat is.
2021. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem csak wattpadosoknál van így, hanem mindenkivel előfordul, aki írni szokott.
2021. szept. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden íróra igaz.


Mivel nekem ez nem munka, hanem szórakozás, általában azt a szálat vagy verziót írom, amelyikhez kedvem van. Aztán ha ér annyit az a rész és illeszkedik az előzményekhez, méltatom arra, hogy összefűzzem vele. De nagyon sok doksim van, ami több variációt tartalmaz ugyanarra a helyzetre vagy épp csak egy részlet, amit be lehet fűzni majd valahova, ha úgy alakul. Én le szoktam rajzolni a történetszálakat vizuálisan és odanyilazom a doksik sorszámát, ahova illeszkedhetnek. Aztán vagy bekerülnek vagy nem. Ritkán írok teljesen lineárisan és időrendben egy történetet.

2021. szept. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan vannak ötleteim a már futó, és még csak tervben lévő sztorijaimhoz is.
2021. szept. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ötletem van.

Jelenleg egy trilogiának az első részét írom, de már a második is fel van építve, a harmadik pedig csak részlegesen. Van egy duológia ötletem is, aminek mindkét része teljes már. És hogy nem fogyjak ki az ötletből van egy romantikus könyv ötletem is. ^^"

Jelenleg a tizennegyedik fejezetnél tartók a triológia első részénél.

2021. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Általában minden a fejemben van, mert nem halogatom az írást. Ha van egy ötletem az adott könyvhöz aztprobálom minnél előbb megvalósítani. Volt olyan is, hogy elfelejtettem egy adott részt, és csak akkor jutott eszembe, amikor már késő volt. Van olyan is, amikor nagyon jó ötletnek tartok egy párbeszédet, de amikor oda érek inkább kitörlöm, mert nem illik oda.

Javaslom, hogy írj le egy ötletet a telefonodba, ha egy párbeszéd van, akkor elég csak azt, hogy mit mondanának a karakterek, nem kell a leíró rész.

Nekem sokkal egyszerűbb úgy írni, hogy előszőr megírom a párbeszédeket, és csak utána egészítem ki.

2021. szept. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen általános írói probléma. Előjön máskor, máshol is. Pl. vezetés közben, pláne ha szörnyen unalmas és mondoton az út (mondjuk autopályán), elkalandozik az ember agya, és kiváló párbeszédeket fogalmaz, rettentő érdekes világokat épít. De mire odakerül, hogy lejegyzetelje, az ötletek elillantak.

Ez azért van, mert a mindennapok tevékenységei közepette a háttérben az agyunk dolgozik a problémákon, amelyek felmerülnek írás közben, dolgozik a cselekményen, a szereplőkön, és amikor nem köti le más, elő is hozza szépen ezeket a variációkat. Aztán megint előtérbe helyeződik egy azonnali feladat, és úgy tűnik, hogy elfelejtetted a tök jó ötleteket.

Na most nem kell aggódni, ezek az ötletek továbbra is a fejedben vannak, csak eldobozoltad őket. Talán még sikerül majd előhívni valamennyit, idővel.

Viszont nagyon ajánlatos valamilyen formában feljegyezni őket, amikor épp felbukkannak. Ha épp nincs kéznél papír, akkor a telefon jegyzettömbjébe, de ha épp le van foglalva a kezed, akkor akár hangfelvételben is. Annyi időre felszabadítod az egyik kezed, hogy megnyomj pár gombot, aztán felmondod az ötleteket saját magadnak, soha senki más nem fogja hallani. Majd később lejegyzeteled és kitörlöd. Talán ez a legtutibb megoldás, a hangod és a felsorolás sorrendje később eszedbe juttathat olyan dolgokat is, amiket már elfelejtettél felmondás közben. A saját logikáját mindig jobban vissza tudja idézni és követni az ember :)

2021. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a válaszokat, tippeket, segítségeket. További jó írást és gazdag ötleteket kívánok minden írónak!;))
2021. szept. 22. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!